AJM проблем с помпа-дюза на 1-ви цилиндър

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
asq333
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 1:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

AJM проблем с помпа-дюза на 1-ви цилиндър

Мнениеот asq333 » Вто 29 дек 2009 21:44


здравеите и честита Коледа. имам питане ако може някой да ми помогне с съвет как да постъпя. Голфа ми е TDI 116 ps. AJM двигател 99г. на близо 200.000 хил км е. от няколко дена по то4но от 3, започна да губи мошност и да тресе. първвата загува на мошност стана в високи обороти до като набирах от 100 към 120 км някаде двигателя притресе няколко пъти и се нормализира след около 20 км каране започна да тресе яко и загуби мошност не знаех какво става и с бавно каране се прибрах паркирах колата и се прибрах. на сутринта като запалих двигателя работеше добре но все пак отидах на диагностика сервиза в който ходя е в княжево аз живея в надежда до като стигнах до сервиза нямаше проблеми и изведнъж пак започна да тресе двигателя и загуби мошност и ми светна на таблото сензора за ESP. направихме диагностика и показа че помпа дюзата на 1 ви цилиндър е проблемна. запо4нах да търся от в4ера дюза втора ръка защото нова ми обявиха 1000 лв. намерил съм за 800 лв четри дюзи от 131 коня 2002 година но не са като моите и са читави на 100 процента от работеща кола ще ми ги свалят. и намерих една която одговаря като заместител на моята и не знам в какво састояние е и вапроса ми е ако някой разбира да ми каже. зашо когато загрее двигателя тогава се преебава работния режим, може ли да не е дюза . и ако взема дюзите който са от 131 коня двигател има ли вариант да станат по някав начин. или да взема тази която е заместител на моята и ако не стане не знам. някой ако може да ми даде съвет ще съм му благодарен. Весели празници




dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот dmode101 » Вто 29 дек 2009 21:54


Ето ти втора употреба дюза за AJM:
http://cgi.ebay.co.uk/vw-audi-pd-injectors-ajm_W0QQitemZ110474683224QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item19b8cde358

За какво са ти да си купуваш четири. Това не е консуматив.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот jordanpar » Вто 29 дек 2009 22:02


Ако сложиш тея от 131 к.с. ще трябва и софтуерно да се настрои колата ти.Не е невъзможно,дори може да ги ползваш за силов тунинг.


Потребителски аватар
niko_77
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat AWX

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот niko_77 » Вто 29 дек 2009 22:16


Смени си кабелите на дюзите, от него е този проблем. И при мен беше така.


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот dmode101 » Вто 29 дек 2009 22:23


niko_77 написа:Смени си кабелите на дюзите, от него е този проблем. И при мен беше така.

Също и от буксата - пробвай да я почистиш със спрей за контакти


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот Dobromirski » Сря 30 дек 2009 6:06


asq333 написа:..... направихме диагностика и показа че помпа дюзата на 1 ви цилиндър е проблемна. ....

Доста общо казано. Знаеш ли номера на грешката ?
Напълно възможно е проблема да е електрически, както казват колегите. Има и едни уплатнения за входа на гориво, също са проблемни. Пък и самата дюза не се закрепва много стабилно.
Въобще , как тръгвате да купувате части и то по за 800 лева :shock (при условие , че са по 80 ) ей така, щото някой казал дюза :banghead:
Може и тя да е, но първо се разглабя, проверява и накрая се купува !


Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот kiki1 » Сря 30 дек 2009 9:07


Колега,отиди при Виктор до Бакърена фабрика-0898470629 и ще ти оправи проблема.Момчето е много в час с тия дюзи,а и в краен случай има всякакви втора употреба работещи и то на нормални цени,но и аз мисля,че проблема ти е по кабелите или уплътненията :beer


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот brum » Сря 30 дек 2009 10:07


За тези дюзи не знам дали ще стане, но на едно рено, май DCI в дупница му разглобиха и почистиха дузите. Закачили ги после на стенд и били идеални и четерите. Мисля, че е някакъв common rail рендето. И неговите дузи бяха преди това за смяна и му обявиха някаква цена от 3200 само за дузите. Та може да поровиш в нет-а и да потърсиш въпросният човек. Колегата ще е тука след нова година и ще мога и аз да дам координати тогава.

А иначе колегите са правилни - провери си кабелите и буксата. Все си мисля, че ако дюзата заминава няма да прави така - ту работи, ту не работи. По-скоро ще почне постепенно да умира с характерните за това симптоми. Затова - кабелите и буксите първо.


Потребителски аватар
asq333
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 1:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот asq333 » Сря 30 дек 2009 17:56


наистина е много странно че когато е студен двигателя и даже като загрее пак е добре и изведнъж светва ESP индикатора на таблото и започва иако тресене като подаван газ. най вероятно ще отида при този Виктор след нова година. до сега никакви проблеми не ми е саздавал този двигател. ще проверя лично аз сега буксите.


esiesi
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот esiesi » Сря 13 яну 2010 22:36


моля,пиши какво стана има ли резултати имам същия проблем с лампата на ESP-то и тресене на мотора


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот dobrin » Сря 13 яну 2010 22:45


kiki1 написа:Колега,отиди при Виктор до Бакърена фабрика-0898470629 и ще ти оправи проблема.Момчето е много в час с тия дюзи,а и в краен случай има всякакви втора употреба работещи и то на нормални цени,...

Потвърждавам, но наистина първо се увери, че проблемът е в самата дюза, преди да я сменяш ...


Потребителски аватар
babata 1
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MILANO

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот babata 1 » Сря 13 яну 2010 23:35


колега ас имах апсолуютно същия проблем закарах я на майстор докато утида до кафемашината колата беше готова неискаше да конкретизира точно какво и е било на мен ми каза че някакъв датчик не давал добър контакт важното е че вече не работи като трактор а и моя е AJM

:negramotno :negramotno

Последна промяна от Vlad777 на Пон 21 окт 2013 20:35, променено общо 1 път.
Причина: Ти ли си Спиндерманн?


thejackal7
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 09 дек 2010 0:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот thejackal7 » Пон 18 юни 2012 0:28


Здравейте колеги,използвам темата на колегата,но да попитам какво е решението на проблема защото при мен е идентично положението-тресе мотора като загрее,дава грешка ел.1-ва дюза и светва Е ес пи на таблото.Ако има некое решение на въпроса моля споделете.Колата е Сеат Кордоба 1.9тди-100кс. :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот vasko__2 » Пон 18 юни 2012 22:20


Разменете мястото на две дюзи и ще разберете точно къде е проблема.


nwacorpor
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 21 дек 2009 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratsa

Re: проблем с помпа дюза на 1 ви цилиндър!!!!

Мнениеот nwacorpor » Пон 05 авг 2013 21:14


Имам същият проблем с помпа-дюза на 1ви цилиндър. Audi A3 ATD 101 к.с. Двигателят тресе и дава грешка на 1вата дюза и свети лампа на таблото!?

Моля Ви помогнете. :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 84 госта