Проблем с паленето сутрин. Голф 1.6 д.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
nikibol
Мнения: 123
Регистриран на: Чет 15 дек 2005 0:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Проблем с паленето сутрин. Голф 1.6 д.

Мнениеот nikibol » Нед 05 ное 2006 0:26


Здравейте колеги.
При мен като застудя се появи следният проблем.
Миналата зима колата беше ОК, но...
Имаше за смяна разпръсквачи - смених ги. Майстора ми пипа и дебита на гориво от винта с контрата намиращ се на ГНП-то и дългият винт с пружинка намиращ се зад ГНП-то. По този начин ми направи оборотите и ми каза, че ми е направил да гори по-малко. Дотук добре, но...
Ускорението на колата намаля, а когато захванаха студовете при първоначално палене при средни обороти се получава едно прекъсване ( като при неработещ цилиндър ) и като натисна педала на гаста оборотите се вдигат мн. бавно. Като позагрее всичко си идва на местото.
Предполагам, че проблема е в количеството нафта ( дебита) регулиращ се от винта на ГНП-то.
Дали това е истинската причина и ако увелича дебита на горивото, ще се качи ли много разхода на гориво.
Благодаря ви предварително.
п.п. Подгряването е ОК.




Потребителски аватар
BODZOO
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 05 май 2006 9:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот BODZOO » Нед 05 ное 2006 9:58


недеи да бараш помпата е моя сувет аз тая грешка я направих и си еба мамата по добре ходи на някои маистор ама не от тея измислените а някои които се занимава само с дизели да ти направи хубава центровка да ти направи предварението дебита сичко дори и колко да ти харчи спрямо колко искаш да ти върви шото ако не разбираш от тая работа ше стане както стана с мене и ше съжаляваш това е моя съвет и оспех


Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Мнениеот gicho76 » Нед 05 ное 2006 10:29


Не пипай!
Щом си от Пловдив, отиди в гр.Асеновград - кв.Горни воден, и накрая на квартала по пътя за Св.Кирик попитай за Божко - най-добрия специалист по дизели в областта. Има стендове за помпи, дюзи и др. Това му е номера 0888327710, ако не го сменил - уговори си час. Успех!


Потребителски аватар
tonino
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 16:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот tonino » Нед 05 ное 2006 19:36


не давай помпата дая пипа никой осфен на помпаджия но който разбира
ас страдах от това
направихая но никога няма да се върнат заводските настроки за които съжелявам



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта