Да "забравиш" да караш на бензин

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Да "забравиш" да караш на бензин

Мнениеот joker » Чет 09 авг 2007 13:35


Krasi написа:
joro_tt написа: при каране на газ, моното не играе роля, т.е. все едно че съм с карбуратор.
Или дали не е нещо друго?
Усещането е малко неприятно, особено при тръгване.


При каране на газ, моното ИГРАЕ роля, и още как....

П росто бензиновия компютър се е настроил на определени режими на работа при газ, и като му смбениш рязко режима с бензинов, му трябва време да се самообучи...Може и грешки да е наблъскал...не е лошо да провериш, и вземеш решение в посока предотвратяване на трупането на грешки или автоматичното им изчистване.
Направи ресет и инициализация на бенз. компютър, покарай така 10-20 км и ще разбереш дали нещата са наред

Естествено,че играе!!!!!Нищо общо с карбуратора дори и на газ-освен това ,че като натиснеш педала за газта се отваря дросела :lol: !
Моното да не е само дюза....ами TPS,ами стъпков мотор,ами датчика за температурата на всмуквания въздух....тези неща да не би да не са от значение за газта..особено за тихите обороти.....компютъра и стойностите които получава при работа на газ ,както и параметрите дето ги задава като се ошашави - отделно.....




One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Чет 09 авг 2007 13:42


това се получава от дълго некаране на бензин и съответно клеясване на дюзите
при мен го лекувам - като съм на магистрла минавам на бензин и при високата и равномерна скорост карам 50 километра така - и дюзта (при мен е една на моното) се самопочиства и така вече 7-а година :) :)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Чет 09 авг 2007 13:57


One написа:това се получава от дълго некаране на бензин и съответно клеясване на дюзите
при мен го лекувам - като съм на магистрла минавам на бензин и при високата и равномерна скорост карам 50 километра така - и дюзта (при мен е една на моното) се самопочиства и така вече 7-а година :) :)

При мен винаги си пали на бензин и минава около 1 км на бензин,преди ди мине на газ...не е имало проблем дюзата....може би това е достатъчно????


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пет 10 авг 2007 16:46


Аз съм карал няколко месеца само на газ поради изгърмяла помпа, после сложих нова и заработи на бензин като слънце. Разглобих регулатора на налягане на бензина просто от любопитство - беше чист сякаш току що произведен. Та това с запушването на дюзите май е малко мит, поне за моното - все пак е далеч от двигателя.

А моното практически много слабо участва при работа на газ, особено при моно-джетроник, на който запалването е класическо.
Дори и при мотроника, единствено може леко да бъзика момента на запалване и то само на ПХ. Тъй като го прави това главно за поддържане на обороти - не пречи. Стъпковото двигателче участва, но с него няма проблем защото се стреми да поддържа оборотите на ПХ, т.е. полезно е.

Проблема идва само от това че компютъра си мисли че управлява нещата и се опитва да коригира проблеми и да се самообучава и в крайна сметка остават запаметени някакви настройки (най-вече за количество гориво) които не са верни. Емулатора не може много да помогне.
Като запалиш после - ламбдата не работи и компа ще не ще разчита само на тези запаметени настройки. Ако са много далеч от правилните - появяват се проблемчета които изчезват като загрее и заработи ламбдата.

Решението за мен е да се търси настройка на газовата при която компютъра не се осира много и проблемите са приемливи, или да се гаси на бензин за да може компютъра да се "поправи" при работеща сонда.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта