Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ventakiss
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 13 апр 2010 15:23
Автомобил: VW PASSAT
Двигател:
Местоположение: haskovo

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот ventakiss » Пет 02 юли 2010 16:00


kolega Добромирски
за AAZ мотори да кажете нещто за Автоматичния обтегач???
слагам нов.Кара година и половина и се почва цьр-цьр.
ужас :horror:




dynamitko
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 7:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот dynamitko » Пет 16 юли 2010 9:00


Това същия ремък който е и за климатика ? Защото като пусна климатика започва голямото църкане само на ниски обороти. :roll:


radoslv
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: devin

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот radoslv » Съб 17 юли 2010 9:33


Моя опит с въпросната ролка е следният : Става въпрос за Октавия 2.0ТДИ ПД. Забелязах че обтегача подскача много и я смених, купих си ина същия номер като оригиналната от манимпекс около 90 лева ми излезна. Поставиха ми я всичко беше добре, минах 15000км и сега забелязвам при гасене на мотора едно скърцане за около секунда. Та свалих ремъка и завъртях генератора напред - назад да диагностицирам и забелязах че назад си върти свободно но скърца и понавива. Иначе вибрации няма за сега ще я изчакам да блокира и пак нова. Има ли вариант да я пръсна с някъква смазка, някой пробвал ли е?


Потребителски аватар
dobrij
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 30 дек 2006 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот dobrij » Съб 24 юли 2010 17:09


Здравейте колеги. Преди няколко дни и аз смених въпросната ролка понеже имах вибрации в отегача а той е нов и след смяната с нова на Ina запалихме колата и какво да видя, пак леко вибрира :banghead: Направо много ме хвана яд, но след като покарах като погледнах и видях че обтегача спи?! Викам си супер, явно е трябвало да поработи с новата ролка, да олегне ремъка. Но на сутринта на студен мотор пак погледнах и вибрации има но не са с голямо отклонение и след като загрее спира. Също така когато си е спокоен обтегача, като пусна климатика и започва отново да вибрира, спирам го и не вибрира, шашава работа! Възможно ли е вибрациите, които са на студен двигател да са от разбития маховик? Демпферната шайба на коляновия вал я белязахме при смяната на ангренажа и от тогава не е мръднал белега, биене в шайбата няма! Нормална ли е цялата тая работа или да търся проблема другаде?! Поздрави!


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот Dobromirski » Чет 29 юли 2010 7:43


Абе ти май много се вглеждаш. В началото съм описал за какви вибрации иде реч ( 1-2 сантиметра, а ролката се "размазва" пред очите ти mhihi )Студеният мотор работи с по-голямо впръскване и съответно по-"твърдо" ! Нормално е да се появят леки вибрации. Включването на климатика има същият ефект.


blagovest_d
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 29 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот blagovest_d » Чет 09 сеп 2010 17:09


здрасти, и аз имам проблеми с инерционната ролка още откакто си купих колата преди 2години.през зимата ми скърца нещо и не мога да разбера дали е ремъка или ролката. отидох на сервиз и ми казаха че ролката ми е за смяна и струва 150 лв.някой ако знае на каква цена върви, защото ми се струва много пари


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот the_tupan » Чет 09 сеп 2010 18:40


blagovest_d написа:здрасти, и аз имам проблеми с инерционната ролка още откакто си купих колата преди 2години.през зимата ми скърца нещо и не мога да разбера дали е ремъка или ролката. отидох на сервиз и ми казаха че ролката ми е за смяна и струва 150 лв.някой ако знае на каква цена върви, защото ми се струва много пари

Кажи все пак за каква кола става въпрос. А иначе аз моята преди половин година я смених с някаква бразилска за 76 лв. и засега нямам никакви проблеми.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот fox_vt » Съб 11 сеп 2010 11:21


blagovest_d написа:здрасти, и аз имам проблеми с инерционната ролка още откакто си купих колата преди 2години.през зимата ми скърца нещо и не мога да разбера дали е ремъка или ролката. отидох на сервиз и ми казаха че ролката ми е за смяна и струва 150 лв.някой ако знае на каква цена върви, защото ми се струва много пари


Каква е наистина колата щото аз съм сменял ролката с тая бразилската и зимата или сега по някой път когато е студено нещо прискърцва и тай не мога да го разбера кое е (пък ме мързи да задълбавам)Само дето при мен скърца най вече като пусна фаровете :shock което ме съмнява че ще е генераторен проблем макар да не е задължително :| двг е АХУ


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот the_tupan » Съб 11 сеп 2010 11:42


fox_vt написа:
blagovest_d написа:здрасти, и аз имам проблеми с инерционната ролка още откакто си купих колата преди 2години.през зимата ми скърца нещо и не мога да разбера дали е ремъка или ролката. отидох на сервиз и ми казаха че ролката ми е за смяна и струва 150 лв.някой ако знае на каква цена върви, защото ми се струва много пари


Каква е наистина колата щото аз съм сменял ролката с тая бразилската и зимата или сега по някой път когато е студено нещо прискърцва и тай не мога да го разбера кое е (пък ме мързи да задълбавам)Само дето при мен скърца най вече като пусна фаровете :shock което ме съмнява че ще е генераторен проблем макар да не е задължително :| двг е АХУ

Според мен пистовия ремък ти прави мизерии щом само на студено го прави. Зимата като сменях моя ми пробутаха такъв с една идея по- дълъг отколкото трябва и съответно прискърцваше когато мотора не беше загрял. А пък сега като се замисля май е доста по- веоятно ремъка да просвирва когато самия той е още студен. :roll:


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот RadoShopa » Пон 13 сеп 2010 16:19


Оф,ето я и моята одисея с тези ролки,ремъци и обтегачи viewtopic.php?f=6&t=217069
П.П Проблема още ми виси,при слагането на новите неща се сещам,че направихме проверка на въртенето на алтернаторната шайба-беше Уж нормално,но сега симптомите са същите (вибрации на ремъка и обтяжна ролка и присвирване на ремъка)Тези дни ще я вкараме пак за оглед......дано се похваля и аз скоро с "тишината",а и да помогна по някакъв начин с решение на проблемния въпрос! :deal


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот dmode101 » Пон 13 сеп 2010 16:48


RadoShopa написа:Оф,ето я и моята одисея с тези ролки,ремъци и обтегачи viewtopic.php?f=6&t=217069
П.П Проблема още ми виси,при слагането на новите неща се сещам,че направихме проверка на въртенето на алтернаторната шайба-беше Уж нормално,но сега симптомите са същите (вибрации на ремъка и обтяжна ролка и присвирване на ремъка)Тези дни ще я вкараме пак за оглед......дано се похваля и аз скоро с "тишината",а и да помогна по някакъв начин с решение на проблемния въпрос! :deal
Същия проблем като твоя (присвирването, като въртиш волана) го реших със смяна на обтегача.


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот RadoShopa » Вто 14 сеп 2010 12:45


След днешното ходене до сервиза и след огледа,който направихме се оказва,че "новият" обтегач за 142 лв. вече не е нов,а омазнен......демек си е изпуснал и държи само на пружината,вследствие на това се появиха вибрации и лек (засега) неприятен звук на подскачащия ремък,а съм минал не повече от 1000 км. от обслужването!Ролката на алтернатора е добре и извода е,че просто съм купил обтегач МЕНТЕ :не: Сега разправии пак и най-вече пари :? Добре,че ще бачкаме(копаем) на улица Цар Симеон (София)та барем попадна на истинска част из многото магазини за части....ако някой има инфо нещо-да свирка :beer


badmarty
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blg

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот badmarty » Пет 17 сеп 2010 10:30


Здравейте колеги,
Преди малко попаднах на тази тема и искам да се присъединя към благодарностите за това че съществува.
И при мен станаха вече около 2 години откакто карам с този досаден проблем, а именно невероятните вибрации и свиренето на пистовия ремък.Както повечето тук сменях обтегачи пистови ремъци, заглеждах се в демпферната шайба на коляновия вал и проблема остана.Най-лошото в случая е, че знам за блокиралата шайба на алтернатора и дори си поръчах една second hand за да съм сигурен че от там идва проблема,преди да си купя нова, но като се оказа че това което са ми донесли е с по-малък брой писти, така и не я смених.
Днез завъртях няколко телефона и довечера ще бъде сменена.


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот RadoShopa » Вто 21 сеп 2010 14:03


Евала за темата и автора (д'гее),помогна ми за решаване на проблема.ДА наистина тресчотната шайбата бе Блокирала и срещу 85 лв (INA) обтегача и ремъка стоят почти неподвижни,няма го онова "размазване",неприятен звук и пищенето на пистовия ремък в хидравликата!Сменяйте момчета,дори и да си мислите,че е здрава :D


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Вибраци в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот krraynov » Сря 22 сеп 2010 13:36


Благодарение на колегата RadoShopa, който ме осветли малко по въпроса, днес взех че си проверих шайбата на алтернатора...
В посоката в която трябва да приплъзва-се чува нешо като съскане от нея, когато съм блокирал ротора на алтернатора с отвертка. Ако не е блокиран е доста трудно да се усети дали приплъзва в обратен ход, в смисъл сигурно е необходимо доста по-голям въртящ обратен момент за да сработи 'приплъзването'
ето клип:
Изображение

А при монтиран ремък, загрял двигател, включени климатроник и къси светлини обтягащата ролка ходи-нагоре- надолу- но не повече от 5 мм, при 800 оборота. При повече- няма как да я видя че нямаше кой да подаде газ от вътре...
ето клип- колко мърда:
Изображение

Въпроса ми е ако ротора на алтернатора не е блокиран-лесно ли трябва да се получава празния ход на ролката в обратна посока? И как да се прецени дали е нормално приплъзването :?:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 126 госта