Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
KocetoTDI
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 20:17
Автомобил: MK3
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот KocetoTDI » Нед 16 дек 2012 20:48


Аз съм заложил на Българското 3 година съм с MONBAT няма грижи. Не виждам смисъл да се дават пари отгоре за марка издържат долу горе колкото един Български акумулатор :applause:




Потребителски аватар
dankg
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 28 апр 2009 11:41
Автомобил: Golf 3 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Sofia

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот dankg » Нед 16 дек 2012 22:14


Jonkata_v написа:От където и да го купиш,няма толкова значение....просто преди да го платиш искаш да видиш дата на пройзводство.
Аз моят го взех от ауто+

Мерси колега! :beer


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Jonkata_v » Нед 16 дек 2012 22:20


:beer


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот jollycatman » Нед 16 дек 2012 23:35


KocetoTDI написа:Аз съм заложил на Българското 3 година съм с MONBAT няма грижи. Не виждам смисъл да се дават пари отгоре за марка издържат долу горе колкото един Български акумулатор :applause:

Тази зима ще бъде петата за моя MONBAT и надявам се няма да е последната :mrgreen:


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот genov1 » Пон 17 дек 2012 9:15


KocetoTDI написа:Аз съм заложил на Българското 3 година съм с MONBAT няма грижи. Не виждам смисъл да се дават пари отгоре за марка издържат долу горе колкото един Български акумулатор :applause:

И аз подкрепям. Ладата е с една Искра купувана 2008 и няма грешка, сутрин в студа върти като за световно. А колата се кара 1-2 пъти в месеца, повечето време стои. И аз преди мислех да вземам за пасата Банер или нещо от тоя род, но вече съм решил като вземам акумулатор, това да е Искра. Хубавото на българските акумулатори е че нямат ментета :Mr Green Fun


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот samo_pechka » Пон 17 дек 2012 13:28


...и изкарват максимум три зими.. :beat_butt2


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Пон 17 дек 2012 14:05


samo_pechka написа:...и изкарват максимум три зими.. :beat_butt2


И вероятно всичките 3'000'000 акумулатора, които годишно произвежда Монбат и всичките 500'000, които годишно произвежда Искра изкарват само 3 зими. Аре стига глупости...

Сигурно всички 7'000'000 акумулатора, които годишно прави Ексайд и всички 10'000'000, които годишно правят Джонсън изкарват по 5-10 години.

В събота гледах едно Ауди 80 1,8 на газ с Монбат Динамик 62Ah произведен 23 седмица на 2005-та година и на -11 запали без никакви ядове - сигурно щото Монбат са лоши акумулатори. То също не ми дава право да кажа, че са най-добрите защото ще правя извод от един акумулатор за фирма която от 2005-та до сега е произвела над 18'000'000 акумулатора.

Стига сме се заблуждавали - това е масово производство при, което 2% рекламации са напълно приемливи и на вас оставам да сметнете колко са 2% от 3'000'000 например.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот ulipet » Пон 17 дек 2012 15:03


българските изкарват 3г.пиша го от опит и наблюдения


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот gancho » Пон 17 дек 2012 15:35


С обикновен МОНБАТ(62Ач) съм изкарвал точно 8г,с обикновена ВАРТА (62Ач)съм изкарвал 6г.при ЕДНАКВИ условия.
Не се хваля и не препоръчвам марка!!!
Ако някой си мисли,че като купи най-скъпия и хубав акумулатор и го монтира на колата и трябва да забрави за него-жестоко се лъже.....Една батерия си иска поддръжка и ИЗПРАВНА електроинсталация,който не знае и се интересува-чичко Гугъл знае.
А колкото до българските през комунизма са карали 2-3г мах.Случайно един комшия ми каза защо-за отливането на клетките се ползва оловна сплав с някакви добавки в минимални и ТОЧНО определени количества,които в онези времена се добавяли с ....ръчна лопата mhihi от някой монтански мангал. :banghead:
Това отдавна не е така,предполагам всичко е автоматизирано,колкото по-малко е човешкия фактор,толкова по-малко грешки.Това важи и за Мерцедес mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Stivi » Пон 17 дек 2012 15:50


Имам купувани един Bosch S3 и един EXIDE Excell които на третата зима се предадоха /сега ги въртя като ги зареждам с елекрониката на парното ми докато реша дали да купя още един/ така че не само Монбат изкарват по 3г :012: Ясно е че сега ще чуя "толкова ти е вред колата затова..." но според мултицета си зарежда на 14,8 и утечката е 0.03 така че не знам какво да подобря че да карат повече :!:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Пон 17 дек 2012 16:15


ulipet написа:българските изкарват 3г.пиша го от опит и наблюдения


А ти колко български акумулатора смени, точно на третата година, че си толкова категорично се изказа?

Stivi написа:Имам купувани един Bosch S3 и един EXIDE Excell които на третата зима се предадоха /сега ги въртя като ги зареждам с елекрониката на парното ми докато реша дали да купя още един/ така че не само Монбат изкарват по 3г :012: Ясно е че сега ще чуя "толкова ти е вред колата затова..." но според мултицета си зарежда на 14,8 и утечката е 0.03 така че не знам какво да подобря че да карат повече :!:


Така де. Ексайд правят 7'000'000 акумулатора годишно. В момента мисля, че са с 3 години гаранция и твоя може да се заведе като гаранционна рекламация, която по правило за масовото производство е до 2% (2% от 7'000'000 са 140'000 акумулатора). Просто приемаш, че ти се е паднал един от тези 140'000 и правиш рекламация или ако си изтървал за малко гаранцията пиеш една студена вода и си купуваш нов ;)


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот ulipet » Пон 17 дек 2012 16:25


преди карах В3 бензин-1бр.замина на отпадъци,колегата също с В3-1бр. но го мъчи цяла зима и накрая го смени,друг колега с Поло бензин 1бр. просто умират м/у 3-4година
в момента съм с акумулатор който кара 7година според стикера, марка BMW така дойде колата от Германия,но тази зима ще му е последната ако въобще я изкара :lol:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Пон 17 дек 2012 16:32


ulipet написа:преди карах В3 бензин-1бр.замина на отпадъци,колегата също с В3-1бр. но го мъчи цяла зима и накрая го смени,друг колега с Поло бензин 1бр. просто умират м/у 3-4година
в момента съм с акумулатор който кара 7година според стикера, марка BMW така дойде колата от Германия,но тази зима ще му е последната ако въобще я изкара :lol:


3 акумулатора значи mhihi mhihi mhihi без да си сигурен, че въпросните коли са били с изправна ел. инсталация и за въпросните акумулатори е полагана каквато и да е грижа.

Това прави твоето твърдение още по-неправдоподобно!


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот ulipet » Пон 17 дек 2012 16:42


работата която работя ми позволява да контактувам с хора който боравят с уреди за стотици левове,демек при най-малкия проблем се знае от какво е......
айде лека,че не и се занимава


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот red.devilll » Пон 17 дек 2012 17:16


А какво ще кажеш за 3 сменени акумулатора за 2 години(докато са в гаранция) на Фиат браво 1,6 бензин 75ач .3 акумулатора за 20 месеца и последния го продадох преди да го сложа на колата-докато е чисто нов.Разбирам че колата ми е била неизправна,но без никакви интервенции по нея сложих фиам и си го карах 2 години докато продам колата и пре мен си издържа мез никакви забележки.Колата е карана по един и същи начин.Явно съм бил толкова карък че да попадна на 2 дефектни батерии от толкова малко проблемни . Лично мое мнение без да ангажиран никой с него-НИКОГА НЕ БИХ СИ ВЗЕЛ ПОВЕЧЕ МОНБАТ.А и разликата не е повече от 20-30лв за по-качесвен и не мисля,че е толкова голяма разликата за да рискувам с ментета повече.А и Фиама ако има проблем се утива с колата замерва се колата за проблем и ако няма веднага ти дават нов,а монбата се тестваше-поне в моя случай 15 дни и чак тогава ти дават нов(през това време какво правим?ходим пеша ли?)На голфа съм 3-та зима с Фиам и за сега нямам никакви проблеми.Ако изкара и тази зима заминава за продаване и пак се взима нов,а на този да му се радва,някоя бензинка :beer .
Всеки си има собствено мнение и никой не може да му го промени ,но няма такава сила ,която да ме накара да си купя МОНБАТ,както и нейните производни като КРИГЕР,NRG и тем подобни.Колкото и различни имена да измислят никога няма да си взема повече.
От това по-добро обяснение дали колата е изправна или не не виждам.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dafi_dimo, G.Georgievv и 207 госта