Палене на газ през зимата?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 21:12


stefan4o написа:Когато се замени стар възд.филтър с нов потокът въздух към колектора става друг. Респ. и сместа се променя => влиза повече въздух => сместа става по-бедна. :beer
Запали колата да загрее хубаво до раб.температура. После я спри на място и от винта на изпарителя настрой оборотите на ПХ докато те достигнат своята най-висока точка и я остави така. :Mr Green Fun

колега къде се намира този винт и как така да ги настроя до най високата точка няма ли двигатела да се изворсира???? :?:

Последна промяна от boss_901 на Вто 25 окт 2011 21:18, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 21:14


mitko85 написа:Миналата зима, когато имах голф палеше на газ с хиляди молитви - беше PN мотор. Когато му хванах цаката първо да го "почерпя" от копчето на газта си го палех от първия път на газ. Така че го няма тоя филм първо на бензин и после газ, по принцип от газаджии знам че не е хубаво за мембраните да се пали директно на газ защото са вдървени от студа и лесно се цепят.

колега мойто копче е само три положенията газ междинка и бензин.Няма как да почерпя :beer


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 21:17


shako9793 написа:най добрия вариант за палена на газ през зимата е да се сипи 2литра вряла вода върху испарителя.. Аз лично миналата зима сам го правил всяка сутрин когато не ми работеше бензиновата помпа.... С вряла вода всичко е ОК.. :beer

Колега защо да го правя това с топлата вода като колата ми палеше без проблем на газ.Трябва и сега да я направя така да пали ама пишман от майстори :banghead: :banghead: :banghead: :bowdown


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот kris11 » Вто 25 окт 2011 21:42


boss_901 написа:
shako9793 написа:най добрия вариант за палена на газ през зимата е да се сипи 2литра вряла вода върху испарителя.. Аз лично миналата зима сам го правил всяка сутрин когато не ми работеше бензиновата помпа.... С вряла вода всичко е ОК.. :beer

Колега защо да го правя това с топлата вода като колата ми палеше без проблем на газ.Трябва и сега да я направя така да пали ама пишман от майстори :banghead: :banghead: :banghead: :bowdown

Сам си отговори - мембраните стават на дърво .
Следващите ти въпроси е защо нямам стабилни обороти на ПХ , защо мигасне като изключа от скорост,защо ми гори много газ, защо мирише много на газ от ауспуха.Освен това състава на газта лете и зиме е еазличен - зимата има повече бутан - гори повече и не върви.
Или заливаш с гореща вода изпарителя или палиш на бензин.Да се пали на бензин е от жизнено важно за дюзите да не спичат, да има повече бензин в резервоара е важно за помпата.
Започнал съм да карм на газ от времето когато беше по 0,19 лв/л и се чакаше пповече от половин ден за да заредиш. Преливал съм газ от "пършинг" в бутилката на автомобила с помощта на гореща вода само при скачен шланг към 2 те бутилки и отворени кранове. Преливал съм и с ръчна помпа направена от хидравличен цилиндър , маркучи , задължителен филтър. За 8-10 мин 1 пършинг е прехвърлен в автобутилктаа. Използвал съм и сините бутилки за разнос от 1 пункт за обмяна / чакане с часове, списъци, синджири и катинар на бутилките, 1 човек пази реда 2-3 часа, псоле идва сменника - и това от 17-18 часа до около 10 часа на следващия ден./Пункта беше до лярно кино Тракия./


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6156
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот ktamen » Вто 25 окт 2011 21:54


joker написа:
ktamen написа:Нищо не се спестявя - първия километър при -10 голфа си гълта един литър газ.


Само това се отнасяше за твоя пост други колеги са писали за опасността за мембраните, не ти :beer
Може наистина да има такава опасност, но аз поне не съм убеден.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот mitko85 » Вто 25 окт 2011 21:55


boss_901 написа:
mitko85 написа:Миналата зима, когато имах голф палеше на газ с хиляди молитви - беше PN мотор. Когато му хванах цаката първо да го "почерпя" от копчето на газта си го палех от първия път на газ. Така че го няма тоя филм първо на бензин и после газ, по принцип от газаджии знам че не е хубаво за мембраните да се пали директно на газ защото са вдървени от студа и лесно се цепят.

колега мойто копче е само три положенията газ междинка и бензин.Няма как да почерпя :beer

Съдейки по гаража ти, имаш тройка на нафта, както и да е.
При мен копчето беше пак на три положения - 1 - бензин, 2 - междинно(изгаря бензина в камерите), 3 - газ. Отделно имах копче за "почерпване" - при положение на първото копче - газ, след натискане на второто копче от двигателния отсек след натискането се чува как клапана на газта се отваря, пуска газ, колекторите се пълнят с гориво(газ) и след адекватната намеса на водача (на мен), и потдържането на обороти посредством натискането на педала на газта в продължение на 1-2 минути, колата тръгва. Пак казвам, така беше при мен. Не казвам че при всички коли е така.
п.п. Снимката е за пример, виждат се трите положение на газ-бензин - най- дясното копче е за почерпване.
Изображение


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 21:57


kris11 написа:
boss_901 написа:
shako9793 написа:най добрия вариант за палена на газ през зимата е да се сипи 2литра вряла вода върху испарителя.. Аз лично миналата зима сам го правил всяка сутрин когато не ми работеше бензиновата помпа.... С вряла вода всичко е ОК.. :beer

Колега защо да го правя това с топлата вода като колата ми палеше без проблем на газ.Трябва и сега да я направя така да пали ама пишман от майстори :banghead: :banghead: :banghead: :bowdown

Сам си отговори - мембраните стават на дърво .
Следващите ти въпроси е защо нямам стабилни обороти на ПХ , защо мигасне като изключа от скорост,защо ми гори много газ, защо мирише много на газ от ауспуха.Освен това състава на газта лете и зиме е еазличен - зимата има повече бутан - гори повече и не върви.
Или заливаш с гореща вода изпарителя или палиш на бензин.Да се пали на бензин е от жизнено важно за дюзите да не спичат, да има повече бензин в резервоара е важно за помпата.
Започнал съм да карм на газ от времето когато беше по 0,19 лв/л и се чакаше пповече от половин ден за да заредиш. Преливал съм газ от "пършинг" в бутилката на автомобила с помощта на гореща вода само при скачен шланг към 2 те бутилки и отворени кранове. Преливал съм и с ръчна помпа направена от хидравличен цилиндър , маркучи , задължителен филтър. За 8-10 мин 1 пършинг е прехвърлен в автобутилктаа. Използвал съм и сините бутилки за разнос от 1 пункт за обмяна / чакане с часове, списъци, синджири и катинар на бутилките, 1 човек пази реда 2-3 часа, псоле идва сменника - и това от 17-18 часа до около 10 часа на следващия ден./Пункта беше до лярно кино Тракия./

Колега оборотите ги държи добре,на свободна скорост не гасне,от ауспуха не мирише много на газ,като запаля колата мирише малко около изпаритела(това нормално ли е????),но това палене в студенето време ако се дължи на гарнитурите ще ги сменя пък дано да се оправи :да: :да:

Последна промяна от boss_901 на Вто 25 окт 2011 22:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 21:59


Комплект гарнитури колко пари е?Има ли марки гарнитури към които да се насоча????? :horror: :horror:


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 22:02


mitko85 написа:
boss_901 написа:
mitko85 написа:Миналата зима, когато имах голф палеше на газ с хиляди молитви - беше PN мотор. Когато му хванах цаката първо да го "почерпя" от копчето на газта си го палех от първия път на газ. Така че го няма тоя филм първо на бензин и после газ, по принцип от газаджии знам че не е хубаво за мембраните да се пали директно на газ защото са вдървени от студа и лесно се цепят.

колега мойто копче е само три положенията газ междинка и бензин.Няма как да почерпя :beer

Съдейки по гаража ти, имаш тройка на нафта, както и да е.
При мен копчето беше пак на три положения - 1 - бензин, 2 - междинно(изгаря бензина в камерите), 3 - газ. Отделно имах копче за "почерпване" - при положение на първото копче - газ, след натискане на второто копче от двигателния отсек след натискането се чува как клапана на газта се отваря, пуска газ, колекторите се пълнят с гориво(газ) и след адекватната намеса на водача (на мен), и потдържането на обороти посредством натискането на педала на газта в продължение на 1-2 минути, колата тръгва. Пак казвам, така беше при мен. Не казвам че при всички коли е така.
п.п. Снимката е за пример, виждат се трите положение на газ-бензин - най- дясното копче е за почерпване.
Изображение

Колега в гаража недей да гледаш какво има щот има още много работи за които не знаеш :lol: :lol: а за копчето утре ще направя една снимка да видиш за какво става въпрос при мен е едно копче с три положенията :да: :да: :applause: :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот kris11 » Сря 26 окт 2011 15:12


boss_901 написа:Комплект гарнитури колко пари е?Има ли марки гарнитури към които да се насоча????? :horror: :horror:

Гарнитури ли или мембрани ???
Изпарителя си има гарнитури които уплътняват капаците и 2 те камери, мембраните са за високо и ниско налягане .Най-капризна е за ниското налягане , тя е с по-голям диаметър и по-тънка от тази на 1-вата степен/ високото налягане. Когато стане на дърво голямата мембрана започват проблемите с неустойчиви обороти на ПХ , също и от клапанчето на 2 рата степен.
Мембрани има по газ сервизите и , ако има все още магазин за газови уредби.


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Чет 27 окт 2011 8:30


Колега аз ако сменям ще сменям всичко и мембрани и гарнитури :да: :да: След това само трябва да ми обясните как да направя центровката на изпаритела :wink: :wink: :horror:


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 31 окт 2011 16:46


Има вариант смяна на мембрани обслужане или нов изпарител волтран решаваш и деистваш :talk:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот agent_kowalski » Пон 31 окт 2011 19:13


а добре тия волтрани и мимгаз щуротии.имам познати карат с такива и уж са доволни.идеята ми е тия,които външно са точно копие на ловато...та те като устройство като ловато ли са и качествени ли са,спрямо истинско ловато,не менте някакво.примерно на един такъв може ли в последствие да си сложиш мембрани оригинални на ловато(ако са същите) и тн.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 31 окт 2011 19:37


Мисля че може, eusa поразпитаи малко :talk:


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Пон 31 окт 2011 21:21


Колеги кажете магазин за гарнитури на изпаритела в Пазарджик :drunk



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 122 госта