Палене на газ през зимата?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пон 28 яну 2008 11:42


Всичко е въпрос на настройка, и да се види как пали по-лесно, на смукач, без смукач, с газ и т.н.

Няма общи правила, щото всичко е много индивидуално, зависи какъв е смесителя, какъв му е диаметъра, ако е с щуцери е друго, зависи и как е настроен изпарителя и кранчето и т.н.

На мен москвича ми беше с щуцери, и палеше без смукач и с газ до ламарината, като после веднага трябваше и смукача да се дръпне (но задължително след като е запалил). :-)

Трябва да видиш защо не ти пали - дали заради задавяне или заради липса на газ, съответно или да коригираш нещо настройките или да палиш съответно с газ до дупка (ако се дави) или на смукач - ако не й стига газ. То и въздействието на смукача не на всички коли е еднакво - пак зависи от зависи. :-)
Ако изпарителя е с електромагнит за ръчно пускане на газ - виж дали работи (някой се настройват колко да пускат, може и нищо да щрака, ама да не пуска нищо) и налучкай колко дълго да го държиш пуснат.

Иначе проблемите са основно в потенциална възможност за замръзване на изпарителя, което е възможно да стане ако е много студено или циркулацията на вода е слаба по някаква причина.
Също и разхода обикновено е много висок докато позагрее.
Поливането с гореща вода е добър метод. Ел. подгряване също, но трябва и клапан с който да се спира циркулацията на вода (термостат).




Потребителски аватар
sa6o46
Мнения: 134
Регистриран на: Съб 19 яну 2008 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sa6o46 » Пон 28 яну 2008 19:11


май се дави защото като дръпна смукача огасва, значи ще пробвам утре с газ до дупка да видим какво ще стане


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 13:05


Колега и аз имам същия проблем с паленето в студено време,моята кола е голф2 88г.Как го реши този проблем???? :wink: :wink: :beer


Потребителски аватар
shako9793
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 358
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот shako9793 » Вто 25 окт 2011 14:16


най добрия вариант за палена на газ през зимата е да се сипи 2литра вряла вода върху испарителя.. Аз лично миналата зима сам го правил всяка сутрин когато не ми работеше бензиновата помпа.... С вряла вода всичко е ОК.. :beer


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот agent_kowalski » Вто 25 окт 2011 16:21


абе не е ли по-добре да запалим за 5 минути на бензин?топлата вода и тя не е от най-евтините неща...няма да се разорим чак толкова....аман от простотии


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот i.e.i » Вто 25 окт 2011 16:59


абе не е ли по-добре да запалим за 5 минути на бензин?

То най-добре и да си караме на бензин .. :banghead:
Студа не е проблем за паленето .Ако е вързан правилно изпарителя не може да замръзне.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот vaiper 1 » Вто 25 окт 2011 17:09


Моята колиба я паля на газ,но по продалжително вартя.Но в големи студове я паля на безин даже на касо карам на него :Mr Green Fun


Потребителски аватар
shako9793
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 358
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Палене на Газ през ЗИМАТА?

Мнениеот shako9793 » Вто 25 окт 2011 17:19


vaiper 1 написа:Моята колиба я паля на газ,но по продалжително вартя.Но в големи студове я паля на безин даже на касо карам на него :Mr Green Fun


ТИ СИ ОПАСЕН


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 19:07


Колеги моята двойка миналата зима палеше без пролем на газ.На бензин палеше по трудно.Обаче смених въздушния филтър и се изгуби центровката на газта.След това по какви ли не майстори ходих и не може да ми я направят да пали сутрин като е студено.В момента бензиновата помпа ми е протекла и не мога да я паля на бензин.Нещо от центровката на изпаритела ли е това непалене или от нещо друго??????


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 19:10


Кажете как се прави центровка на изпаритела,да врътна кранчето да пуска повече газ или пък да вдигна оборотите???


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот stefan4o » Вто 25 окт 2011 19:10


Когато се замени стар възд.филтър с нов потокът въздух към колектора става друг. Респ. и сместа се променя => влиза повече въздух => сместа става по-бедна. :beer
Запали колата да загрее хубаво до раб.температура. После я спри на място и от винта на изпарителя настрой оборотите на ПХ докато те достигнат своята най-висока точка и я остави така. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот mitko85 » Вто 25 окт 2011 19:24


Миналата зима, когато имах голф палеше на газ с хиляди молитви - беше PN мотор. Когато му хванах цаката първо да го "почерпя" от копчето на газта си го палех от първия път на газ. Така че го няма тоя филм първо на бензин и после газ, по принцип от газаджии знам че не е хубаво за мембраните да се пали директно на газ защото са вдървени от студа и лесно се цепят.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот joker » Вто 25 окт 2011 19:26


И какво спестявате като палите на газ????..100 мл безнин=25 ст.За един месец средно 60 паления=15 лв ..максимум!!!!....това ли е икономията????А бензиновата помпа,която кисне почти на сухо или върти някакво подобие на гориво съставено от силно разлагащи гумените уплътнения тежки фракции????


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6156
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот ktamen » Вто 25 окт 2011 19:44


Нищо не се спестявя - първия километър при -10 голфа си гълта един литър газ. Иначе за лесно палене моя "бойлер" е перфектен, само, че е много сложен и не си струва толкова да си усложнявате живота.
На мебраните нищо им няма - аз 7 години палех само на газ и не съм сменял мембрани.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Палене на газ през зимата?

Мнениеот joker » Вто 25 окт 2011 20:03


ktamen написа:Нищо не се спестявя - първия километър при -10 голфа си гълта един литър газ. Иначе за лесно палене моя "бойлер" е перфектен, само, че е много сложен и не си струва толкова да си усложнявате живота.
На мебраните нищо им няма - аз 7 години палех само на газ и не съм сменял мембрани.

Дори и не съм споменал за мембрани или какъвто и да е елемент на газовото.Повреждат се детайлите по бензиновото захранване...а те са доста по-скъпи...и като се добави опасността от пожар,ако някога след продължително каране само на газ по обективни причини решаваме макар и за малко да минем на бензин... scare



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта