Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Пон 17 дек 2012 17:22


Аз имам 4 Monbat-а и нито един не ми е създал проблем :D вярно единия го купих миналата седмица, но другите 3 са на по 3-4 годинки :D Отделно това дали и как ще ти уважат рекламацията зависи от търговеца, а не от марката.




Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот vinixxx » Пон 17 дек 2012 18:33


който си търси нов акумулатор в акумулатор.бг(на латиница)
според мен има добра оферта.монбат формула 80AH 700 и кусур ампера стартов ток за около 150 лв,което според мен си е супер оферта,тва няма да са плаши от студ :lol: :lol:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Пон 17 дек 2012 20:34


Предполагам става въпрос за тази оферта:
http://www.akumulatori.bg/140/Product/417/Monbat%2080Ah%20Formula#info

Офертата наистина е добра, но да оставим за момент марките на страна. За повечето VAG автомобили е препоръчително да се взимат акумулатори с кутия висока 175mm.

Също така е задължително като си купувате акумулатор за VAG автомобил да има оградените в червено вложки на борда:
Изображение

Без тях акумулатора ви ще се разхожда въпреки, че сте му сложили скобата за укрепване.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот samo_pechka » Пон 17 дек 2012 21:29


radi_nrj написа:Аз имам 4 Monbat-а и нито един не ми е създал проблем :D вярно единия го купих миналата седмица, но другите 3 са на по 3-4 годинки :D Отделно това дали и как ще ти уважат рекламацията зависи от търговеца, а не от марката.

Адаш , на какви коли ги караш ? Щото при мен едвам "устискваха" и три зими . Досега съм имал 4 парчета .Даже на първия си Поло-вер му купих втория път 60 Ач , белким изкара повече , ма и той две седмици след гаранцията даде фира :beat_butt2 После му взех един от немска морга , Варта 44 Ач , не знам на колко беше (години) при мен вървя три години и после във френд-още 2 ( на когото продадох колата). След това на единия си Транзит му взех един за трактор mhihi ( пак български ) удължавал съм ламарината дето стои , само и само да се "събере" - брадяса в гаранция ,както си беше и не ми я признаха.Проблема бил в колата ми :screwy Купих му един втора употреба ( мисля Fiamm беше)- три зими изкара - отделно от преди колко ,не се знае, дет'има един лаф.
От нея година вече никога не си купувам български . Преди четири години на Голфето и на последния си Транзит купих едни нови от Германия , но-нейм-фирма , BIG .Евтинджоси от евтин баумаркт. Още си държат перфектно ток .От тях и на приятели съм носил - пак един не е брадясъл!
Вече съм с MOLL , да видим те как ще са :talk:


Ivelin
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Ivelin » Пон 17 дек 2012 22:30


Аз пък 2 пъти си взимам искра екстра енерджи или там както се води 78 ач. Първия който го взех изкара около 2 години на една бензинка. След като умря бензинката го дадох на баща ми на дизеловото галакси и там си крета още, та има няма накъм 5 години е вече. Викам си УБАВ акумулатор и като си взех пасата и моя умря си взех пак искра ... ама на 2-3 месеца преди да свърши гаранцията и той взе че умря.
П.С. Хората постъпиха коректно и сега съм с друг който ми смениха безплатно но да видим след 1-2 години ако колата е още жива какво ще стане.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот predat0r » Пон 17 дек 2012 22:33


И аз съм с Монбат февруари месец ще прави 4 години.. До сега е ми е служил без никакви проблеми.. Дано и тая зима да не хване грип mhihi


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Вто 18 дек 2012 0:44


samo_pechka написа:
radi_nrj написа:Аз имам 4 Monbat-а и нито един не ми е създал проблем :D вярно единия го купих миналата седмица, но другите 3 са на по 3-4 годинки :D Отделно това дали и как ще ти уважат рекламацията зависи от търговеца, а не от марката.

Адаш , на какви коли ги караш ?


Фиат БраДва 1,4 12V, Голф 1,4ABD - и 2-те са с 55Ah Динамик. Комбито дето продадох още е с 75Ah Formula, а Аудито дойде с 75Ah Премиум. На Аудито му беше заминал реле-регулатора и неизвестно колко време е карана така преди да го купя. Окото на акумулатора беше бяло, което ще рече, че от зор е изпарил голяма част от електролита. Въпреки това този герой все още се държи и в момента е в един колега от форума, който си пали дизеловото Поло с него. От миналата седмица съм с 77Ah Formula и само благодарение на него запалих на -13.

samo_pechka написа:След това на единия си Транзит му взех един за трактор mhihi ( пак български ) удължавал съм ламарината дето стои , само и само да се "събере" - брадяса в гаранция ,както си беше и не ми я признаха.Проблема бил в колата ми :screwy


Какъв точно е бил проблема с колата.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот samo_pechka » Вто 18 дек 2012 9:41


Там е работата ,че НИКАКЪВ !! Просто си умиха ръцете с това и ме отказаха напълно като клиент (техен и на бълг.акумулатори). Аз по професия съм ел.техник , верно не съм автомобилен , ма съм виждал жица де mhihi доста неща са ми ясни и съм си проверявал кадърно всички системи по колата , в това число и заряда и гъстотата на акуто..После научих ,че има негласна договорка м/у търговците на акумулатори и завода ,да се "признават" гаранции само до шестия месец , оттам нататък - "проблема" е в колата mhihi
П.п. Пропуснах да спомена ,че пък един Монбат на тъста ми вече е на шест години и още бачка :shock . Донякъде си е и на късмет явно..Въпроса е ,че "талаша" е повече от колкото трябва и оттам се получава тази аномалия да има толкова брак.

Последна промяна от samo_pechka на Вто 18 дек 2012 10:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот genov1 » Вто 18 дек 2012 9:59


radi_nrj написа:Също така е задължително като си купувате акумулатор за VAG автомобил да има оградените в червено вложки на борда:
Изображение

Без тях акумулатора ви ще се разхожда въпреки, че сте му сложили скобата за укрепване.

Хм, моя за това ли се мандахерца из двигателното отделение. Добре че се държи на клемите, да не го изгубя в някой завой


tdi_20yare
Мнения: 282
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 13:52
Автомобил: audi a3
Двигател: asz+brezel
Местоположение: варна

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот tdi_20yare » Вто 18 дек 2012 11:36


vinixxx написа:който си търси нов акумулатор в акумулатор.бг(на латиница)
според мен има добра оферта.монбат формула 80AH 700 и кусур ампера стартов ток за около 150 лв,което според мен си е супер оферта,тва няма да са плаши от студ :lol: :lol:

Намери си познат с намаление за авточасти,ще вземеш Варта 72ампера за тези пари,ако ти харесва повече де........


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Вто 18 дек 2012 12:38


genov1 написа:Хм, моя за това ли се мандахерца из двигателното отделение. Добре че се държи на клемите, да не го изгубя в някой завой


Отиваш в първия магазин за акумулатори (най-добре там от където си си го купил) и искаш да ти дадат вложки. Трябва да ти ги дадат безплатно.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот vinixxx » Сря 19 дек 2012 15:04


tdi_20yare написа:
vinixxx написа:който си търси нов акумулатор в акумулатор.бг(на латиница)
според мен има добра оферта.монбат формула 80AH 700 и кусур ампера стартов ток за около 150 лв,което според мен си е супер оферта,тва няма да са плаши от студ :lol: :lol:

Намери си познат с намаление за авточасти,ще вземеш Варта 72ампера за тези пари,ако ти харесва повече де........


варта си е варта разбира се но...80>72 и 740>640


tdi_20yare
Мнения: 282
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 13:52
Автомобил: audi a3
Двигател: asz+brezel
Местоположение: варна

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот tdi_20yare » Сря 19 дек 2012 15:20


vinixxx написа:
tdi_20yare написа:
vinixxx написа:който си търси нов акумулатор в акумулатор.бг(на латиница)
според мен има добра оферта.монбат формула 80AH 700 и кусур ампера стартов ток за около 150 лв,което според мен си е супер оферта,тва няма да са плаши от студ :lol: :lol:

Намери си познат с намаление за авточасти,ще вземеш Варта 72ампера за тези пари,ако ти харесва повече де........


варта си е варта разбира се но...80>72 и 740>640

Колата ти по книжка я дават сигурно 72а,защо всеки иска да слага акумулатор за трактор незнам,защо трябва да е хипер голям..Вече ако колата е леща,и трябва да въртиш 10 пъти,разбирам... :beer


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот vinixxx » Сря 19 дек 2012 15:49


много по-добре е да сложиш колкото се може по-голям акумулатор:каране на къси разтояния,фарове,силна музика,парно,евентуално даване на ток на колега,или пък за уикенда си в планината на -20и на сутринта малкия ампераж :bishop :bishop струва ми са че така ша му са удължи леко живота като си има някъв запас


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Сря 19 дек 2012 16:45


На Голф3/Венто на стойката за акумулатора се събира без проблем 100Ah с размери 353/175/190mm. Няма никакъв проблем да се кара дори и с такъв. 72Ah са препоръчителна стойност, а в кутия с тези размери се правят акумулатори с капацитет от 66 до 80Ah.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: iwan33, Kassy и 224 госта