дайте процедура за лесно палене в студа

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ognjano
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 7:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот ognjano » Чет 16 дек 2010 23:12


Здравейте, моето мнение е, че ако през лятото само със завъртане на ключа на половин оборот е палила, то през зимата ако имате:
- перфектен акумулатор
- работещи подгревни свещи

съм сигурен, че ще пали по същия начин.
Поне при мен е така. До оня ден само една свещ ми работеше и палех трудно. Купих си 4 бр. БОШ за 26 лв. парчето и сега само при завъртане на ключа съм готов. Сутринта много се изкефих като само със завъртането на ключа чух звука на мотора. 110 кс ASV.

Успех на всички.




tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот tarikat89 » Пет 17 дек 2010 2:24


tupalka написа:според мен ти връща горивото и е необходимо време с въртенето да ти подкачи.


то ако няма гориво ще върви напразно.. а то не върти..още със завъртането на ключа и мотора върти мудно..ма празен акумулатор,а акумулатора е 6+ дори и втория които си го возя в багажника и тои е отличен и двата са по 700А стартов ток..но не е от горивото има нещо друго съмнително което не мога да го усетя,а ми прави мизерии..


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 17 дек 2010 17:09


Имам един въпрос който ме учуди иснтересува ме дали тея акумулатори BOSCH SYLVER имат пропки за наливане на дистилирана вода или са капсуловани, защото неска като го смъквах се опитвах да го отварям, но неможа да се отвори изобщо ???


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот stivenj » Пет 17 дек 2010 17:35


Голяма тема а то измислено и толкова просто,нов акумулатор,як,над 75 а.ч,нови свещи подгревни и дизелче от ромпетрол,е и мераклия да завърти ключа,температурата е без значение.


Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот freezone » Пет 17 дек 2010 17:39


Колеги хубаво е да има и някаква добавка в нафтата.Сутринта сипвам от туба и ако щете ми вярваите едвам течеше в резервоара.Един колега ми даде 200 гр незнам точно каква марка е но е доста скъпа(откранал я е естествено ;)).Та не е само до свещите треа и нафтата дето е в резервоара да е перфектна.На 10л нафта - 1гр от добавката.Сутрин вече нема ядове!


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот Marto_VN » Пет 17 дек 2010 17:41


моята си пали - подгрява нормално само ,че върти по бавничко, но не на "умиралка" дето се казва.
Просто върти 4-5 пъти и си пали , без да претриса или нещо такова. Може би съм поскапал малко акумулатора миналата зима ,въпреки че го купих тогава, защото палех на 1 свещ на -20, и пак палеше това е ебаси коравия дизел.. Но това с едната свещ е заради - майстори мошенници....


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 17 дек 2010 18:06


freezone написа:Колеги хубаво е да има и някаква добавка в нафтата.Сутринта сипвам от туба и ако щете ми вярваите едвам течеше в резервоара.Един колега ми даде 200 гр незнам точно каква марка е но е доста скъпа(откранал я е естествено ;)).Та не е само до свещите треа и нафтата дето е в резервоара да е перфектна.На 10л нафта - 1гр от добавката.Сутрин вече нема ядове!


Приятеля ти да не работи в бензиностанция на Петрол ???


Потребителски аватар
go4o.m
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 16:08
Автомобил: VW POLO
Двигател: AMF 2001
Местоположение: София

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот go4o.m » Пет 17 дек 2010 18:27


абе вие само дето карате дизели да ви попитам кога за последно сменихте горивният филтър в бг нафтата има парафин като се натрупа при минусови температури става като тапа сменете си филтрите


Потребителски аватар
pokimon
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 21 ное 2010 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот pokimon » Пет 17 дек 2010 19:30


Някои карал ли е с нафта от петрол -pro force ?
Тия дни минах на такава нафта за да видя ефекта,хвалят ми я нещо.
Значи на -5 -7 в 5 сутринта запали от раз.Имам и добавка Castrol TDA за всеки случеи.


Jackas
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 01 мар 2008 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот Jackas » Пет 17 дек 2010 21:41


tarikat89 написа:
tupalka написа:според мен ти връща горивото и е необходимо време с въртенето да ти подкачи.


то ако няма гориво ще върви напразно.. а то не върти..още със завъртането на ключа и мотора върти мудно..ма празен акумулатор,а акумулатора е 6+ дори и втория които си го возя в багажника и тои е отличен и двата са по 700А стартов ток..но не е от горивото има нещо друго съмнително което не мога да го усетя,а ми прави мизерии..


Калпаво /гъсто масло/ :idea:


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот Един » Пет 17 дек 2010 21:54


Излизаш с един чайник топла вода - поливаш двигателя и после палиш.


Physicx
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 18:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот Physicx » Пет 17 дек 2010 22:35


На моята италианка голф 4 АХФ на - 10 не чувам стартера при палене... вече след смяна на 4 не работещи свещи, колата палеше на -5, -7 без тях сега бе проблем пали... Проверете подгряващите свещи с мултиметър това става лесно поне и ако пак остане проблема с паленето добавки в горивото, разпръсквачи, компресия. А хора стига сменяте акумулаторите през 1 сезон... Той не винаги е причина за трудното палене....


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот tarikat89 » Съб 18 дек 2010 11:27


Jackas написа:
tarikat89 написа:
tupalka написа:според мен ти връща горивото и е необходимо време с въртенето да ти подкачи.


то ако няма гориво ще върви напразно.. а то не върти..още със завъртането на ключа и мотора върти мудно..ма празен акумулатор,а акумулатора е 6+ дори и втория които си го возя в багажника и тои е отличен и двата са по 700А стартов ток..но не е от горивото има нещо друго съмнително което не мога да го усетя,а ми прави мизерии..


Калпаво /гъсто масло/ :idea:


маслото е полусинтетика 10w-40 valvoline на 3000км..не мисля,че е от него..


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот stivenj » Съб 18 дек 2010 12:43


Колеги тази сутрин го демонстрира моя котурник лесно палене,благодарение на колегата Емо-гар,който ме снабди с качествени подгревни свещи -Бош,як акумулатор нафта от лукойл този път и добавка катсрол тда,на -16 градуса само докато врътна ключа и мърка,а миналато година бях най-страдащия във форума ,много пропуски имаше,но вече е минало.


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: дайте процедура за лесно палене в студа

Мнениеот turrisi » Съб 18 дек 2010 13:09


Карам бенз...но имам колега с КАДЕТ на 20 и годинки....прави следния номер.....на 20 литра мазут(нищо лично...виждал съм го какво сипва-глеч от кадето намери)..та на 20 литра...1-2 литра бензин за да не замръзне нафтата(кадета е палил от раз и при минус 24) И...100 грама мисля беше ЩИЛКОВО МАСЛО.....кадета е на ..вече незнам на колко години..лятото до морето(от Монтана)..4 пийпъл-4.5 нафта на 100!!!...печелил е и бас че ще му даде толко разход....



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта