Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 23 Окт 2014 12:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Чет 22 Окт 2009 21:51 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro
Двигател: AEL
BeckoTDI написа:
За дизел акумулатора трябва да е с повишен стартов ток :012: Моя жален е само 60 амперчета Tudor (от Италия дойде с него) 2 години с басове и кви ли не консуматори го мъча.. зимата си пали от раз, но има 600-700 ампера стартов ток, та марката май е до късмет следващия ще гледам пак да е някой "корав"...

Стартовия ток зависи от броя на плочите в една клетка. Обаче размерите на клетката са стандартни и за да напъхаме в нея повече плочи какво можем да направим - правилно се сещата правим плочите по-тънки. Така вече сме направили тъки плочи и успяваме да напъхаме още една минусова и една плюсова плоча. Батерията дига стартовия ток с 100А, но интресното е че капацитета се е повишил с има няма 2-3% даже резервния капацитет при 20часа разряд е намалял. И видиш ли поради малката си маса минусовите плочи след няколко цикъла почват да корозират с, което съкращават живота на батерията.

С две думи каквото е могло да се измисли в оловно-киселите акумулатори отдавна е измислено и няма пълно щастие. Искаш висок стартов ток ОК ама се лишаваш от резервен капацитет и намаляваме живота на батерията.

И тук някой ще каже моя акумулатор еди какъв си голям боклук или много добър. И аз ще кажа, че въпреки голямата си цена Стартерните акумулатори са чедо на масово производство и винаги има възможност някой държащ се на магия да мине през всичкото тестово оборудване за милиони евро в завода и да попадне при вас, Но също така може и да уцелите кьоравото и да изкара да речем 7 години.

За да няма недоволни почти всички сериозни производители дават 2 години гаранция на акумулаторите за леки коли и камиони, и само 6 месеца за такситата (за такситата сами се сетете защо само 6 месеца).

Последна промяна от radi_nrj на Вто 17 Ное 2009 14:57, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Чет 22 Окт 2009 22:13 
Аватар

Местожителство: Правец-Поморие Golf 4 TDI AHF 110кс
И аз съм с един Бош от серията S4 и още като го сложих нещо не ми хареса как върти в студа ама избута зимата но мисля че тази няма да я изкара а е още гаранционен и сега се чудя като ида да се оплаквам какви ще ми ги къдрят за да ме убедят че акумулатора си е екстра и вината е в колата... :twisted: Определено Бош повече няма да си купя ! Преди бях с Exide - той се предаде за 3 години но за помпата на парното върши работа :))

Последна промяна от Stivi на Чет 22 Окт 2009 23:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Чет 22 Окт 2009 22:35 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, вече с по-малко предупреждения, член на комсомола, не пиша във форума
Може би най-важния отговор обаче на "Кой акумулатор е по-добър за дизел" е : този акумулатор , който е монтиран в дизелов автомобил с читава инсталация ( "жици" , клеми , генератор ...) , изправен двигател съответно подгревни свещи .

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Нед 25 Окт 2009 9:59 
Аватар

Местожителство: Габрово
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
аз видях VARTA 74ah 680A стартов ток , за 216 лв. в АВТО+ ! Дали са читави нещо евтини ми се виждат ! :roll:
някой да е вземал от там или да знае как варви VARTA-та по други места ! Мисля да си взема такъв :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Нед 25 Окт 2009 10:51 
Аватар

achodemo написа:
аз видях VARTA 74ah 680A стартов ток , за 216 лв. в АВТО+ ! Дали са читави нещо евтини ми се виждат ! :roll:
някой да е вземал от там или да знае как варви VARTA-та по други места ! Мисля да си взема такъв :roll:

колега много е скъпа тази VARTA ,мога да ти препоръчам немски BERGA 74Ah 680 стартов ток за около 185лв (аз съм с такъв) или EXIDE правен в италия 74Ah 680 стартов ток пак за 185лв,пак ще имаш страхотен акумулатор и ще си спестиш 30 лв

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Нед 25 Окт 2009 11:29 
Аватар

Местожителство: Смолян
milmar написа:
Kartala написа:
...
4 година съм с монбат и днеска вече сдаде багажа и мн се чудя какъв да взема сега....

Ти си задал отговор както се казва mhihi .

Чудя се, защото тогава го взех за 90 лв., а сега е 170-80, а за тия пари с малко отстъпки разбира се мога да взема Varta Silver, което ме устройва повече :wink: :wink:

Последна промяна от Kartala на Вто 27 Окт 2009 0:26, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Пон 26 Окт 2009 12:14 
Аватар

Местожителство: Перник
Купих си нов акумулатор "СТАРТ" 12V,62Ah за Пежо406 дизел-толкова Ah беше и стария.Но сега като гледам какво сте писали,си мисля,че съм направила лош избор.Моля ви дайте мнение и съвет евентуално. :oops: :talk:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Пон 26 Окт 2009 13:19 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, вече с по-малко предупреждения, член на комсомола, не пиша във форума
Петя Иванова написа:
..."СТАРТ" 12V,62Ah за Пежо406 дизел...

Според мен дизел с по-малко от 75Ач акумулатор не е добре , дано да нямаш проблеми разбира се :) .

ПП Добре дошла във форума :) , днес Пежо , утре по-добра марка :lol: :да: !

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Пон 26 Окт 2009 21:27 
Аватар

Местожителство: от тука
аз съм с energy вече 3 години близо така си взех пасата а колко е каран с него незнам 62 ампера е

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Чет 29 Окт 2009 15:46 
Аватар

Местожителство: Перник
Все пак Пежото е 406 HDI и след като фабрично беше с акум.62Ah би трябвало и за нашите зимни студове да става

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Съб 31 Окт 2009 11:57 
Аватар

Местожителство: Правец-Поморие Golf 4 TDI AHF 110кс
milmar написа:
Може би най-важния отговор обаче на "Кой акумулатор е по-добър за дизел" е : този акумулатор , който е монтиран в дизелов автомобил с читава инсталация ( "жици" , клеми , генератор ...) , изправен двигател съответно подгревни свещи .

Колкото и да не ми се иска ще трябва да се съглася с това мнение понеже след профилактика на кабели /замасяване/+/ и стартер сега вече не се оплаквам от моя Bosch S4 който бях нарочил за некачствен малко по-нагоре ! Предполагам че много от случаите на заминали акумулатори са по вина на автомобила/собственика а не на производителя но винаги е по-лесно той да е виновен за проблемите в старите ни кошници :))

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Пон 09 Ное 2009 16:31 
Аватар

Петя Иванова написа:
Купих си нов акумулатор "СТАРТ" 12V,62Ah за Пежо406 дизел-толкова Ah беше и стария.Но сега като гледам какво сте писали,си мисля,че съм направила лош избор.Моля ви дайте мнение и съвет евентуално. :oops: :talk:

Ами radi_nrj го е обяснил прекрасно. Французите испростяха тотално и оставиха място само за такъв (62 Ан) акумулатор в пежата, но ще ти трябва батерия с по-висок пусков ток (над 550 А)
Прочети какво пише на твоя и ако е над тези ампери - ОК. Но radi_nrj е прав, не очаквай дълги години експлоатация от нещо, което е изстискано и ще бъде тормозено при всяко палене :wink:

Stivi написа:
....... Предполагам че много от случаите на заминали акумулатори са по вина на автомобила/собственика а не на производителя но винаги е по-лесно той да е виновен за проблемите в старите ни кошници :))

Нямаш представа колко си прав :да: :да: :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Чет 24 Дек 2009 21:54 
Аватар

Местожителство: Шумен
колеги утре ще си купувам акумулатор и се двоумя между Варта и EXIDE или Гигават
Вартата е по скъп и с по малка гаранция от Ауто+
кой да избера?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Пет 25 Дек 2009 12:23 
Аватар

sploty написа:
колеги утре ще си купувам акумулатор и се двоумя между Варта и EXIDE или Гигават
Вартата е по скъп и с по малка гаранция от Ауто+
кой да избера?
вземай EXIDE аз бях с EXIDE 4 години,започна да пали трудно на студ защото моята кола седи отвън ,дадох го на един приятел той я държи в гараж и ваче 6 месеца го ползва без оплаквания

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел Публикувано на: Вто 26 Яну 2010 5:56 
Аватар

Автомобил: Vw T4 w140 Partner
На буса купих 74-ков EXIDE с 2 години гаранция....на 2рата година и половина не държеше ток под -5 градуса :screwy .Преди 1 месец взех Берга,пак 74Ah със стартов ток 680 или 700А(не помня) .Вчера на -18 в 5 сутринта запали без обогатител на четвърт оборот.Времето ще покаже кой е по-читав.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа