Горещините и обороти на празен ход на газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Горещините и обороти на празен ход на газ?

Мнениеот restless » Сря 18 юли 2007 7:35


Дали има някаква връзка?
ОТ седмица ми направи впечатление, че след като смених въздушния филтър и лееко намалих подаването на газ, сутрин колата държи ) 1000 оборота, а следобед около 5-6 около 800 . Това, ако вечерта съм нагласил 800 на празен ход и загрял ДВГ.
Ако сутрин намаля подаването на празен ход до 850-900, привечер като пусна вентилатора оборотите отиват на 750 ако не надолу.
Също така към 10 вечерта (когато почне да се усеща разхлаждане) сякаш оборотите "мръдват" нагоре.
Отдавах го на градусите - сигурно 40+ над асфалта следобед, но рекох да питам :) .
Преди смяната на въздушния филтър оборотите бяха по-стабилни, но се беше наложило да увелича леко притока на газ - и разходът беше се качил с 0.5л/100




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Сря 18 юли 2007 21:57


Ами според мен е нормално - колкото по-горещ е въздуха , толкова по-малко молекули кислород има , оттам и сместа ти реално е различна... :) Доколко осезаемо се разрежда въздуха с покачване на температурата вече не зная...


Потребителски аватар
petkovsky
Черният лебед
Мнения: 1403
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/с.Ставерци

Мнениеот petkovsky » Сря 18 юли 2007 22:04


нормално при всяка смяна на въздушния филтер да паднат оборотите.
настроиваш оборотите на испаритела при фключени фарове на 1000 об.нищо повече


Потребителски аватар
rossko
Мнения: 688
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Мнениеот rossko » Чет 19 юли 2007 11:07


petkovski_dido_kimi написа:нормално при всяка смяна на въздушния филтер да паднат оборотите.
настроиваш оборотите на испаритела при фключени фарове на 1000 об.нищо повече

Колегата е прав дори е още по-добре всички консуматори да са вкл. при настройването на оборотите :wink:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 193 госта