Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот pivv » Нед 11 окт 2009 15:36


ФИАМ със сребърна нишка. :applause:




Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот dragozow » Нед 11 окт 2009 16:15


Имам Iskra, български 74 Ah. На скоро му долях дестилирана вода.


salama
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 03 апр 2009 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот salama » Нед 11 окт 2009 17:27


Навремето купих BOCSH сурках го безпроблемно 6год. ,като се има в предвид че сам го разреждал до нула няколко пъти а за този тип акумолатори това скъсява живота им адски много.След,като ме предаде баща ми купил някъв МОНБАТ (трагедия) още на 1 първата година сгъна.Моето мнение е ако ще е :BOCSH -трябва да бъде закупен от оторизиран магазин или дилър за BOCSH-зашото, в който и гараж за авто части да влезнете се продава BOCSH ,ама дали е BOCSH?


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Dorian » Нед 11 окт 2009 17:43


Преди време приятел си купи Бош и даде почти двойно за него спрямо другите по-евтини и след 5-6м. отказа да върти.Диагноза от бош-сервиза-неясна но го смениха.
Миналата година друг приятел си купува пак Бош Силвър и пак след има няма няколко месеца се наложи да му го заменят че и той дал дефект.
Пак миналата година на аудито му дойде време за нов акумулатор и викам да взема нещо по-хубаво да несе занимавам и викам айде всички хвалят Бош Силвъра и аз да взема такъв въпреки че знаех че дават много дефекти,но си викам то на мене няма да се случи и така до преди няколко месеца когато колата без никакви признаци си отказа да запали най-безцеремонно mhihi И това акумулатор на няма и година.Прегледах стартер,динамо всичко викам нещо да не сее развалило че да изтощава акумулатора,но не всичко си е здраво,а при оглед от специалист се оказва че същия акумулатор има мъртва клетка,което пък значи че няма да изкара още много. И по-хубавото е че гаранционната карта е изчезнала някъде и немога да я намеря :banghead:
Акумулатора е купуван от фирмения мазазин на бош за Варна :!:
Ето затова поне аз не препоръчвам на никого Бош


Потребителски аватар
vaikata_milen
Мнения: 263
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот vaikata_milen » Нед 11 окт 2009 18:58


stivenj написа:
bega написа:Миналия месец си купих FIAMM от "Косер"-135 лева / 74 ам/ч и дадох 5 лева за заверка на гаранцията - 2 години.За сега е добър. Посъветваха ме да не си вземам български.

Това чудо кой го е произвел ,колега знаеш ли ,като цена е добре аз на такава цена намерих LUXA-полски ама нищо не съм чувал за тях.

колега това чудо е италианско и е много добро над 20 парчета съм продал без никакви грижи


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот morfei1 » Нед 11 окт 2009 19:52


Dorian написа:а при оглед от специалист се оказва че същия акумулатор има мъртва клетка,което пък значи че няма да изкара още много. И по-хубавото е че гаранционната карта е изчезнала някъде и немога да я намеря :banghead:
Акумулатора е купуван от фирмения мазазин на бош за Варна :!:
Ето затова поне аз не препоръчвам на никого Бош


Моята диагноза беше същата, само че преди това два месеца и половина ме направиха на луд да си тествам колата, да зареждам акумулатора, накаря във Варна беше, върнаха го.... нямал проблеми нямал били го тествали "специалистите", били го пробвали на служебният им автомобил, е да ма на моята кола и един ден не изкара.

Накрая взех да псувам като каруцар и взеха да ми обръщат внимание, купих си втора употреба Искра 55ампера с която колата работише перфектно повече от седмица..... сменихами акумулатора с bochs silver S5 серията, докато проблемия беше S4. Проблемите изчезнаха и след месец продадох колата, дори и не помислих да си взема новия акумулатор, бях се напълнил.

Само за сръвнение ще ви кажа, че в далечната 1997год си купих от най-първите Бош Силвър, до миналата есен акумулатора работише перфектно на Г2 1.6 бензин, абсолютно никога не се предаде за 12години и повече. Предполагам още е с този акумулатор колата.

Та с две думи Бош не е това което беше, отделно съм говорил с познати и майстори просто вече нестават, това е.


dinko_mm
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 27 авг 2009 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: St.zagora

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот dinko_mm » Нед 11 окт 2009 21:28


Е,май човека ви попита за по евтин акумулатор..при това положение ИСКРА-та са добро попадение,трябва само да се наглеждат от време на време да не е паднало нивота на електролита и да се долива дестилирана вода,тъй като малко по бързо се изпаряват,иначе са си добре...Иначе Бош Силвър засега са най добри на пазара,предназначени са точно за дизелови машини,с най голям пусков ток 750 А при 174 Аh-овите..нямат нищо общо с турските,произвеждат ги в Словакия заедно с друга хубава марка ГИГА ВАТ имат по 3 години гаранция,така че това ясно говори за качеството им ..Ако вземаш вземай ги от Киров,няма проблем ако възникне някакък кусур все пак..А иначе и ВАРТА са добри и Ванер също ...


Потребителски аватар
niko_77
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat AWX

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот niko_77 » Нед 11 окт 2009 21:47


Още един глас за вартата, на моята кола 2001г. е още оригиналния. Лятото му обелих лепенките и му развих капачките, нямаше нужда от доливане. :mrgreen:


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот achodemo » Нед 11 окт 2009 22:56


VARTA :да: !

Доста пари са ама все пак се дават веднъж на около 4-5 години !


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Kuncavia » Нед 11 окт 2009 23:12


Е добре де, не може ли да се намери оригинален Бош от някъде? Предполагам и той ще е цифра, но бош си е бош....


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот achodemo » Нед 11 окт 2009 23:30


не може ли да се намери оригинален Бош от някъде


може в Германия :mrgreen:


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Kuncavia » Нед 11 окт 2009 23:38


200 лв http://www.mazdarotaryparts.com/bfe-ig0 ... 1301-p.asp

ако е истински си заслужава...


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот achodemo » Нед 11 окт 2009 23:54


200 лв http://www.mazdarotaryparts.com/bfe-ig0 ... 1301-p.asp

ако е истински си заслужава...



225 да бъдем точни! 88.75 лири пише ама без VAT (нещо като ДДС)

пък и доставката до тук за 20кг. ще е :shock


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот stivenj » Пон 12 окт 2009 9:09


Колеги,благодаря за мненията,моето се покрива с вашите,но парите ми стигат до 150лвако намеря и вече се ориентирам към два вида ,FIAAM ,ili LUXA,та и двата са до 150 лв.и най - важното да са 74Ам.700-стартов ток.днес ако разбера от мнения кои са по добрите и утре ще го купувам вече ,че ми омръзна всяка вечер на зарядно.Благодаря на всички за разбирането и за мненията .


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот milmar » Пон 12 окт 2009 9:39


Аз карам Голфа (1.6 ТД) с Мagneti Marelli 75 Ач , преди 2 години струваше 175 лв , сега не зная . Много съм доволен :) .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94 и 54 госта