Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 22 Дек 2014 21:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин Грижа за дизеловите автомобили:
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки за дизел

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: голф 3 1,9 ТД центровка Публикувано на: Нед 06 Мар 2011 14:21 

Местожителство: Горна Оряховица
Здравейте колеги за пореден път след 3,4 смени на ролка колянов вал този мотор отново загуби центровка(това му е слабото място)и ми писна да давам през 3,4 месеца по 100 лв на сервизите.Та някой може ли да ми даде инфо дали има прескочил зъб или схмека на зацепването на колелата.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Нед 06 Мар 2011 15:56 
Аватар

Местожителство: Русе
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... ?f=16&t=51

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Нед 06 Мар 2011 19:07 
Аватар

Местожителство: Пазарджик
Махаш пласмасовата капачка на скоростите и на маховика гледаш белеза да дойде по средата на отвора (белега представлява прорез-цепнатина върху самия маховик)няма да го сбъркаш.На разпределителния вал белега ти е като махнеш капака на клапаните в задния краи на вала (не където е колелото а от другата страна) има прорез по цялата дължина на вала.Този прорез трябва да застане успоредно на ръба на главата най лесно е с планка.На помпата белега ти представлява най-малката дупка от всичките на зъбното колело.Тази дупка трябва да съвпадне с дупката която се намира между зъбното колело и помпата и слагаш един болт за застопоряване и гледаш за белезите .
По просто обяснение от това нз :Mr Green Fun

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пон 07 Мар 2011 9:12 

Благодаря много за инфото на колегите а коляновия вал има ли белязка?че не я виждам

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пон 07 Мар 2011 11:46 
Аватар

bochogo написа:
Благодаря много за инфото на колегите а коляновия вал има ли белязка?че не я виждам

Да колега просто нея намерих на снимка.Белега ти представлява прорез (цепнатина) върxу самия маховик.Преди този прорез има зъб,абе ще го видиш,няма да го cбъркаш,само внимавай че са 2 белега за ГМТ и ДМТ.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пет 11 Мар 2011 16:16 

А как се законтря вала при отвиване и завиване на болта?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пет 11 Мар 2011 21:14 
Аватар

Аз сменях коляновия вал един път и тогава ми беше разглобен двигатела и си даржах контра като мехду блока и едната гърбица сложиш кол (дарво) и яко стягане ама яко и задължително нов болт.Оттогава насам не съм имал проблеми да чукна на дърво.Иначе за сглобен двигател не се сещам как може да се xване стабилно контра,някой колега да каже ако знае ?

Последна промяна от martin4o_mom4e на Съб 12 Мар 2011 13:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пет 11 Мар 2011 21:46 

Местожителство: Стара Загора-Несебър
Автомобил: BMW E32 730I V8 Manual
Със щанга или някакво друго желазо,бъркаш в орворите между маховика и притескателния диск на съединителя (през отвора за белега на маховика),и оставяш щангата да се подпре на кожуха на кутията,и стягаш яко.Аз направих така,и нямам проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Нед 13 Мар 2011 17:20 

Та колеги всички белези отговарят не съм развил още болта да видя дали е изкочила шпонката.Видимо без да се махне този болт вижда ли се??Или на всяка цена трябва да се развие :|

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Чет 17 Мар 2011 11:26 
Аватар

Колега няма как да видиш шпонката в какво състояние,ако не свалиш зъбното колело

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пон 21 Мар 2011 11:11 

Местожителство: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.
На дизел 1,7-Нисан,съм развивал и стягал болта на коляновия вал,като се включва на 5-та и някой да държи на спирачките.Получи се.На vw,не съм пробал и дано не се наложи.Ако се наложи,бих си направил "контра" по следния начин:или стара демпферна шайба със заварена "дръжка" ,или подходящо изрязан фланец с отвори за болтовете+заварена "дръжка".Държа да отбележа,че при Нисана шпонката..си е Шпонка!..и там такива "дивотии" с превъртане.. :no-no

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Пон 21 Мар 2011 21:43 
Аватар

Местожителство: PB
bochogo написа:
Та колеги всички белези отговарят не съм развил още болта да видя дали е изкочила шпонката.Видимо без да се махне този болт вижда ли се??Или на всяка цена трябва да се развие :|

Мда изкочила е :Mr Green Fun Действай докато не се е скъсала че после хвръкват бая парички...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Сря 04 Май 2011 22:41 

Да наистина се е износила шпонката....но дайте съвет как да сложа ремъка има ли ролка която го оптяга???

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Сря 04 Май 2011 22:52 
Аватар

Местожителство: София
колега,слагай колянов вал от TDI+нова агренажна зъбчатка и болт, не се занимаваи повече с този, и без това трябва да го сваляш

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Центровка голф3 1,9 ТД Публикувано на: Чет 05 Май 2011 15:30 

Всичко точно но не иска да запали :banghead: Но ми се струва че ролката на помпата малко мръдна :? Възможно ли да е от нея :?:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа