Тампон на двигателя - 1z

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот bats » Съб 10 окт 2009 21:09


Преди около година ми се наложи да сменя тампона на двигателя (този които е от дясно на него между двигателя и купето, ако се гледа отвън). От тогава започнаха неприятни вибрации в купето и мисля, че там е проблема. Въпросът ми е следния: има два вида тампони на който съм се спрял. Единият е SWAG от ауто + и струва към 100 лева. Другият е от аутохелп, води се първо качесвто и струва около 40 лева (не знам марката). Склонен съм да дам 100 лева, но не знам има ли смисъл. Тоест дали скъпият е наистина по-добър или няма разлика. Някакви идеи или препоръки, може и други марки.




danii
Мнения: 235
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg.sf

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот danii » Съб 10 окт 2009 23:30


bats написа:Преди около година ми се наложи да сменя тампона на двигателя (този които е от дясно на него между двигателя и купето, ако се гледа отвън). От тогава започнаха неприятни вибрации в купето и мисля, че там е проблема. Въпросът ми е следния: има два вида тампони на който съм се спрял. Единият е SWAG от ауто + и струва към 100 лева. Другият е от аутохелп, води се първо качесвто и струва около 40 лева (не знам марката). Склонен съм да дам 100 лева, но не знам има ли смисъл. Тоест дали скъпият е наистина по-добър или няма разлика. Някакви идеи или препоръки, може и други марки.

Ами колега разликата е в живота на тампона,ако вземеш Сваг ще ти изкара по дълго време.


bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот bats » Нед 11 окт 2009 9:33


Ясно, може би ще се насоча към него. Въпросът беше, че този който ми сложиха последно явно е с лошо качество, защото ако не се лъжа, след смяната му започнаха по големите вибрации. А сега като стане студено и в началото доста тресе. Но явно ще трябва да вложа повече пари :-)


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот pivv » Нед 11 окт 2009 15:34


колега, и аз като тебе реших да си сменя единия тампон. Вибрациите си останаха, че дори се засилиха. оказа се, че и втория беше за смяна. смених ги и двата, моторчето заспа. Моите са Феби. Сменяй и двата според мен. и още нещо, много е важно като се сложат тампоните, преди да ги затегнеш да приповдигнеш мотора да се понамести, и тогава затягай.


bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот bats » Нед 11 окт 2009 16:56


Това с повдигането майстора трябва да го направи... Те даже са 3 тампона, но другите два уж били здрави. Аз мисля този спецялно да сменям, защото след неговата подмяна се появиха вибрации, явно са ми сложили някои некачествен.
Възможно ли е да не го е сложил добре и за това да тресе?


Потребителски аватар
Kung_Fu_Panda
Мнения: 398
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот Kung_Fu_Panda » Вто 13 окт 2009 11:47


класика в жанра, сакапан тампон за дизел = вибрации
сваг му е майката
и 3-те комплект са към 190-200лв но наистина единия от тях е над 100лв сам, ако имаш познат в магазин можеш да ги вземеш за 150 комплекта

скоро ги смених със сваг и съм много доволен, колата заспа

сменяй ги всички заедно, защото другите "здравите" са разхлабени и новия ще го отнесе

има едни зъбчета дето се нацелват като се монтират тампоните но дори и да не са нацелени според мен няма да тресе, ще се върти и ще се скъса сигурно по-бързо

просто е некачествен и не обира вибрациите


Потребителски аватар
nikeR
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 30 апр 2006 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот nikeR » Нед 18 окт 2009 20:17


колега аз имах същият проблем след като смених моя тампон собственоръчно който бях закупил за 25лв.(италянски поне така каза продавача)и сеполучи едно неприятно тракане при настъпването на студовете,като при мен започнаха да се удрят трабите на интеркулера в пластмасите на вентилатора на радятора,явно не го бях затегнал или след известно време(каране) се беше наместил и след стягането му нямам този проблем но установих че предният централен тампон и той вече е за смяна.Та съветат ми е да провериш дали не е отхлабена гайката или да отидеш при майстора който го е ремонтирал и да му направиш рекламаций :beat_butt2


Потребителски аватар
stoqnov_s
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 12 юни 2007 19:46
Автомобил: AUDI A4
Двигател:
Местоположение: Варна-Силистра 1.6D JP- Трак Трака Та Трак

Re: Тампон на двигателя - 1z

Мнениеот stoqnov_s » Нед 18 окт 2009 21:47


Моторите на Голф2 от 80те години и те ли са с 3 маслени танпона :roll:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 213 госта