AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот xxx_man » Вто 15 апр 2014 18:49


Ситуацията е следната оставям колата вечерта с гориво около половин литър над нивото за резерва преди да е светнала лампата!На сутринта се качвам паля и колата пищи че няма нафта а освен това стрелката изобщо не отлепва от дъното/демек няма никой в резервоара/!След обстоен оглед достигам до извода че съм станал жертва на нощни гости!Както и да е викам майната му и отивам да сипя нафта!Тук идват 2 изненади първата е че няма никакви следи за насилствено отворена капачка,всичко си е на мястото и капачката завинтена и капака прилежно затворен,втората е че се наложи да налея 7,5 литра само за да запълня резерва,едва след това количество стрелката застана точно преди червеното!Налях още 12,5 литра и стрелката застана горе долу там къде би трябвали да е!4-ти ден гледам за течове но няма такива !Все още съм много озадачен как резерва е 7 литра и какво се е случило в действителност!Има ли вариант да засека стрелката и реалното количество нафта в резервоара чрез VAG ?Възможно ли е нещо датчика в резервоара да е сдал багажа?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот stefan4o » Вто 15 апр 2014 18:55


Всичко е възможно да се засече, само да имаш желание. Всъщност датчикът на резервоара отчита съпротивление. Преди около 8 години като монтирахме ГПС-системи на служебни коли измервахме с точност всеки литър в резервоара и вписвахме съпротивлението в папка. Но е трудоемка задача. Методиката е следната:
1. Източваш до последната капка горивото посредством горивната помпа на колата (внимание, огнеопасно!!!!)
2. После достигаш до буксата на резервоара като забиваш мултицет на двата й пина
3. Единият сипва 1л. гориво, другият гледа показанията на мултицета и записва
Условието е да е пълен резервоарът, за да може да се засече по цялата скала от 1 до 55л. примерно всички показания.

И така. Малко първобитен начин, но сигурен и работещ :beer


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот Kalin72 » Сря 16 апр 2014 10:10


оставям колата вечерта с гориво около половин литър над нивото за резерва преди да е светнала лампата


Това няма никакъв начин да го установиш без лабораторни условия и измервания :)

Все още съм много озадачен как резерва е 7 литра и какво се е случило в действителност

Тези 7 литра са условни, могат да са 5, могат да са 9 литра, когато светне лампата. Също така могат да ти стигнат за 100 км пробег, ама могат да стигнат и за 40 км пробег.
Защо се занимавате с глупости?


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот xxx_man » Сря 16 апр 2014 10:36


Защото пич в колата на 100% имаше гориво над 7 литра ,а на сутринта на дали имаше и 200 грама !Сам се сещаш че 7 литра не се изпаряват за няколко часа и искам да знам дали имам проблем с датчиците в резервоара или съм станал жертва на посегателство!!!!!


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот vanesto » Сря 16 апр 2014 10:57


Нивомера на Голф 4 не е точен, а по-скоро ориентировъчен. И моя всеки път като запаля показва отклонения, така че подкрепям колегата Kalin72, просто не го оставям никога на първата чертичка и не се занимавам да изчислявам точно литри.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот xxx_man » Чет 17 апр 2014 14:42


появи се нов проблем,борда откачи и показва постоянно висок разход от 8-9/100 независимо от карането!всичко се появи след въпросното изчезване на горивото,преди това за същите разтояния и условия показваше стойности между 6-7/100!Вече сериозно клоня към проблем с датчика в резервоара!


Потребителски аватар
andon_
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 10 апр 2012 22:40
Автомобил: VW Vento 1H2
Двигател: AAZ 1993 Bio Fuel
Местоположение: Асеновград

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот andon_ » Чет 17 апр 2014 21:18


Можеш да си сигурен, че е датчика!! Така като го караш само в резерва ти се е прецакал нивомера. Моята е същата, бай Жабар явно я е карал все с малко нафта в Италия и сега има ли под 10 литра показва под червените, т.е. все едно няма и грам! Сипвам за 10 лв. само и стрелката отива на първата бяла черта над червените. Оттам нагоре си показва точно, ама останели с 10 и по-малко, не показва въобще...
Като отворих сондата видях, че първите няколко деления на поплавъка са тотално изтрити. Най-вероятно и при теб е така.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот xxx_man » Чет 17 апр 2014 22:23


реши ли си проблема??аз имам някоя и друга сонда но от ауди мисля да пробвам да я сменя с тая от аудито!


Потребителски аватар
andon_
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 10 апр 2012 22:40
Автомобил: VW Vento 1H2
Двигател: AAZ 1993 Bio Fuel
Местоположение: Асеновград

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот andon_ » Пет 18 апр 2014 20:57


Колега, разреших си проблема кардинално: Не оставям резервоара да падне под половината и си свиркам! Отчита си коректно и точно (до колкото са точни по default тея нивомери) :biggrin


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот anonym0us » Пет 18 апр 2014 21:03


Както казаха колегите, стрелката не показва с точност! Давам пример! Колата е заредена с бензин 12 литра! Стрелката показва 1 деления над-лютеницата (резервата) Когато се кача да карам, на горник стрелката влиза в лютеницата, и свети лапмата :gruebel А на долник даже показва повече :horror За това не разчитай много на нея, а си зареждай когато имаш възможност! Както е казал, мечо пух. Колкото повече толкова повече, и ...... :th_up


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот IvailoOo » Пет 18 апр 2014 21:13


Нали се сещаш,че резервоара не е с правилна форма,а и при изкачване горивото се събира в задния край на резервоара и показва по-малко,а при спускане в предния край (където е сондата) и съответно показва повече. При изрядна система си показва доста точно.


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот rufkata » Пет 18 апр 2014 21:27


Имал съм случай, при стръмно изкачване лампата да светне (съответно гадното пищене) а всъщност имам гориво за 250 километра :screwy на равно стрелката се вдига, но лампата не гасне :mrgreen


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот xxx_man » Съб 19 апр 2014 8:42


то е ясно че при движение тези неща са нормални,но пак казвам при мен нещата се случиха на паркиран автомобил!спирам на равно колата има 8 литра една идея преди лютеницата!качвам се след 4 часа и стрелката не само е в червеното а показва пълна липса на нафта!!!все едно съм карал на резерва и тя е свършила напълно!!едва след като налях 20 литра стрелката мръдна 2 деления!сега уж показва коректно,но тези 8 литра сякаш изчезнаха безследно!тия дни ще свалям сондата да видя как са деленията !!


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот vladovelin » Съб 19 апр 2014 11:33


Колега,
На моят Г3 като включа контакта и запаля бензиномера показва по-малко налично гориво.След няколко минути стрелката отива бавно надясно и показва реалното количество.Често съм се стряскал,че трябва да зареждам.
Не зная при Г4 същия начин на работа ли е бензиномера или с включване на контакта стрелката се вдига рязко до нормалното положение.


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: AHF Г-4 странен проблем с нивомер или кражба ?

Мнениеот rufkata » Съб 19 апр 2014 14:06


Колега много се съмнявам, да не кажа не вярвам някой да е точил. Предполагам биха източили някой камион, а и как са го изпомпили до дупка :eek . Наблегни на проблем със нивомера :th_up



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ton4o7601@abv.bg и 64 госта