Подгревни свещи на Б5/АВГ

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот feikot » Сря 27 яну 2010 10:51


Здравейте колеги,виждам,че след застудяването е пълно със теми в които всеки се оплаква,че или не може да запали сутрин или му е трудно.И тази е такава.Принципно пасата ми си пали лесно,при минус 3,4 няма проблем,но сега от както сутрин е минус 12 не чуди.Какво се случва-давам на контакт,изчаквам индикацията да угасне,въртя,стартера прави 3-4 оборота,тогава пали форсира се някъде към 1050 оборота,като отзаде е все едно чавдар пали.И няма проблем.Но вчера,както казах на минус 12,викам ще подгрея 3 пъти,така и направих,ефекта нулев,даже запалих от третия път и си викам да видя тия свещи аджеба защо така.Свалих първата,че е най лесна,и ест беше изгоряла.Зачудих се дали да свалям другите,но си викам чакай да видя дали изобщо има ток до там,меря с мултицета- 0,ама огромна нула.Дефакто изобщо няма ток там,или иначе казано на минус 12 пали без подгревни свещи (поне такъв извод си извадих).

Ходих при един майстор,и той ми каза,че трябвало да се закачи да ми кажел за свещите,викам му толкова ли е трудно с мултицета да видиш,и да ги свалиш да видим дали са изгорели,не пожела,ама както и да е.Та според Вас,има ли такава възможност да запаля без свещи,защото ги пробвах по отделно и не работеха и евентуално как да отстраня проблема,че не ходи ток до там ?




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот dobrin » Сря 27 яну 2010 11:21


Сам казваш, че има много теми за подгревните свещи, ама няма кой да чете.
Щом не ходи ток, най-вероятно е от релето за подгряването, ама е странно защо свети.
Освен това, щом имаш изгоряла свещ, е добре да ги смениш всичките.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот velinsl » Сря 27 яну 2010 12:21


След като има потенциална възможност проблема да е в релето, не виждам защо трябва да се сменят първо свещите.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот feikot » Сря 27 яну 2010 16:01


Добре де,чувам някакво реле да щракне да речем 15-20 сек след като съм запалил колата вече.Ама знам ли дали е то.А темите,щом отбелязвам,че има доста значи съм ги прегледал, не съм от вчера във форума.Интересно ми е защо става така,и това да речем значи ли че двг е добре.щом пали в такава температура без свещи.

Кой номер е релето за свещите ?


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот nasko1978 » Сря 27 яну 2010 16:46


Не съм 100% сигурен,но доколкото знам е №219,до ЕКУ-то! :roll:На диагностика все трябва да излезе нещо!


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот feikot » Сря 27 яну 2010 19:15


Е аз чувам вътре някакво реле,под волана !


Потребителски аватар
plkochev
Мнения: 203
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот plkochev » Съб 30 яну 2010 0:57


И според мен е реле 219 в кутията до ЕКУ то.Там е и 80А бушон за свещите.


gogovaseev
Мнения: 632
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 13:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pamplona Ispaniq

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот gogovaseev » Съб 30 яну 2010 7:26


колега да не би да си мерил тока на загрял двигател и за това да е нямало ток.ина4е ако пали на минус 12 без све6ти трябва доста добре да е двигател4ето, а ина4е релето е това което са ти написали колегите.успех


Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот BRUKLLIN » Съб 30 яну 2010 11:28


Изображение
Ако АВГ е като АФН това е релето №219 заедно с 80А бушон за четирите свещи.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот feikot » Нед 31 яну 2010 22:42


Аналогични са двата двигателя,а само по тая снимка не мога да се ориентирам къде се намират тия релета ?


Потребителски аватар
kakadu
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 03 май 2008 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот kakadu » Пон 01 фев 2010 0:01


Колега вгледай се в снимката и ще видиш сервото на спирачките,а кутията е под шофьорската чистачка.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот feikot » Пет 18 ное 2011 17:01


Ето ни отново пак с проблема.Сутринта на -1,въртях поне 10на сек. преди да запаля и днес реших да прегледам свещите.И 4те са заминали,мери ми ги майстор.Относно първия проблем,с който е пусната темата,не съм го разрешавал.

Ходих до Ауто+ и ми казаха,26 кинта на свещ, + датчика за температурата на антифриза и той 23 лв.,както и да е,обаче,тъй като ми е приятел ми каза да взема от моргата (не знам дали наистина ми е приятел с това изказване :Mr Green Fun ) и да ги слагам,пък докато изгорят,което има резон,защото на моргата са по 5 лв.тая и другата зима да изкарат,идеал.

Някъде,в някоя тема,мисля,че КирилГеоргиев беше казал "какви са тия подгревни свещи по 25 лв" и се чудя дали не са и те много скъпи :dontknow: Че много неща ми се събраха на един път и ми идва малко нагоре.

А този датчик,той ли управлява ЕКУ-то,дали да пуска свещите ? Говоря,този за температурата на антифриза ?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот gancho » Пет 18 ное 2011 17:44


И 4те са заминали,мери ми ги майстор.Относно първия проблем,с който е пусната темата,не съм го разрешавал.


Ами премери си ги сам,нали имаш мултицет.Аз миналата година по това време установих,че само една не е изгоряла.Мериш на свещта най-отгоре и на маса,без да ги сваляш-трябва да е някъде 1,20 Ом доколкото си спомням.И точно толкова струват БОШ - 26лв ги плащах в Киров.Точно БОШ бяха и старите.
А ако не си оправил захранването-защо са ти работещи свещи :screwy


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот feikot » Пет 18 ное 2011 18:49


Защото не съм 100 % сигурен,дали го имам този проблем със захранването.


Ivelin
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подгревни свещи на Б5/АВГ

Мнениеот Ivelin » Пет 18 ное 2011 20:02


gancho написа:
И 4те са заминали,мери ми ги майстор.Относно първия проблем,с който е пусната темата,не съм го разрешавал.


Ами премери си ги сам,нали имаш мултицет.Аз миналата година по това време установих,че само една не е изгоряла.Мериш на свещта най-отгоре и на маса,без да ги сваляш-трябва да е някъде 1,20 Ом доколкото си спомням.И точно толкова струват БОШ - 26лв ги плащах в Киров.Точно БОШ бяха и старите.
А ако не си оправил захранването-защо са ти работещи свещи :screwy

Колега 4 свещи по 1.2 ом-а идват на 0.3 Ом-а а това си е бая малко.
До колегата дето толкова се чуди с тия проблеми, ами сутрин преди да запалиш закачи 1 пробна лампа на шината или там каквото ти идва до свещите и виж дали ще светне като дадеш на контакт. За свещите няма какво да ги мериш хващаш 1 кабелче от +-на аку-то и съвсем набързо го допираш до свещта, ще разбереш дали е изгоряла или не(само внимавай да не опираш никъде другаде) :). На тия свещи работата им е не сам ода греят преди да запалиш а и поработват и след това доколкото знам така че е хубаво да си работят дори и да пали колата.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта