нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Driver 2
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 фев 2010 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Driver 2 » Чет 04 фев 2010 14:12


Здравейте на всички!

Моля кажете нормално ли е разхода на голфа ми (Голф 5 2.0 Дизел 140 к.с с чип) да е градско 10-11 л., а извън градско 7-7.5 на 100 км., при положение, че в града не я настъпвам много? Може би защото сега е много студено и затова, но аз по принцип мисля, че дори и извънградско трябва да е по нисък разхода.(по каталог са по ниски данните за разхода).
И друго да Ви питам - колата има темпомат, а не показва моментен разход на гориво, външна температура. Може би някой датчик е изгорял, но пък няма никаква индикация за проблем.

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот chefito » Чет 04 фев 2010 14:24


Какъв е чипът?


Потребителски аватар
Scotty
Мнения: 184
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 14:50
Автомобил: Volkswagen Golf 4 GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Scotty » Чет 04 фев 2010 14:35


Ами височък е малко разхода според мен, и си има значение как и с колко я караш, отделно данните който са дадени в каталога са при определана скорост/обороти до колко съм запознат,а темпомата до колкото знам е да ти поддържа определна скорост,а бордовия компютър ти покавза темепретури, разходи,разстояния.Нах-добре обаче ще ти отоворят по-компетентните хора от мен в форума :)


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот kok12 » Чет 04 фев 2010 14:49


Ако беше казал 8 макс 8.5 в града щях да ти кажа, че е добре за това студено време и съответно времето за достигане на работна темпертура. Но 11 не е хубаво.
За темпомата, трябва диагностика

Поздрави и дано се оправи проблема както и разхода


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Brezel » Чет 04 фев 2010 17:33


това че си с чип дава много широко поле на размисъл....може да е от него може да не е. за да можеш да диагностицираш правилно проблема е нужно да си без чип, освен разбира се ако проблема с разхода го търси човека правил чипа (трябва да знае какво е променено в чипа и дали това има отношение към разхода)

Поздрави


Потребителски аватар
Deo
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 14 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Deo » Чет 04 фев 2010 17:37


Тази тема може да ти е полезна. viewtopic.php?f=24&t=168281
Това, че имаш чип не би трябвало да играе роля при нормално каране.


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот dragozow » Чет 04 фев 2010 19:17


Зависи от градското, на мен ми гори 8-11/100. Сега в студа я карам в 80% от времето студена, като се загрее вече трябва да слизам. Извънградско и на 5.5/100 мога да го докарам. Колата е Голф 4 Variant, AJM.


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот passat6 » Чет 04 фев 2010 20:20


Ако чипа е сложен както трябва не би трябвабо да ти вдигне разхода а дори да го свали поради повишаване на въртящия момент. Темата която по-горе ти е посочил колегата е моя и ще ти даде отговор на въпроса. За зимно време и спортно каране разхода не е прекалено висок. С каква скоростна кутия си? Ако го караш на къси разстояния и студен разхода градско може да ти стигне до 11 както и на всеки друг дизел. Извън градско ми достига 8 при спортно каране и като имаш пред вид, че купето на пасат 6 е доста по-тежко от голф. Иначе при галене съм достигал 5,8. И аз като теб гледах на табелата в порше 5,4 но от сервиза ме уведомиха, че този разход е постигнат в изпитвателен тунел без вятър и равен терен при определена скорост. На равно и дълго и аз съм постигал такъв разход, та дори и по-нисък но моментен. Няма как да караш 170кс без консумация на гориво. Виж си въздушния филтър да не е за смяна. Иначе на 140кс ПД не се регулира разхода. Могат през ВАГ-КОМ да ти намалят "порцията" но ще загубиш мощност. Пълно щастие няма.


Потребителски аватар
TDI stavrev
Мнения: 261
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 20:45
Автомобил: MKV
Двигател: BKD
Местоположение: Sliven

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот TDI stavrev » Чет 04 фев 2010 23:16


Здр.колега аз имам такъв двигател на голф5 и разхода ти в студено време и градско каране,работа на място 11л. си е напълно нормално стигал съм и до 12/100 на борд компютъра но работи много на място.А извън градско със скорост 150км/ч 6,1;6,3/100км. при 200км/ч 8/100.Според мен няма нищо претиснително.Поздрави!


Driver 2
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 фев 2010 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Driver 2 » Пет 05 фев 2010 13:36


Благодаря Ви на всички за отговорите - и май стигам да извода, че трябва да направя една диагностика, макар че съм сменил всички филтри, дебитомера ми изчистиха (поне така им казах).
Иначе колата е с 6 скорости (2004), а колкото до чипа не знам какъв е? Така я купих(трябваше бързо да си взема кола), но долкото виждам е пипано в настройките на компа, не с някакви преставки външно. И въобще не знам дали да не си върна старите настройки - може би може лесно да се върнат. На бордовия комп. не показва моментен разход и външна температура - това също ми се струва странно.
Препоръчайте някой добър сервиз за диагностика, че май от там трябва да тръгна.

Благодаря Ви предварително


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот passat6 » Пет 05 фев 2010 20:49


Колега ако колата ти върви не я пипай. При диагностиката съм почти сигурен, че ще ти кажат, че всичко е ОК. На този двигател няма какво да се регулира. Мерят ти милилитрите и от тях правят извод за разхода. И на мен АФН та петицата ми даваше по-нисък разход, но сега и конете са повече, и кубатурата е по-висока, и автоматика върти допълнителна хидравлична помпа, и т.н. Пиши след диагностиката.


Driver 2
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 фев 2010 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Driver 2 » Съб 06 фев 2010 15:41


Ходих на диагностика в Европа център в Княжево. Имаше някои грешки(чистачки, акумулатор, антена на радио) но всички не бяха свързани с разхода на гориво - свещите са ОК, дебитомера също. Там момчето ме посъветва ако мога да си върна нормалните за модела настройки, но в Юнитрейд, че имало ниакакви кодове. И каза, че в таблото има гршка но трябва да го отвори. С една дума относно разхода на гориво нищо не постигнах.

Вие какво мислите - да си вурнали заводскте настройки на компа?


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот Brezel » Съб 06 фев 2010 16:08


В юнитрейд знаеш колко колко пара ше те отресът за да ти МАХНАТ чипа. На лесно е да си ти върне оригиналния софтуер този който ти е правил чипа. Това PPD1 (ЕКУто) не е толкоз сложно. пък и ше презапишеш само флаша няма да се пипа еепрома и не би трябвало да имаш пари. Ако тунинг майстора е читав би трябвало без пари и без затруднения да си ти върне оригиналния софтуер, като по този начин (с оригиналния софт) ше замериш колата колко харчи и окончателно ще се види дали проблема е в чипа или не. Така ще елеминираш една потенциялна причина. писах ти го още в началото но изглежда си на друго мнение.

:D


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот morfei1 » Съб 06 фев 2010 18:46


А разхода по бордови засичан ли е дали съответства с реалността?


gogovaseev
Мнения: 632
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 13:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pamplona Ispaniq

Re: нормален разход за гориво на Голф 5 2.0 с чип 170к.с

Мнениеот gogovaseev » Съб 06 фев 2010 22:03


passat6 написа:Ако чипа е сложен както трябва не би трябвабо да ти вдигне разхода а дори да го свали поради повишаване на въртящия момент. Темата която по-горе ти е посочил колегата е моя и ще ти даде отговор на въпроса. За зимно време и спортно каране разхода не е прекалено висок. С каква скоростна кутия си? Ако го караш на къси разстояния и студен разхода градско може да ти стигне до 11 както и на всеки друг дизел. Извън градско ми достига 8 при спортно каране и като имаш пред вид, че купето на пасат 6 е доста по-тежко от голф. Иначе при галене съм достигал 5,8. И аз като теб гледах на табелата в порше 5,4 но от сервиза ме уведомиха, че този разход е постигнат в изпитвателен тунел без вятър и равен терен при определена скорост. На равно и дълго и аз съм постигал такъв разход, та дори и по-нисък но моментен. Няма как да караш 170кс без консумация на гориво. Виж си въздушния филтър да не е за смяна. Иначе на 140кс ПД не се регулира разхода. Могат през ВАГ-КОМ да ти намалят "порцията" но ще загубиш мощност. Пълно щастие няма.

колега тои 4ипа ако не е сложен както трябва няма да запали но груг е вапроса как е направен,то 4е се вдига вартя6тия момент се вдига но се вдига сас подаване на пове4е нафта не сас уран.а по темата колега намери някои да ти махне този софт и да ти сложи оригинален да види6 как 6те е тогава тази кола се прави през буксата и работата е то4но 10 минути.успех :beer



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ICO-G и 35 госта