нямам термостат-проблем ли е за газовото?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
rado_box
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

нямам термостат-проблем ли е за газовото?

Мнениеот rado_box » Съб 14 юли 2007 15:03


термостата ми е изолиран и водата върти само през големия кръг.казаха ми ,че когато захладнее щте имам проблеми с газта-щте се вдигне разхода и колата няма да работи добре.има ли нещто такова или да не бързам със смяната.колко градуса трябва да държи при нормално работещ термостат и ако не е в него проблема-къде да го търся?




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Съб 14 юли 2007 15:39


Определено трябва да си смениш термостата. Нормалната работна температура на охлаждащата течност в двигателя е около 90 градуса Целзий. Независимо от вида гориво разхода ще ти е завишен при случая без термостат (както си сега). Определено в него е проблем и колкото по-скоро го смениш - толкова по-добре за теб и колата.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Съб 14 юли 2007 17:30


gr_kanev написа:Определено трябва да си смениш термостата. Нормалната работна температура на охлаждащата течност в двигателя е около 90 градуса Целзий. Независимо от вида гориво разхода ще ти е завишен при случая без термостат (както си сега). Определено в него е проблем и колкото по-скоро го смениш - толкова по-добре за теб и колата.

Абсолютно си прав,няма да повлияе само на газта,а и на бензина.
С отворен термостат ми гореше около литър повече бензин,което не е малко за моята фирма.
Термостатите са по 16 лв от Ауто +.Оригиналните са мисля по около 50 лв,вече ти ще си прецениш от кои да вземеш.Хубаво е да си смениш и целия антифриз,ако отдавна не е сменян.Според зависи колата и вида антифриз - до около 40 лв максимум за антифриз.


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

termo

Мнениеот lozan67 » Съб 14 юли 2007 20:29


От една седмица ми заседнал термостата ни отворен, ни затворен. На газ не ми е мръднал разхода. Ма сигурно е кофти за двг., но сега нема време.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: termo

Мнениеот joker » Сря 18 юли 2007 12:55


lozan67 написа:От една седмица ми заседнал термостата ни отворен, ни затворен. На газ не ми е мръднал разхода. Ма сигурно е кофти за двг., но сега нема време.

Точно така!За ДВГ е проблема,че се износва повече от работа на ниски температури.....не само разходът е проблема...
Абе едно нещо за да го има и то задължителен стандарт то си има причина.....
За 16 лв да си съсипваш ДВГ не си струва.


Потребителски аватар
Emo
Мнения: 314
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: нямам термостат-проблем ли е за газовото?

Мнениеот Emo » Сря 18 юли 2007 20:40


rado_box написа:термостата ми е изолиран и водата върти само през големия кръг.казаха ми ,че когато захладнее щте имам проблеми с газта-щте се вдигне разхода и колата няма да работи добре.има ли нещто такова или да не бързам със смяната.колко градуса трябва да държи при нормално работещ термостат и ако не е в него проблема-къде да го търся?


Като начало 'щ' е абсолютно достатъчно, извинявай братле, ама не се сдържах. Сега по темата: без читав термостат няма да можеш да поддържаш оптимален температурен режим, и лятото, и зимата. Двигателя на твоя автомобил е тремична машина, която всички инженери се опитват да вкарат в идеален цикъл на Карно. С две думи: докато караш автомобила без термостат от джоба ти 'фърчат термостати със страшна сила. Ако сега не ти се дават 20-30 кинта 'навднъж' можеш да изчакаш момента, в който ще си дал 120-130 разсрочено и тогава да смениш термостата. Ти решаваш, кинтите са твои!

Успех.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта