Сипвате ли масло в нафтата ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Jivko7777
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: постоянно...

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Jivko7777 » Съб 30 авг 2014 18:37


Ето това вечееее е истинско доказателство....... !!!! :th_up




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот muns61 » Съб 30 авг 2014 21:34


Изводи си правете сами...[/quote]
Нафтата една и съща ли е на различните замервания?


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 568
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот dispatch » Нед 31 авг 2014 10:17


Не е една и съща.
Последното измерване е с ОМВ. Минал съм над 1000км. с тази нафта. Сипвах я от туби от минерална вода и е бистра все едно гледаш леко мътна вода; без никакъв цвят. До сега толкова бистра нафта не бях виждал. Иначе разхода и вървенето са си едни и същи спрямо преди.
Първите две замервания са с една и съща нафта; от едно и също място сипвана.
Първото замерване беше веднага след регулиране на ПД-елементите. Всички измервания са правени при загрял мотор на 90гр.
За мен 2т маслото е задължителна добавка при всяко зареждане!


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот 110afn » Нед 31 авг 2014 11:06


Щом е различна нафтата тия логове нищо не говорят.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Kalin72 » Нед 31 авг 2014 11:13


Това не доказва по никакъв начин, че употребата на 2Т масло в нафтата прави работата на двигателя по-чиста, намалява разхода на гориво, и с една дума - че му удължава живота. Никъде няма доказателства, че това е така. Чел съм много, много форуми, и всеобщото мнение на потребители от целия свят е, че ако се зарежда качествена нафта от качествена бензиностанция, двигателя ако работи с качествено масло, точно за него, няма причина да се добавя каквото и да е в горивото.
Но всеки има глава на раменете си, да чета, да тества, и да види, че наистина 2Т в нафтата в градска легенда, поне за съвременните дизели.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот 110afn » Нед 31 авг 2014 11:19


Абе вие сте много интересни като кажете качествена нафта. Откъде мислите, че идва всичката нафта по бензиностанциите? Ако мислите, че ОМВ идва от Австрия, значи още вярвате в дядо Коледа. Само Ромпетрола май не е от Бургас
Иначе също съм на мнение, че при свестен мотор добавки не трябват
Друго, доста коли вече съм сменил и всяка кола идва с някаква нафта в нея. Ми като сипя от нашата разлика не усещам


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Bro0z3r » Нед 31 авг 2014 11:50


110afn написа:Абе вие сте много интересни като кажете качествена нафта. Откъде мислите, че идва всичката нафта по бензиностанциите? Ако мислите, че ОМВ идва от Австрия, значи още вярвате в дядо Коледа. Само Ромпетрола май не е от Бургас


Газпром карат от Сърбия :icon_idea и ми харесва! Бистра е като момина сълза, както се казва!


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Kalin72 » Нед 31 авг 2014 12:00


Не мисля, че по вериги като ОМВ, Шел, Петрол и други по-големи продават некачествена нафта. Там, където бензиностанциите им са на главни пътища, е по-малка вероятността да кръщават горивото. Поне на теория. Досега за 215К км не съм имал каквито и да е проблеми с нафтата, и горивен филът съм сменял само веднъж - на 90К км. пред зимата ще го сменя пак, но не мисля, че ще намеря боклуци или вода, както и не намерих предния път. Разбира се, филтърът е от VW или Шкода дилър, щото поне има гаранция за качество.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот 110afn » Нед 31 авг 2014 17:32


Някогашните времена с кръщаването на горивата отдавна свършиха, поне за големите вериги. Имам братовчед, който кара за една от големите вериги, с една дума е Биг Брадър. Камиона няма право да спира, джи-пи-ес има и на люковете на цистерната, всичко се следи в реално време. От камиона до колонката сценария е същия.
Сипвайте целогодишно само от веригите, не цяло лято боклуците от мръсните туби, а като дойде зимата сипете уж хубава нафта и почвате да ревете ,че маркова нафта е замръзнала. Да, ама резервоарите отдавна са осрани.
Аз горивен филтър сменявам поне на 30 000км, а и в Порше на толкова ми сменяваха на служебната кола


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот StrEagle » Нед 31 авг 2014 18:42


Аз сега не разбрах, за хората с коли около 100к и с катализатори, да ползваме или да избягваме?


Потребителски аватар
hip-hopotam
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот hip-hopotam » Нед 31 авг 2014 21:33


Никъде няма някакви правила кога и на каква кола и при какви условия да слагаш двутактово масло.Който както си прецени,всичко е една теория,един казва че помага друг казва че не помага даже вреди трети го прави щот и той не знае защо.Никъде няма доказателство че това нещо действа.Аз не съм против напълно,карах 1 година с двутактово масло после свалях помпата за смяна на гарнитури не казвам че е от маслото просто е дошло времето,факт е че като я стендоваха и сглобяваха казаха че помпата е в добро състояние.

Последна промяна от IvanMan на Пон 01 сеп 2014 5:47, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "Нов отговор"!


psvpredator
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 13 яну 2015 18:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот psvpredator » Вто 13 яну 2015 18:38


здравейте колеги.прочетох на 90 процента от това което сте коментирали.ще ви кажа моята история-румстър 2008 1.9тди 105к.с помпа дюза.нафтата винаги се пълни в туби утаява се и се прецежда.изгорил съм 2 тона нафта по следната схема.добавка унил или бардал грам на литър и по толкова двутактово масло fuchs мотора пей :)отначало бях скептичен към маслото говорих с много хора и накрая с човек който се занимава само с добавки и масла той ми каза не прекаляваи с маслото просто по малко и аз избрах схемата 1 към 1 с добавката.


Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Milanski » Вто 13 яну 2015 18:55


Аз на 50 литра нафта слагам по 250 - 300 милилитра двутактово масло .


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот pacoboy » Вто 13 яну 2015 21:07


Имал съм голф 4 1,9 тди AHF 110к.с. - сипвах двутактово масло, на 50л нафта по 500мл масло. Осезаемо утихване работата на мотора, не внушение !
Имал съм Ауди А4 Б6 1,9 тди 131к.с. ПД - понеже го карах около година слагал съм по малко пъти масло отколкото голфа, разлика и тук имаше доста голяма.
Сега карам голф 5 1,9 тди 105к.с. ПД - имам го от няколко месеца, не съм предприемал сипване на масло понеже не съм се сещал :) близките дни мисля да опитам.
Сипването на двутактово масло е нужно понеже нафтата ни е суха, казвали са ми НЕ един бензинджия и управител на бензиностанция, също така и собственик на фирма занимаваща се с горива.
Предполагам тук има химици, които да обяснят, защо нафтата ни е "суха" и кога ще караме с нафта евро 5 ;)


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 14 яну 2015 16:03


Аз също сипвам двутактово масло когато е по-топло времето. Разлика има - може да се види на 13-и канал Smooth idle control при мен стойностите там падат с 40-60%.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kukata_pasat, Pichaga и 62 госта