Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот kikogsxr » Чет 03 ное 2011 12:09


Dorian написа:МОНБАТ, доказано най-добрите за парите си :idea:

:да:

Ако ти се дават повече парички вземи VARTA, по-добри са от BOSH, но са 200+




Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Ljubon » Чет 03 ное 2011 12:57


Изображение


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот rostislav1998 » Чет 03 ное 2011 13:30


Хич не ми ги фалете тез МОНБАТИ.Април месец му изтече гаранцията и миналия изби клетка.Това на ПРEМИУМ +30% START POWER.На старата ми кола пак бях заложил на същия монбат и беше същата история ,до година след изтичане на гаранцията и замина.Купих след него ИСКРА слабичко въртеше зимата сравнен с монбата и така замина гаранционен сколата.Сега карам с акумулатора с който купих бората BANER 2004г. :shock ама в студеното ме е страх да не ме остави.Другата седмица се мятам на VARTA 3Г .ГАРАНЦИЯ.


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот stivenj » Чет 03 ное 2011 16:34


Колеги,днес се разрових в каталозите да видя какво предлагат ,като за моето поло 1.9-д 64 Ач 520 стартов, а сега съм с 74 ач-720 стартов ток.ЛОКСА - полски е акумулатора.Мисля,че е голям и не знам дали е добре и дали успява да го зареди алтернатора.втора зима съм с него върти добре за сега ,правих му доливане на дестилирана вода и пълна дозарядка скоро ,но ще видим зимата как ще се държи,но все си мисля ,че трябваше да взема на 64 ач.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Zinoto » Чет 03 ное 2011 20:07


Правилно мислиш, виж мненията ми в темата. Ако караш колата повече в града наистина няма как да се зарежда. Затова най-добре е какъвто дава производителя на автомобила.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Чет 03 ное 2011 23:03


kikogsxr написа:Ако ти се дават повече парички вземи VARTA, по-добри са от BOSCH, но са 200+


Как така Varta са по-добри от Bosch като се правят на една и съща поточна линия не знам.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Чет 03 ное 2011 23:05


rostislav1998 написа:Сега карам с акумулатора с който купих бората BANER 2004г. :shock


Ако си вземеш пак Banner има голяма вероятност пак да останеш доволен.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот al3xbg » Пет 04 ное 2011 12:53


radi_nrj написа:
rostislav1998 написа:Сега карам с акумулатора с който купих бората BANER 2004г. :shock


Ако си вземеш пак Banner има голяма вероятност пак да останеш доволен.


Аз за моето поло 1.9Д АЕФ си взех Банер 74Ач 640А стартов ток. Понеже през седмицата няма къде да спирам в идеалния център, колата се кара само събота и неделя градско. 1я месец - добре, но сега като застудя - голямо въртене пада. Дори очаквам утре да не мога да запаля без да ми дават ток. Но-най вероятно с всеки ще е така при моя "режим".

Последна промяна от al3xbg на Пет 04 ное 2011 13:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
shako9793
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 358
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот shako9793 » Пет 04 ное 2011 12:55


Само MONBAT :drive


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот jollycatman » Пет 04 ное 2011 15:22


al3xbg написа:
radi_nrj написа:
rostislav1998 написа:Сега карам с акумулатора с който купих бората BANER 2004г. :shock


Ако си вземеш пак Banner има голяма вероятност пак да останеш доволен.


Аз за моето поло 1.9Д АЕФ си взех Банер 74Ач 640А стартов ток. Понеже през седмицата няма къде да спирам в идеалния център, колата се кара само събота и неделя градско. 1я месец - добре, но сега като застудя - голямо въртене пада. Дори очаквам утре да не мога да запаля без да ми дават ток. Но-най вероятно с всеки ще е така при моя "режим".

По този начин и най-добрият акумулатор ще се предаде рано или късно. Затова намери причината за "голямото въртене", докато акумулаторът ти все още е способен на него.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Пет 04 ное 2011 21:55


Наистина трябва да се прегледа колата защо пали трудно, но дори да отстраниш проблема при твоя режим на каране трябва да го сваляш за зареждане веднъж месечно през зимата и веднъж на 2 месеца през лятото за да нямаш проблеми. Това важи независимо каква марка и модел е акумулатора.


Потребителски аватар
Deo
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 14 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Deo » Съб 05 ное 2011 10:28


Моята кола я купих преди 3г. и няколко месеца (тя беше точно 3 годишна), беше с VARTA, на който му светеше окото черно. Не знам от завода колата с какъв акумулатор излиза. Дали е възможно да е първия още? Ако е така VARTA са железни. Има още живот в моя даже, въпреки че се замисля за смяна вече :)


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот al3xbg » Съб 05 ное 2011 21:15


jollycatman написа:
al3xbg написа:
radi_nrj написа:
rostislav1998 написа:Сега карам с акумулатора с който купих бората BANER 2004г. :shock


Ако си вземеш пак Banner има голяма вероятност пак да останеш доволен.


Аз за моето поло 1.9Д АЕФ си взех Банер 74Ач 640А стартов ток. Понеже през седмицата няма къде да спирам в идеалния център, колата се кара само събота и неделя градско. 1я месец - добре, но сега като застудя - голямо въртене пада. Дори очаквам утре да не мога да запаля без да ми дават ток. Но-най вероятно с всеки ще е така при моя "режим".

По този начин и най-добрият акумулатор ще се предаде рано или късно. Затова намери причината за "голямото въртене", докато акумулаторът ти все още е способен на него.


Под голямо въртене имам предвид, че не задържам ключа 1/1,5 секунди, а по скоро м/у 2 и 3 , което в най-лошия случай се повтаря 2 пъти, когато е около и под нулата. Все пак е повече от нормалното си мисля, пък било то и за дизел. Днес ходих на помпаджия, че ми качваше обороти сама и задържаше малко. Оказа се хлабаво жило и някаква друга настройка прави. Вдигнах си и оборотите на 950 на празен ход на загрял двигател - че палеше на 1000 и слизаше на 830 и ми кънтяха ушите и тресеше. Т.е проблема с паленетo, ако изобщо има такъв нямам идея какъв може да е, при все, че и свещите работят добре. Като се замисля, от както имам колата - 3 месеца, винаги така е палела, а всичките и основни консумативи са сменени с нови и са на около 2000км. Ще го видим кога ще се предаде и отивам на гаранцията :)


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот drago_tr » Съб 05 ное 2011 22:01


Всички коли които съм имал, на всичките съм им купувал акумулатори монбат. Никога не са ме предавали :012: ....много доволен.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот genov1 » Чет 10 ное 2011 18:04


И аз да кажа мнение. Пасата го карам с ФИАМ, така дойде от италия, над 4 години вече и съм доволен. В началото като взех колата ми се струваше много зле, но това лято смених четките и почна да върти много стабилно. Зимата пада от време на вземе но аз и не я и карам много, да не кажа рядко, плюс това колата стои постоянно на улицата. Сега като застудя сутрин доста върти докато запали, но това е понеже предварението ми е 15 градуса (заводски и дават 6) и това вече може би ще го довърши :mrgreen:
А от монбат-а аз лично изобщо не съм доволен, на ладата взехме такъв и още първата година почна да дава проблеми, за 2 години е падал напълно доста пъти, при положение че колата стои в гараж. Изобщо искра, монбат не



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: freewaynikolay и 197 госта