голф 3 на метан да е 4увал някои

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
dbanchev
Мнения: 358
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dbanchev » Нед 13 яну 2008 15:47


Карал съм Голф 3 1,8 направен на метан. Колата си върви съвсем прилично, не усетих разлика със моя голф на газ! Но задницата трябва да се подсили задължително, че иначе става грозна картинка!
П.С. А и багажник нямаше тая колица! :?




zealot
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 19 апр 2005 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zealot » Нед 13 яну 2008 20:05


здравейте
не съм влизал тук около година, та по темата
карам голф3 1.8 моноинжекция на метан, май месец 2008 ще станат 3 години
градско с 8 лева - 140-160 км, като винаги изчаквам да свърши метана и да я покарам малко и на бензин
извънградско София (военна рампа) - Бургас (лукойла на входа на града) - 13 лева, аз жена ми и препълнена кола с багаж, ходя на море за по 20 дни на палатка така че сещате се колко е натоварена голфетата.
като купих голфа беше с прецакани задни амортесиори и ги смених с нови, не знам марката ама беха с 3 години гаранция. не съм ги подсилвал по никакъв начин и за 2 години и половина не са мръднали
е над 140-150 км голфетката се задъхва ама .... ако ми се състезава на магистралата ще си купя друг автомобил
а и за разхода - всичко зависи от това колко ви е тежък крака и от майстора който ви е сложил метана и го е настроил.
незнам защо имате толкова негативно мнение тука за метана но аз откак купих голфа съм на метан с него и направо се родих. Преди това карах БМВ 320 Е36 на бензин и разходите ми за гориво паднаха десет пъти, видях се в пари, ще ми се смеете ама почнаха да ми остават толкова много пари че се реших да си купя нов апартамент с ипотечен кредит хехехехех
та да живее метана!


Потребителски аватар
snoopgod
Мнения: 670
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот snoopgod » Нед 13 яну 2008 21:09


евалата баце :BBQ


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Нед 13 яну 2008 23:59


един приятел има 3-ка 1.4 на метан, не само аз му казвам, че е мазохист :lol: ама ако не бързаш си е убавиня :roll:


Потребителски аватар
d.borimirov
Мнения: 655
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:26
Автомобил: MK3_ABF
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот d.borimirov » Пон 14 яну 2008 0:27


е тя и моита е 1.4 но сас 6/8 на 100 сам си доволен, но явно метана навлиза вапреки 4е ништо 4удно да го дигнат и него скоро време


Потребителски аватар
milenkrastew
Мнения: 112
Регистриран на: Вто 12 сеп 2006 12:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот milenkrastew » Вто 15 яну 2008 15:38


1.8 на метан - 55 литра бутилка = 200 км за 9.80 лв градско по-малко
окачването- с 30 мм фтулки на задните амортисъори си е еднакво на вид
цялата тежест -бутилка и газ = около 65 кгр
хайде сметнете колко тежи пълен резервоар на колата - разликатае макс 10 кгр
отзад влизат точно 2 пълни щайги с бира + 2 бутилки мастика в ляво и 2 бтилки ракия в дясно -пробвано е това лято- жалко че нямам снимки да ви покажа
които толкова не му стига мястото да си купи пасат комби с теглич и ремарке /имам такъв/
ако гоним цена за км = метанче на голфче
а това за полото си е жив мажохизъм


Потребителски аватар
bilder
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 24 дек 2006 9:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bilder » Съб 19 яну 2008 21:00


Ей стига с тоя мазохизъм колеги.
Някой возил ли се е в Поло на метан та д аизказва мение.
Аз карам такава кола вече 45 000 км и в града ,а и навън е доста пъргав автомобил... :twisted:


Потребителски аватар
Велосираптор
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 02 май 2007 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Велосираптор » Съб 19 яну 2008 23:17


Е-тва за Полото не го вервам!
Пасата ми е с 2Е двигател и има осезартелна разлика сравнено с пъргавината на бензин :(
Според мен нема начин Поло с 1.4 двигател да е "пъргаво" на метан!!


Потребителски аватар
bilder
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 24 дек 2006 9:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bilder » Нед 20 яну 2008 12:14


Ами колега има един начин да проверим :shock така и така не съм идвал отдавна в Русе.Правим една малка гонка с метанджийките и който е отзад купува кашонче уиски.
Само да спомена ,че уредбата ми е с всички нужни електроники-ТАП и СМ на газта.
другия вариант е ,ако идваш насам да ти я оставя на метан или бензин след което да ги сменя без да виждаш и да видим ще направиш ли разлика :twisted:


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Нед 20 яну 2008 17:23


bilder написа:Ей стига с тоя мазохизъм колеги.
Някой возил ли се е в Поло на метан та д аизказва мение.
Аз карам такава кола вече 45 000 км и в града ,а и навън е доста пъргав автомобил... :twisted:
:lol: така е тоста е паргав, даваш му газ а той се чуди дали датръгне напред или назад, карал съм поло 1.4 на метан аиде нема нужда :lol:


Потребителски аватар
bilder
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 24 дек 2006 9:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bilder » Нед 20 яну 2008 20:54


Ей скоро ще ми писне да обснявам,че ако нямаш нужните електроники всяка кола е куц кон на метан.Ти поне си от СФ ела и се убеди сам :twisted: ,а какво поло си карал и колко е било в час никой не знае.
Стига си чесахме езиците ела и провери лично. :idea:


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Пон 21 яну 2008 18:56


bilder написа:Ей скоро ще ми писне да обснявам,че ако нямаш нужните електроники всяка кола е куц кон на метан.Ти поне си от СФ ела и се убеди сам :twisted: ,а какво поло си карал и колко е било в час никой не знае.
Стига си чесахме езиците ела и провери лично. :idea:
не се нервирай бе колега, щом те кефи колата карай си я :lol: ама на приказки , че върви като на бензин, моля ти се!


Потребителски аватар
bilder
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 24 дек 2006 9:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bilder » Пон 21 яну 2008 19:51


TURL написа:
bilder написа:Ей скоро ще ми писне да обснявам,че ако нямаш нужните електроники всяка кола е куц кон на метан.Ти поне си от СФ ела и се убеди сам :twisted: ,а какво поло си карал и колко е било в час никой не знае.
Стига си чесахме езиците ела и провери лично. :idea:
не се нервирай бе колега, щом те кефи колата карай си я :lol: ама на приказки , че върви като на бензин, моля ти се!


Ами на метан върви повече :twisted: нали няма ограничител :arrow:


Потребителски аватар
rampaje
Мнения: 28
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот rampaje » Пон 21 яну 2008 23:43


Здравейте колеги
Миналото лято работих на летище Варна и един мой колега караше г3
на метан той беше много доволен и на всичкото отгоре като си отвори багажника останах изненадан че бутилката му почти не заемаше място - имаше предостатъчно място за багаж...
На въпросът ми дали не тежи много бутилката отговорът беше че е оригинална италианска и била от някаква самолетна сплав и не тежала кой знае колко...
Надявам се че ви удовлетворявам като обяснение и инфо :)


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот golf rlZZZ » Нед 03 фев 2008 19:42


айде и аз да си кажа мнението по тази тема!карам голф 3 ГТИ АБФ на метан!уредбата е слагана в италия!1во-за багажника,никъв го няма,ама тва не е проблем-решението е да си купиш от тея багажници дет са на покрива(аз скоро ще предприема това действие);2ро-че не върви,ама грам не върви,просто е неузнаваема,ама за сметка на това ако искаш да я усетиш превклячваш на бенз и си върви нормално;3то- мойте бутилки тежат 70 кг-пубират 10кг метан=77л бенз и да ви кажа тея кила не ги чувствам много(може би защото не съм някакъв изявен състезател);4то-евтиния!!!!!!!!!!!!!с моя двигател 150к.с. минавам 190 км на градско за 14лв(без да я жаля от към натискане) а извънградско 250км,абе смятай че за 25лв си до морето!и като заклячение мога да кажа че си заслужава!!!!!!!!!!!!!!
поздрави



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта