Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Zinoto » Нед 23 окт 2011 23:43


И аз спирам да споря, всеки да си направи изводите. Когато наистина ни трябва по-голям акумулатор от стандартния няма проблем, но на съответната цена, това че са малко по-скъпи едно на ръка. За нормален автомобил е по-скоро отрицателно да се слага по-голям от предписания.




red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот red.devilll » Пон 24 окт 2011 0:41


lion_heart002 написа:Последно само ще споделя един факт от ученическите ми години...Имах едно приятелче,което караше москвич 412,москвето палеше много трудно студено!Въртеше 10-15 минути,не знам какво му имаше,но открай време си беше така,с оригиналния си алтернатор беше,моя приятел беше сложил акумулатор бош 110 ампера!Понеже и стартера беше сменил с по-читав а акумулатора беше много силен,правеше следния номер,закачаше с връв ключа в позиция стартер за седалката и го оставяше да върти постоянно при първоначалното палене!След около 10-ина минути москвето почваше да припуква,тогава натискаше газта и запалваше някакси!Акумулатора НЕ ГО СВАЛЯШЕ да го дозарежда,за две години нито веднъж не го свали!Споделям понеже и на мен ми беше интересно тогава какво ще стане най-вече със стартера,но го питах и за акумулатора,сега се сетих заради темата!Москвича така си и отиде на вторични,до последно си вървеше и нямаше проблеми с зареждането на акумулатора,колата се караше 15 км в едната посока сутрин и отново 15км вечерта! Изводите са за вас и така... Лично аз карам по около 25 минути за да стигна до работа... Какви са тия вашите преходи от по 5 минути не вдявам...

Колега,какви са тия Филми с въртенето всеки ден по 15 минути на стартер :shock :shock :shock .Я пробвай на твоя или на който си избереш и виж какво ще му се случи :screwy . Още на първата минута ще запуши ,а и кабелите греят адски много и те няма да издържат .Твоя приятел освем по-голям акумулатор да не е присадил и кадели за високото напрежение от чез и стартер от извънземен кораб??? Я се замислете като пишете.15 минути на стартер без да пуска ключа :mrgreen: .Ако искаш да пробваме на твоята кола 5 минути без да пускаш какво ще му се случи.Ако му няма нищо аз ще ти купя чисто нов заради спорта и опита


Потребителски аватар
Пешо2004
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 10:15
Автомобил: VW Passat Variant 5.5
Двигател: AVF 2004
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Пешо2004 » Пон 24 окт 2011 15:33


Колеги аз си реших дилемата.EXIDE Premium 77 Ah/760A(ЕN),за 210 лева с малка отстъпка ,с 3 години гаранция.Колкото изкара,толкова.То вече всичко се прави колкото да изкара гаранцията ,плюс някой друг месец отгоре.Реших да не рискувам с VARTA без гаранция.


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот stivenj » Пон 24 окт 2011 16:14


Колеги ,,връщам се отново към темата ,няколко години назад.Вчера проверих акуто и видях ,че водата е намаляла и като че ли май множко долях ,,,е не напълних до горе де ,но малко над нормата .Заредих на 15 часа акумулатора и днес беше пушка.Та питането ми е ,,може ли това да му навреди нещо ,дето съм сипал малко над нормата дестилирана вода.Благодаря за мненията ..Акумулатора е LOXA 74 ампера на 720 стартов ток,,доволен съм много от него ,,за сега де...


nesiiv
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лом

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот nesiiv » Сря 26 окт 2011 20:39


След деветата година BANNER 74ah си замина.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Сря 26 окт 2011 21:21


stivenj написа:Колеги ,,връщам се отново към темата ,няколко години назад.Вчера проверих акуто и видях ,че водата е намаляла и като че ли май множко долях ,,,е не напълних до горе де ,но малко над нормата .Заредих на 15 часа акумулатора и днес беше пушка.Та питането ми е ,,може ли това да му навреди нещо ,дето съм сипал малко над нормата дестилирана вода.Благодаря за мненията ..Акумулатора е LOXA 74 ампера на 720 стартов ток,,доволен съм много от него ,,за сега де...


Просто си му намалил гъстотата на електролита, ще му трябва повече време зареждане.


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот jollycatman » Чет 27 окт 2011 21:44


nesiiv написа:След деветата година BANNER 74ah си замина.

:bowdown Колега ти на този акумулатор трябва паметник да му вдигнеш. :D


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот gancho » Пет 28 окт 2011 9:04


jollycatman написа:
nesiiv написа:След деветата година BANNER 74ah си замина.

:bowdown Колега ти на този акумулатор трябва паметник да му вдигнеш. :D

:lol: Аз съм чувал за 11-12г акумулатор,но първоначално вграждане в автомобила.Естествано при изправна инсталация и правилна експлоатация.
п.п Аз лично изкарах 8г. с най-обисновения модел Монбат (на бензинова кола,уличница :wink: )


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот jollycatman » Пет 28 окт 2011 9:17


Като купих моята кола беше почти деветгодишна и с оригиналния акумулатор, който издъхна след месец.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 28 окт 2011 10:10


На едната ми кола акумулатора си е заводски 2001г и не мисля да го сменявам


Потребителски аватар
sinanmetin
Мнения: 220
Регистриран на: Съб 14 апр 2007 22:08
Автомобил: Passat B6 2 tdi CR
Двигател: CBAB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот sinanmetin » Пон 31 окт 2011 22:19


класирам ги по места
1. Varta - дългогодишна традиция в производството на батерии - битови или за МПС. Без коментар.
2. Banner в момента има такъв за 170 лв 74 Ампера и 680 стартов ток тоест добра цена и супер качество. Карал съм 2 коли и общо 5 години с такъв и сега накарaх шефа да купи такъв и за буса ми служебния. Изключително доволен 2008-2009 година зимата дизела ми ГОЛФ 3 AAZ (личната ми кола) навънка стоя цяла нощ -25 градуса сутринта отивам върти без да се замисли. и най важното е че запалих след около 3-4 секунди въртене. :)
2. EXIDE - също добър акумулатор но малко скъпичък карал съм с такъв преди 7 години
3. BOSCH Silver скъп но за сметка на това може би надежден. Но съм чувал, че купените от България не ставали за нищо.
4. За българските нямам добри мнения абсолютни боклуци преди да купя Bannera карах с ИСКРА нов който беше на буса година и 5 месеца оставям една вечер буса като съм го карал предния ден около 150 км. сутринта отивам не иска да пали. Запалихме го на дърпане и след няколкочасово каране без да го гася го угасих. След около 5-10 минути отивам искам да тръгна паля ама ... няма никой .. след тестове се оказа че не става за нищо с една мъртва клетка. Беще още в гаранция която не признаха.

Това е моята класация в 7-8 годишния ми опит като шофьор
Надявам се че съм помогнал на някой да си избере акумулатор.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Вто 01 ное 2011 8:02


sinanmetin написа:класирам ги по места


Ти почти си ги уцелил и по производство. Ето 4те най-големи производители на акумулатори в Европа:

1. Jonson Controls-(Varta, Bosch)
2. Exide
3. Monbat
4. Banner


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот buller » Вто 01 ное 2011 8:57


Колеги, не е редно да сравянвате продължителността на експлоатация на акумулатори, които са използвани в бензинови и дизелови автомобили...
Имах 74Ah Монбат, който беше на 50% живот и който в последствие вършеше страхотна работа на бензинова кола ;) А на моя дизел не искаше и да помисли за развъртане.
Акумулаторите на дизелите са подложени на много по-големи натоварвания и тормози и е логично експлоатационният им срок да е по-малък.
За мен е достатъчно един акумулатор за 200 лв. да издържи 3-4 години - смятам, че е изпълнил достойно задачата си :wink:


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот rostislav1998 » Чет 03 ное 2011 10:24


Интересно днес разглеждах сайта на VARTA където препоръчват за BORA1J2 1.9 TDI (66/74/81/85/96/110 kW)VW
(и за GOLFIV 1J1):85AH 800A :shock и размери 315/175/175 :shock .Ами той 300лв тоз акумулатор. maikomila


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Чет 03 ное 2011 11:46


rostislav1998 написа:Интересно днес разглеждах сайта на VARTA където препоръчват за BORA1J2 1.9 TDI (66/74/81/85/96/110 kW)VW
(и за GOLFIV 1J1):85AH 800A :shock и размери 315/175/175 :shock .Ами той 300лв тоз акумулатор. maikomila


За тия пари си взимаш Monbat Formula и ще ти останат да почерпиш цялата дискотека :D .
http://monbat.com/articles.php?ArticleGroupID=11



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikidimow и 192 госта