Може би порблем с изпарителя ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Може би порблем с изпарителя ?

Мнениеот Skruji » Нед 09 сеп 2007 18:45


Ситуацията е следната: Забелязах че антифриза ми изчезва доста бързо, налага се да доливам почти всяка седмица, в купето понамирисва на газ (проверих си съединенията на газовата, изпарителя и т.н. и не изпускаше), между другото нямам свястно парно и колата не загрява повече от 75 максимум 80 градуса, а скоро смених термостата. Днес пак отворих казанчето да долея водица и ме лъхна миризма на газ, даже си заврях носа в казанчето, доста си миришеше. Възможно ли е платната на изпарителя да са заминали и от там да се получават тези проблеми. Ако е възможно какво да правя в този случай: смяна или ремонт на изпарителя. Цялата газова уредба е Ловато, като на изпарителя има един ел.магнит или реле не съм сигурен от което излизат 2 жици. Нядавам се че ще ми помогнете както сте правили до сега. :D




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Нед 09 сеп 2007 20:15


Много е възможно проблема да е в платната...дори е най-вероятно. Изпарителя се ремонтира, има ремонтен комплект, разглобява се и се сменят платната. Не е ужасно скъпо... :wink: . Според мен почни от там


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Нед 09 сеп 2007 21:39


Скъсана водна мембрана - комплект мембрани и гумички - 15-20 лв, смяната е някъде още толкова, ако искаш мога и аз да ти ги сменя :)


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Skruji » Пон 10 сеп 2007 9:48


От къде да ги купя тези мембрани и гумички да се пробвам аз, пък ако не мога ще ти го донеса да ги смениш. :) Все пак трябва да го прецакам още толкова за да имаш повече работа :D :lol: :mrgreen:


Потребителски аватар
SMYD
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 14 яну 2006 6:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот SMYD » Пон 10 сеп 2007 9:52


dlug написа:Много е възможно проблема да е в платната...дори е най-вероятно. Изпарителя се ремонтира, има ремонтен комплект, разглобява се и се сменят платната. Не е ужасно скъпо... :wink: . Според мен почни от там

Съгласен с колегата.


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пон 10 сеп 2007 15:16


Ловато е от най-масовите, така че по всички магазини за агута трябва да имат. Но имай предвид че има оригинални ремонтни комплекти, които са от порядъка на 30-40лв, и "други" по-евтини. :-) Както си избереш. В магазина уточнете модела на изпарителя - твоя явно е електрически.

Иначе смяната е лесна. Комплекта включва не само мембрани но и нови гумички за клапаните и т.н., кажи речи всичко дето е не е метално.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Skruji » Вто 11 сеп 2007 13:16


Пичове абе обиколих целия Козлодуй и няма никъде мембрани и гумички. Кажете от къде да ги купя за да ми мирне главата най-после :) ?????


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Skruji » Вто 11 сеп 2007 13:17


Скапан нет !!!!!


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Вто 11 сеп 2007 13:55


в магазините дето продават газови уредби :wink:


Потребителски аватар
SMYD
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 14 яну 2006 6:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот SMYD » Вто 11 сеп 2007 14:05


Skruji написа:Пичове абе обиколих целия Козлодуй и няма никъде мембрани и гумички. Кажете от къде да ги купя за да ми мирне главата най-после :) ?????

Оди при The _Machine!
Убав чиляк е! :wink:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Вто 11 сеп 2007 14:18


SMYD написа:
Skruji написа:Пичове абе обиколих целия Козлодуй и няма никъде мембрани и гумички. Кажете от къде да ги купя за да ми мирне главата най-после :) ?????

Оди при The _Machine!
Убав чиляк е! :wink:
верно е :idea:


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pavcho2 » Чет 13 сеп 2007 1:29


Има и един магазин точно под Чавдар мост като идваш от Ст. гара посока гара Подуяне точно след първия светофар булеварда, едно малко невздрачно магазинче което се намира в основите на моста и има табела на която пише Ловато.
Там продават от по ефтините .


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Чет 13 сеп 2007 9:30


Не си оточнил откъде по-точно в София си ама ще ти кажа няколко магазина, където ти е по-удобно там отиди :
-на бул.Христо Ботев 97 - като вървиш от сливница към центъра вдясно - има табела Газови Уредби голяма и пише и Ловато.Много точно хора са и имат много неща на склад.
На същата фирма (Елена Инвест) има и в Младост 1 в района на 27-ма Поликлиника по-точно бул. Ерусалим бл.51
Сервиза им е в СБА Младост 3 и там също имат резервни части.
Успех!


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Чет 13 сеп 2007 10:43


Също има магазин на Красна Поляна, срещу трамвайното депо май се падаше, там дето направиха много малки магазинчета.
Аз последно оттам си купих ремонтен комплект за ловатото - имаше и оригинални и ментета - по избор. :-) На Хр.Ботев (и изобщо в района) наистина има няколко магазинчета, и избора е по-голям. Спомням си едно нелошо магазинче в нещо като мазе. :-)


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Може би порблем с изпарителя ?

Мнениеот quattro^^ » Нед 18 апр 2010 14:07


да възродя темата за да не пускам нова, от къде в пловдив мога да си купя ремонтен комплект за ловато, че имам идентичен проблем като с на колегата дето я е пуснал темата.чудех се за гарнитури на главата пак се сетих че изпарителя не си знае км та сиг ще е от него миризмата на газ в казанчето



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта