Скъсан клапан след смяна на гумички !

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот Stivi » Сря 20 авг 2014 10:10


Та значи сменяха ми гумички на клапаните /без сваляне на главата/,след интервенцията мотора си работеше много добре ,като даже ми се стори една идея по-пъргав,но това може да е било внушение понеже с това влизане в сервиза сложих и нов съединител а това определено се усеща на колата. 200 км след това със 130 по магистралата заби муцуна и преди да изгася работеше като на 3 цилиндъра. Днес майстора дето я прави е свалил капака на главата /самата глава ще е по-късно че има почнати коли/ и диагнозата е скъсан клапан,пита се в задачата дали е просто огромно съвпадение че това се случи веднага след ремонта или нещо направено при него е спомогнало за късането ! Предполагам най-малко главата и едно бутало са в преразход при такава ситуация ?




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот anonym0us » Сря 20 авг 2014 10:14


Нали преди когато е сменял гумичките, ако е "Гледал" е щял да види, че въпросния клапан, има някакви следи от износване, или е видял ама е решил да ти го спести, за да може пак да идеш при него, за да изкара повече пари :censored2 Според мен, има някаква уловка, и моя съвет е да сменяш майстора. И аз съм имал подобни дилеми, и най-евтино излиза, да смениш сервиза. Защото следващата грешка от негова страна, ще я плащаш ти. Дано минеш по-тънко от 200 лева :confused


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот Stivi » Сря 20 авг 2014 10:25


По принцип това е сервиза и майстора при който си ремонтирам колите от край време и му имам доверие,но тогава я прави цял ден до последно че на сутринта трябваше да пътувам и затова си мисля че може да е допуснал някоя неволна грешка ! Друг познат на "ти" с материята ми казва че 100% не е стегнато някое "кученце" и от там е "скъсания" клапан !


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот anonym0us » Сря 20 авг 2014 10:32


Не виня никого, не ме разбирай погрешно, просто сервизите/майсторите работят с 10 коли минимум на ден, смисъл отворил е 4-ри коли и ги прави на веднъж, сега разглобва твоята, след 10 мин. слага масло на другата, а на 3-тата и сменя накладките, а на 4-тата и качва главата. Колкото и да си добър майстор все ще забравиш нещо. С две думи не чАкай, да ти каже, аз съм направил грешка, ще ти платя аз ремонта от моя джоб... не бъди толкова наивен, ако му кажеш, че е забравил нещо да завие, 100% ще се скарате, дори може и на бой да стигнете. Аз съм патил от такива майстори, влизам, в сервиз за смяна на маркуч/охладителна течност/ излиза колата, със сменена гарнитура на главата, сменена водна помпа, и термостат, и проблем пак има. Даже и пари ми търси. А колата я изкарват на бутане :banghead Внимавай много. За мен един майстор, направи ли грешка пред тебе, считай, че ще я направи пак!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот samo_pechka » Сря 20 авг 2014 14:04


Stivi написа:Друг познат на "ти" с материята ми казва че 100% не е стегнато някое "кученце" и от там е "скъсания" клапан

Да. Едно от клинчетата не е било наместено добре. Аз затова избягвам смяна на място , на гумички . Предпочитам да си смъкна тиквата , да профилактирам от-до главата , и да я сложа пак. Имаш ли други поражения ?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот Stivi » Сря 20 авг 2014 14:15


Още не е свалена главата за да се види какви са пораженията,скъсания клапан е установен само със сваляне на капака !


Потребителски аватар
hip-hopotam
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Скъсан клапан след смяна на гумички !

Мнениеот hip-hopotam » Сря 20 авг 2014 23:38


Няма как конусчето на клапана да не е сложено хубаво или да е сложено хубаво.Там средно положение няма или е сложено или не е сложено ако има проблем като закопчал само на единия канал или сложено конусче наобратно,той ще се прояви още при първото палене след интервенцията или поне докато напусне сервиза.Това е като да ти кажа заключи вратата ХУБАВО,какво означава това или е заключена или не е заключена,няма средно положение.
Имал съм подобен проблем с един таксиджия който ми търсеше сметка за откопчан клапан след 4000 км.,което на такси сещате се колко моточаса са,поне 2-3 пъти повече от на цивилен автомобил,двигателя беше на 500 000 км карани в таксиджииски режим смяна на маслото на колкото се може повече време и колкото се може по евтино масло,единствената ми грешка която може би е че не съм обърнал специално внимание на каналите на клапана но това е едно от местата на което последно бих се сетил да проверя за износване преди този случай,и то няма как да провериш и да си сигурен в това което проверяваш защото говорим за два различни материала който си имат топлинни хлабини и т.н. просто ако няма нещо очебийно там няма регламентиран начин да се измери и да се каже,че има износване.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта