Забрана за газови уредби от 01.01 2010г в ЕС

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Чет 15 май 2008 10:11


Prodriver написа:
Smoke написа:http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=left&sql=MjY0MDs0Mw==&mater=MjY0MDs1MA
бе плява ама..........не са си го помислили не са го направили

Така като чета статията я разбирам,че май става дума само за такситата,а не за всички автомобили :roll: Знам ли може и да бъркам :gruebel


Така излиза но на фона на това, че статията е пълна измислица мисля, че няма значение ...




Потребителски аватар
Mercaptan
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 10 май 2008 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Mercaptan » Чет 15 май 2008 11:26


Според мен тази статия е пълна измислица. Не може ЕС да наложи такива изисквания, при положение че всячески се стреми да намали замърсяването и да намери алтернативни горива.

Освен това онзи ден гледах по френската телевизия едно предаване, говореха точно за LGP, и в момента все повече французи си слагат газови уредби. Но това което ми направи впечатление е, че френското правителство отпуска ЕКО бонус на всеки, който си сложи газова. Този еко бонус е в размер на 2000 евро и покрива разходите за поставянето на газовата.
Това го даваха 2 дни след като таз новина беше излязла в Новинар.


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Чет 15 май 2008 12:20


Ами най-после някой да удари катанеца на тая тема.
Нито по националните телвеизии са казали нещо,нито някой е излязъл със становище по въпроса--все пак това касае не малка част от населението,не само като шофьори а въобще като ползващи някакъв вид транспорт.
Поредния жълт блъф.


Потребителски аватар
pastir
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 01 ное 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот pastir » Чет 15 май 2008 15:17


Забраната важи само за автомобили които превозват хора - таксита, маршрутки, автобуси, но не и за лично ползване.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Чет 15 май 2008 15:57


pastir написа:Забраната важи само за автомобили които превозват хора - таксита, маршрутки, автобуси, но не и за лично ползване.

... т.е. само за обществен транспорт.
Дори и това да се има предвид, не вярвам изобщо да се случи. Карайте си спокойно, че и без това има достатъчно притеснени, изнервени и на границата на лудостта хора по пътищата.


Потребителски аватар
pastir
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 01 ное 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот pastir » Чет 15 май 2008 17:03


Да точно за обществен транспорт, иначе Италия трябва да я изключат от ЕС щото, те със сигурност няма да се надупят, както ние бихме направили !


Потребителски аватар
lodarski
Мнения: 184
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lodarski » Нед 18 май 2008 2:14


Това ми се вижда малко вероятно да стане, да не кажа невъзможно!Имам познат които е французин.Ta той ми каза че при тях като си вземеш кола(нова) с газова държавата ти отпуска 2 000Е , а ако вземеш нов дизел ти дават 700Е.Не им знам законите какви са, но човека се хвалеше, че Логан-а дето е харесал ще му се върже заплата и половина и щял облекчения да има, се пак не цапа и мърси въздух и природа.
ПП това за нафтата не го разбрах защо е така , но му се доверявам.


Потребителски аватар
Mercaptan
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 10 май 2008 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Mercaptan » Нед 18 май 2008 11:55


lodarski написа:Това ми се вижда малко вероятно да стане, да не кажа невъзможно!Имам познат които е французин.Ta той ми каза че при тях като си вземеш кола(нова) с газова държавата ти отпуска 2 000Е , а ако вземеш нов дизел ти дават 700Е.Не им знам законите какви са, но човека се хвалеше, че Логан-а дето е харесал ще му се върже заплата и половина и щял облекчения да има, се пак не цапа и мърси въздух и природа.
ПП това за нафтата не го разбрах защо е така , но му се доверявам.


Lodarski, това което казавш е почти вярно. Във Франция дават еко бонус за всяка нова кола, която има емисии на СО2 по малки от определената от закона норма (мисля че беше около 150 г/км). Колкото са по малки емисиите от тази норма толкова по-голям е бонуса, и обратно ако емисиите са по-големи от нормата се плаща еко такса (независимо дали колата е дизел или бензин).
Понеже дизелите горят по-малко, имат по малко емисии на СО2, за тях има по-голям бонус.
А отделно, за да стимулират ползването на еко горива, държавата субсидира поставянето на газова уредба с 2000 евро. Но ако си купиш фабрична кола на газ, получаваш само съответния еко бонус.

Всичко това ме кара да мисля,че "новината" на "Новинар" е абсолютна измислица :)


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Мнениеот heimdal » Пет 05 дек 2008 3:48


Хи хи хи
Виждал ли си дизел с натиснат педал какви сажди излизат изотзадзе ...нема значение кой го е правил - пак си е печка!

Еле пък как лъжат за това с ниските норми на отделяни вредни емисии. грънци и таратанци ! Колкото помагат на природата и катализаторите (първите 1000 км) ама айде ...

Та какво правим сега ...забранявали туй и онуй ...ми колата ми е категория олдтаймер почти :)
Да не би да са спрели олдтаймерите от движение ? Напротив правят голямо шоу като ги изкарват на пътя:)
Или да забранят на Хамерикансите да карат V8 ? Няма начин !
Ония под 3 литра само неон на Крайслер имат ...по спомен

Както е произведена една кола - да. Съгласен съм.
Гледам да я поддържам така както трябва, технически е изправна...причина за спиране ???
Това с нивото на емисиите при новите коли е поредната заблуда ...
В природата нищо не се губи - само променя състояние форми бла бла :)
Кръговрат майка !


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Мнениеот velinsl » Вто 09 дек 2008 19:31


Е`а тез боклуци да е`а. Уж искат екология, чиста природа и т.н. Ако има по-екологично чисто гориво от газта е метана и двете ги забраняват. Е кво искат?


Потребителски аватар
yoyoyovo
Мнения: 67
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 18:40
Автомобил: VW Golf Rallye
Двигател: 1H
Местоположение: София,Turboland
Контакти:

Мнениеот yoyoyovo » Сря 10 дек 2008 0:27


Колеги спокоино това са платени публикации които са направени с цел да стряскат населението и да им се продават дизеловите коли.Така мисла аз :D


ra_po
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ra_po » Сря 07 яну 2009 14:27


Колегата е прав.yoyoyovo.
Това са те маркетинговите трикове на големите компании.Не забравяйте колеги,че заради един слух щеше да фалира Първа Инвестиционна банка
Така го правят големите играчи на сцената-със слухове и пълни глупости които обаче променят мнението и манталитета на хората.
Ето пример-по-горните постове от колеги даже започнали да размислят дали да сложат или не газова уредба.
Именно това са законите на Маркс и Енгелс-може би най големите маркетингови специалисти за всички времена.
Който следва шантажа и заблудата в маркетингов аспект е...най-големият на пазара

Извинявам се за глупостите - но е така
Поздрави


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Сря 07 яну 2009 14:50


Също е добра идея да се погледне дата на пускане на темата, както и дата на последният пост. Освен това ако се проследи и цялата тема понякога много лесно се вижда, че е стара и освен това няма какво да се каже повече по нея.


ra_po
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ra_po » Сря 07 яну 2009 15:19


ами що тогава я четеш бре колега нали подбираш само новите теми :mad: то там си пише кога е пусната темата-просто не я отваряй и няма да се пълни с глупости


Потребителски аватар
bobipepi
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Забрана за газови уредби от 01.01 2010г в ЕС

Мнениеот bobipepi » Пет 06 фев 2009 12:46


Няма логика съгласно налагащите се изисквания за екология.Но от наште политически дупедавци всичко се очаква.Нищо чудно утре да забранат да си лягаме и с жените.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта