Труден студен старт с бял пушек голф 4 1.9тди 90к.с. АГР

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
VanWild3r
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 26 мар 2024 18:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Труден студен старт с бял пушек голф 4 1.9тди 90к.с. АГР

Мнениеот VanWild3r » Пет 29 мар 2024 13:33


goppa написа:Значи в дюзите е заровено кучето. То при тези сутрешни температури сигурно даже не пуска свешите

Премигва за секунда, съмнявам се да ги включва. Притеснява ме друго, че релето при по студено време ту цъка ту не и ми е чудно дали сработват изобщо тия свещи. По-спомен мисля, че беше 109 при мен, но може и от бушон да не сработват. На голф 3 има един заврян бушон под волана зад релетата, но не знам при голф 4 дали го има...




Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Труден студен старт с бял пушек голф 4 1.9тди 90к.с. АГР

Мнениеот Пламен Тодоров » Съб 30 мар 2024 8:32


От колко време имаш колата?Този разход 6-6.5 градско ли е?Подгревните свещи в това време няма да се включат,трябва темп. на охл. течност да е 5 градуса и надолу,което може да доведе до аномалии защото при 6,7,8 ....градуса палиш без подгрев,а двигателя ти вероятно не е нов.Иначе лампата за подгрев,както и всички останали важни лампи светва с подаването на контакт,така компютъра им прави диагностика.И аз сменях кабела на свещите,обаче моя беше опрял в главата и е дал на късо,от това късо беше изгорял предпазителя,който едвам открих,колата е Шаран,на Голф 4 може би е в кутията на компютъра.За да не ровичкаш излишно откачи кабела на датчика за температурата,дай на контакт и провери дали има напрежение на кабела на свещите.


МАРИЯНСКИ79
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 25 апр 2024 4:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Труден студен старт с бял пушек голф 4 1.9тди 90к.с. АГР

Мнениеот МАРИЯНСКИ79 » Чет 25 апр 2024 5:29


Имам същия голф 4 1,9 90 кн. С абсолютно същия проблем, с тази разлика , че голфа го взех преди 1 седмица. Убедиха ме , че колата не е карана от 9 месеца и затова пуши бяло и трудничко пали . Вчера я взех след обслужване (ремъци, масла , филтри и т.н.) и нещата са си по същия начин и няма мощност. Имам поло 1,9 SDI и върви много по-добре. Майстора , който я обслужи ме посъветва да търся сервиз за дизели , защото може да е центровка на ГНП . И сега не знам къде да я карам .


kukata_pasat
Мнения: 869
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Труден студен старт с бял пушек голф 4 1.9тди 90к.с. АГР

Мнениеот kukata_pasat » Пет 26 апр 2024 11:45


Центровката на гнп се гледа на ваг Ком така наречения тди тайминг настройката е лесна има тонове клипове как се прави само трябва да гледаш и гледаш.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Asko VW, kukata_pasat и 191 госта