Блокирало турбо теч на масло

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Niksan42
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 01 юли 2023 14:45
Автомобил:
Двигател:

Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот Niksan42 » Чет 09 май 2024 19:55


Здравейте колеги много ще съм ви благодарен за помоща колата ми е пасат б5 1,9 тди 116 коня помпа дюза преди три дни ми блокира турбото на магистралата и за да не викам пътна помощ а да се прибера на ход затапих тръбата която смазва турбото тоест маслото към турбото за да не ми вкара маслото на двигателя в аспуха и разкачих едно съединение на въздуха да може мотора да си смуче спокойно въздух защото кото е блокирала турбината и свиваше съединенията на въздух така се прибрах но след два дена ходене на работа без да отсраня проблема турбината взе да дава некви признаци че се върти и стържеше но като се има предвид че е била блокирала и без смазване но тази вечер докато за поледно я карах към сервиза взе да губи масл от мотора та въпроса ми е каква може да е причината и от къде еветуално маже да е почнала до губи маслото




Niksan42
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 01 юли 2023 14:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот Niksan42 » Чет 09 май 2024 20:19


По точно не го гори а тече от някъде


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот kukata_pasat » Пет 10 май 2024 16:51


Тази тръба която си затапил за смазването на турбото провери дали от нея не тече отново защото там има налягане, колкото до турбото умряло е безвъзвратно защото газовете въртят перката му и оставено без масло всичко е станало леш.


Niksan42
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 01 юли 2023 14:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот Niksan42 » Пет 10 май 2024 17:37


Два дни докато ходих на работа не губеше масло не съм проверявал въпросната тръба но мисля че няма как да тече от нея защото я затапих качествено в смисъл сложих малко болче вътре в трабата и я завинтих на мастото и незнам дали ти говори това нещо едно време така изолираха спирачки на коли за да може да се приберат като пртече някое колело но вместо болче слагат алуминиев нит но аз нямах нит и затова болче


Niksan42
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 01 юли 2023 14:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот Niksan42 » Пет 10 май 2024 17:41


А за турбото не ми дреме наясно съм какво му се е случило и без това ще слагам по голямо от Q5 2.0 тди 177 коня


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1635
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот MMX » Пет 10 май 2024 19:42


Niksan42 написа:преди три дни ми блокира турбото на магистралата и за да не викам пътна помощ а да се прибера на ход
Niksan42 написа:Два дни докато ходих на работа

Първо кръпка за да се прибереш на ход, после обаче давай да карам така. Защо се изкуши да караш, а не я паркира директно в сервиза.


Niksan42
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 01 юли 2023 14:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Блокирало турбо теч на масло

Мнениеот Niksan42 » Пет 10 май 2024 21:18


Трябваше ми колата затова се изкоших да карам ако не ми беше важно нямаше да карам



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Panchosa и 49 госта