газова уредба и принудителен празен ход

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Damian01
Мнения: 169
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 12:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

газова уредба и принудителен празен ход

Мнениеот Damian01 » Вто 28 авг 2007 8:45


когато си с газова уредба и колата ти е моноинжекцион работи ли системата за принудителен празен ход (ППХ)? прочетох темите във форума свързани с ППХ, но там колегите говорят за каране на бензин.




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: газова уредба и принудителен празен ход

Мнениеот joker » Вто 28 авг 2007 8:51


Damian01 написа:когато си с газова уредба и колата ти е моноинжекцион работи ли системата за принудителен празен ход (ППХ)? прочетох темите във форума свързани с ППХ, но там колегите говорят за каране на бензин.

само ако уредбата ти е газов инжекцион....


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: газова уредба и принудителен празен ход

Мнениеот andro_ » Вто 28 авг 2007 9:18


joker написа:
Damian01 написа:когато си с газова уредба и колата ти е моноинжекцион работи ли системата за принудителен празен ход (ППХ)? прочетох темите във форума свързани с ППХ, но там колегите говорят за каране на бензин.

само ако уредбата ти е газов инжекцион....

:wink:


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: газова уредба и принудителен празен ход

Мнениеот L&R » Вто 28 авг 2007 9:22


Damian01 написа:когато си с газова уредба и колата ти е моноинжекцион работи ли системата за принудителен празен ход (ППХ)? прочетох темите във форума свързани с ППХ, но там колегите говорят за каране на бензин.


Не , но може да се постави допълнителен модул за ППX , който затваря ел. клапан на изпарителя ако е отпуснат педала на газта и оборотите на ДВГ са над 1500 например.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Вто 28 авг 2007 9:53


мммм мисля че и при обикновенна газова може да се говори за ППХ, поне изпарител ловато.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: газова уредба и принудителен празен ход

Мнениеот mafiota » Вто 28 авг 2007 10:12


L&R написа:
Damian01 написа:когато си с газова уредба и колата ти е моноинжекцион работи ли системата за принудителен празен ход (ППХ)? прочетох темите във форума свързани с ППХ, но там колегите говорят за каране на бензин.


Не , но може да се постави допълнителен модул за ППX , който затваря ел. клапан на изпарителя ако е отпуснат педала на газта и оборотите на ДВГ са над 1500 например.


Нали когато е отпуснат педала -дроселовата клапа е почти затворена , и вакума вече не толкова голям (при високи обороти - напр. спускане по баир), и респективно увличането на мембраните ще е по-малко и системата в изпарителя ще се стреми да затвори клапанчетата и да намали притока на газ.
И осевн това при ел. ловато ако по някаква причина се повиши налягането на газ във втората степен (при липса на вакум ..., или сечението на изхода на изпарителя е силно намалено) механичната система от мембрани и клапанчета е така направена , че да се намали подаването на газ.
Освен това при мен принудителното подаване на газ от бронзовият винт за формиране на ПХ е игнорирано, и оборотите ми на ПХ изцяло са нагласени само от пласмасовия винт.


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maistora_1 » Вто 28 авг 2007 10:33


ето тука питах и аз за ГИ обаче:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=52190


Потребителски аватар
ivni25
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 12 сеп 2006 10:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Мнениеот ivni25 » Сря 19 сеп 2007 17:29


Аз това нещо съм го направил преди известно време.Електрическо ЛОВАТО, готовия модул за ППХ от ВАЗ,силово реле,един МП на педала и малко работа.ППХ почва да работи.


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Сря 19 сеп 2007 18:13


С клапана на ел. ловато съм пробвал и аз - работи, ама не както трябва...
Когато си влязал в режим на ППХ и газта се е спряла, и подадеш рязко газ, се получава сочно придръпване. Причината е че изпарителя е далеч от двигателя и трябва време да се напълнят отново тръбите с газ. Малко, но достатъчно.

Иначе принципно няма смисъл от допълнителен модул за ППХ от ВАЗ/москвич - достатъчно е да се следят импулсите от бензиновия компютър към инжектора - изчезнат ли - можеш да спираш газта. Появят ли се пак - пак я пускай. Но трябва самия клапан да е колкото се може по-близко до двигателя.

А за вакуума - ако плочката е под дроселната клапа си смуче газ стабилно в такъв режим. :-)


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Мнениеот dandan » Сря 19 сеп 2007 22:35


Как така под дроселната клапа, та нали там налягането е много под атмосферното и ще смуче газ като лудо, направо си е невъзможно да работи според мен, не и без някакво изрявняване на налягането.


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Чет 20 сеп 2007 11:05


Понеже всякакви варианти може да срещнеш :-)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта