Проблем при гаснене над 95 градуса

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
HEAD
Мнения: 99
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 8:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот HEAD » Пон 16 юли 2007 12:10


zmej написа:
Danny boy написа:...мисля че трябва да си провериш газовия клапан дали бачка нормално...


И аз мисля, че проблемът най-вероятно ти идва от не добре затварящ газов клапан. Има и вероятност проблема да е също от ключа газ-бензин. Но жици едва ли са прекъснали - щом клапана стои отворен, няма проблем с тях. Провери първо клапаните и ключа, преди да се заиграваш с центровки/изпарител. Най-малкото щото за да детонира, това гориво трябва да му идва отнякъде... А ако са ти изправни клапаните и ключа, това просто няма как да стане...


Благодаря на всички за съветите.......ще го водя да го "излекуват" и ще дам знак.......приятна и ползотворна седмица ви пожелавам......




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Пон 16 юли 2007 18:23


Повечето ЕкоТек двигатели на Опел имат подобен хроничен проблем при поставянето на газ... решава се със стоп-клапан по пътя между изпарителя и плочката :)


Потребителски аватар
HEAD
Мнения: 99
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 8:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот HEAD » Пон 16 юли 2007 21:05


[quote="The_Machine"]Повечето ЕкоТек двигатели на Опел имат подобен хроничен проблем при поставянето на газ... решава се със стоп-клапан по пътя между изпарителя и плочката :)[/quote


Притеснява ме тва,че колата я имам от доста години и досега не съм имал този проблем.....имам някои подозрения......... ще се опитам да го отстраня, че адски дразни ....... :twisted:

Благодаря Машине....ще опитам сам да се оправя ако нещо закъсам,ще те потърся за помощ ако е удобно да погледнеш да не те притеснявам сега.........


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Вто 17 юли 2007 10:41


Няма проблем... и на мен ще ми е интересно да я прегледам :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта