Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
petkata
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот petkata » Нед 11 окт 2009 22:02


Здравейте момчета, разгледах форума но не намерих нужната информация.Става въпрос за Golf Plus дизел но съм изправен плед дилема с какъв двигател да бъде 1.9 или 2.0 TDI.Извинявам се, че ви занимавам със свойте проблеми но имам нужда от помощ.Попаднах на автомобил чийто собственик е на зор и го продава много изгодно Golf Plus 2.0 TDI 08.2005г. – 21500лв.От прочетеното във форума не съм с добро впечатление от този двигател.Инвестицията за мен е много голяма и не мога да си позволя никакви грешки относно надежността на двигателя.Мисля, че повечето от нас са били изправени от пред подобна дилема, и с радост ще приема вашите съвети и препоръки.Благодаря ви предварително.Трябва да дам отговор до сряда следобяд, така, че ………………………….??????????????? :D :D :D

Последна промяна от dobrin на Пон 12 окт 2009 20:12, променено общо 1 път.
Причина: Преместено в Дизеловия раздел.




Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот morfei1 » Нед 11 окт 2009 23:36


Колега ако мислиш да дадеш всичките си пари за нея, не го прави. Колкото и да е хубава се чупи, а тогава?


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот arrougance » Пон 12 окт 2009 0:08


Ти на тва ако му викаш "на зор"...За тия пари и на тоя "зор" както казваш, колата според мен трябва да е с DSG, ксенон, кожа, навигация, лети джанти и да е под 60 000 км. Ей така, ако е както ти го описвам, значи пича верно е на зор. Иначе не. Да оставим и не на последно място, че въпросния голф не е особена красавица, ама ти си знаеш.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот jordanpar » Пон 12 окт 2009 6:54


21500 е всичко друго но не и чак изгодна цена.Около 10-11К евро има десетки екземпляри за избиране и то тези цени в Германия.Та наистина,нека продавача да е на зор,доста евтин трик.Парите въобще не са малко и ако ги имаш,можеш да си избираш колкото си искаш,голф+ на тая цена бол.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот hooligan_sk » Пон 12 окт 2009 8:21


Ако има капризен TDI то това е 2.0 ПД. Никога няма да си 100% застрахован от аварии какъвто и да е мотора, ако искаш някакви гаранции - търси гаранционна кола :)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот chefito » Пон 12 окт 2009 10:48


При положение, че има V-тици за 15к, защо искаш да дадеш 22к за плюс?


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот Haralampi » Пон 12 окт 2009 10:59


morfei1 написа:Колега ако мислиш да дадеш всичките си пари за нея, не го прави. Колкото и да е хубава се чупи, а тогава?


:!:

Мога единствено да допълня и че лично аз съм с много отрицателни впечатления от Плюс-а. За мен това така или иначе не е голф.
Цената - аз за разлика от колегите никога не изхождам от "има и за ХХХ" - зависи на колко км е, в какво състояние и какви екстри! Нито една цена не е твърде висока, стига обаче да отговаря адекватно на продукта :idea:


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот passat6 » Пон 12 окт 2009 19:02


Колега, не знам дали колегата, който казва, че 2,0 ТДИ ПД е много капризен, е карал някога такъв двигател. Аз го карам от 2 години на пасат 6 140к.с. и искам да ти кажа, че се държи перфектно без никакви проблеми или забележки. Колата е над 100 000 км. и мисля, че това е пробег, който е показателен за тест на този мотор. Изключително пъргав и еластичен е. А ако си любител на спортното каране ще наказваш доста тежкари по магистралата. 220км/час си ги прави от воле на пасата, а на голфа сигурно още по-лесно. Все пак голф + не можеш да намериш с легендарния АФН а и не мисля, че трябва да се връщаш в историята. Сменяш ли редовно маслото и слагаш ли от време на време добавка за подържане чистотата на горивната система, мисля, че нама да имаш проблем. Този мотор се кара на голф, пасат, А3, А4 и А6. Като имаш пред вид колко много са разпространени тези автомобили, форумите трябваше да бъкат от проблеми с този мотор, което не е така. И самолетни катастрофи се случват но този транспорт е един от най-сигурните. Цената за голф + според мен е нормална за тази година и мотор, стига да е с прилично ниво на оборудване. Все пак този автомобил струва над 45000лева като нов ако е с добро оборудване, а при 4години е нормално да е на 50%. 1000 лева са сложени над 20000лв. за пазарлъка.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот vaskoto1 » Пон 12 окт 2009 20:01


дизелов раздел?
ала-бала...?


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот palikari » Пон 12 окт 2009 22:02


и аз бих предложил за конкретен двигател-в случая 2,0тди мнения да дават хора,които го използват,а не които са чули нещо от тук от там.


Потребителски аватар
vessonik
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 19:39
Автомобил: Golf Plus
Двигател: 1.9 TDI 105 Hp BXE
Местоположение: Sofia

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот vessonik » Пон 12 окт 2009 22:30


Само мога да добавя,че Голф+ е супер в сравнение с по-малкото братче, в което се чувстваш като "хамсийка в консервена кутийка"! Успех в пазарлъка :да:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот radi_nrj » Вто 13 окт 2009 15:33


passat6 написа:Колега, не знам дали колегата, който казва, че 2,0 ТДИ ПД е много капризен, е карал някога такъв двигател. Аз го карам от 2 години на пасат 6 140к.с. и искам да ти кажа, че се държи перфектно без никакви проблеми или забележки. Колата е над 100 000 км. и мисля, че това е пробег, който е показателен за тест на този мотор. Изключително пъргав и еластичен е. А ако си любител на спортното каране ще наказваш доста тежкари по магистралата. 220км/час си ги прави от воле на пасата, а на голфа сигурно още по-лесно. Все пак голф + не можеш да намериш с легендарния АФН а и не мисля, че трябва да се връщаш в историята. Сменяш ли редовно маслото и слагаш ли от време на време добавка за подържане чистотата на горивната система, мисля, че нама да имаш проблем. Този мотор се кара на голф, пасат, А3, А4 и А6. Като имаш пред вид колко много са разпространени тези автомобили, форумите трябваше да бъкат от проблеми с този мотор, което не е така. И самолетни катастрофи се случват но този транспорт е един от най-сигурните. Цената за голф + според мен е нормална за тази година и мотор, стига да е с прилично ниво на оборудване. Все пак този автомобил струва над 45000лева като нов ако е с добро оборудване, а при 4години е нормално да е на 50%. 1000 лева са сложени над 20000лв. за пазарлъка.


Абсолютно същия филм е и при нас само, че нашата кола е Крос Туран 2.0TDI PD и няма никакви забележки. Само ако има ФАБ филтър трябва от време на време да я изпъваш на извънградско да го издуха, че се запушва.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот morfei1 » Вто 13 окт 2009 18:45


Бе първите ревизии на 2.0 ТДИ си бяха проблемни.


jimmy freiburg
Мнения: 47
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот jimmy freiburg » Сря 14 окт 2009 16:56


Колега,аз съм в момента с Голф 5 дизел,но с малкия двигател-105 PS.Основните проблеми на този мотор са:маховик-около 1200 лв за нов,турбо-1500 euro в Германия.Консумативите по обслужването са на нормални цени за този клас.Според последната статистика на Auto Bild Golf Plus e eдин от най-здравите атомобили и мнго по-надежден от нормалния Голф.А да не говорим за това,че е по-красив отвън,а и вътре кокпита е изпипан.Аз също търсих Golf Plus на добра цена,но не намерих и затова взех нормален.Над 20000лв не си заслужава да го плашташ.Около 19000 е топ цена.Успех!!!


jorasimo
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 21 яну 2006 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дайте съвет - Golf Plus 2.0 TDI

Мнениеот jorasimo » Пет 28 яну 2011 9:56


Значи, колегите които се изказват за плюса негативно най-вероятно никога не са имали допир с тази кола :!: Мой роднина имаше такава самоче 105к.с. и е невероятна :!: И впечатленията за нея са ми изградени като не съм я гледал само от страни а имам сериозни преходи (до Италия и обратно 3000км.) Пича я кара 60000км. и няма никакви проблеми :wink: И като се има в предвид че съм тествал и 5-ца определено предпочитанията ми са за плюса.
п.п.Изказвам лично мнение на базата на тест и на двата модела, без да ангажирам никой с мойте виждания :wink:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта