поло 1.9 дизел проблем с оборОтомера

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
didko_didko
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

поло 1.9 дизел проблем с оборОтомера

Мнениеот didko_didko » Пон 14 мар 2011 9:51


Здравейте колеги! Преди ден имах следния проблем! Пътувах от Пловдив към София вечерта(на фарове)и тъкмо излязох от Пловдив и бях минал може би 10-15 км посока София ми светна лампата на акумулатора,в този момент видях ,че наближавам ОМВ и спрях да погледна какво се случва,но преди да спра започна да мига и лампата на маслото. Като спрях на ОМВ забелязах ,че не ми работи оборотомера.Всичко с ремъка беше наред(скоро съм го сменял).Реших ,че няма какво да направя и тръгнах.Когато колата влезе в обороти оборотомерът проработи и всички лампи изгаснаха и в последствие забелязах ,че когато оборотомерът работи няма проблем ,а когато откаже ми светва лампата на акумулатора(все едно колата не работи,а тя всъщност си работи идеално.Какво може да е това..?Аз си го обяснявам ,че оборотомерът подава сигнал към останалите части ,че колата не работи и затова ми светва лампата на акумулатора? Някой имал ли е подобен проблем? Мерси предварително!




grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот grishitu » Пон 14 мар 2011 11:46


отговора е ролка на генератора и аз го имах този проблем.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот bread1978 » Пон 14 мар 2011 11:54


Същият проблем със същия модел Поло преди 1 седмица :banghead:
Причина: блокирала ролка на алернатора -> не зарежда акоумулатора и постепенно ще ти падне. Гадното е, че тъпата ролка е 160 лв и се сваля цялата предница, за да се ремонтира проблема. Поздрави и успех!


didko_didko
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот didko_didko » Пон 14 мар 2011 12:04


но ако не зарежда алтернатора трябваше да ми е паднал акумулатора...карах толкова време на фарове...и как така става светва и след определено време угасва..? тя ако е блокирала по пътя на логиката трябва да не работи и лампата да свети постоянно ...или греша?


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот bread1978 » Пон 14 мар 2011 13:04


Постепенно блокира, колега. Т.е. зацепва от време на време до пълното и блокиране. Скоро ще падне обротомера и няма да се вдигне повече. Тогава постепенно ще загубиш всички тоци. При мен процесът продължи към 4-5 дена. Може да идеш да я погледнат някъде, ако може да се спаси нещо. Аз не разбирам много-много, но пак казвам - абсолютно същите симптоми на абсолютно същото Поло. Дано се разминеш с по-малко разходи, ако може да се реши проблема без смяна, при откриване навреме! :да:


didko_didko
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот didko_didko » Пон 14 мар 2011 13:15


мерси .....ще видим какво ще стане


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот grishitu » Вто 15 мар 2011 9:40


При мен това загубване на оборотомера беше в продължение на около 2 години, което доведе до съсипване на акумулатора. Ролката е с трисчотка или така неречените "фрайлауф"(нещо такова му е обяснението: http://trabantmania.hit.bg/site/frailauf.html). Цена не помня, но ми го смениха декемви месец. Би трябвало да имаш и едно гадно скърцане от време на време, също и несъоси на пистовия ремък а от там и износването му.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот Traytor » Сря 16 мар 2011 3:07


При мен го имаше същия проблем (мк3 1.9ТД) абсолютно по същия начин се бъзикаше и накрая се оказа че е от самото динамо... 15лв по-късно всичко беше наред ;) Отиди при жичкаджия да го погледне!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот milmar » Сря 16 мар 2011 10:56


Ако проблема е в шайбата на генератора (фрайлайфа) , опитай да я почистиш докато е време , дано се оправи (имаше тема някъде - май в "Направи си сам") . Колкото караш така , толкова и намаляваш шанса да се оправи с чистене :) .
Така или иначе , проблема е свързан с няколко неща - оборотомер , зареждане .... , обща точка е генератор , ремък ,шайба на генератора , там търси .


didko_didko
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот didko_didko » Сря 16 мар 2011 16:17


мерси на всички .....,мисля да отида първо на жичкаджия.. и ще видим ...ще пиша какво е станало


didko_didko
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот didko_didko » Чет 24 мар 2011 17:29


днес се реших и отидох в един сервиз и се оказа,че алтернатора не зарежда както трябва...понеделник ще отида да я оставя ....казаха ми,че ще ми стръва около 60-70лв...като се разбере какво му е точно ще пиша


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот emo-gar » Чет 24 мар 2011 22:22


Просто "реле-регулатор" в генератора,от там се взима и сигнал за оборотомера.Няма генератор=няма оборотомер.И даже най-вероятно може да се мине и с подмяна на четки за 5-6лв.(това си е "тънка" жичкаджийска работа).
Ами то човек на път не може да носи всичко,случва се.Аз като си носех ключове от 1-до 100,що ми потрябваха болтове за джанти :roll:


Потребителски аватар
eras3r
Мнения: 763
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 22:13
Автомобил: Citroen C5 2014г
Двигател: 2 0hdi 163hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот eras3r » Чет 31 мар 2011 12:53


Аз имах същият проблем (макар и без акумулатора, макар, че там ти е от алтернатора). Та...погледни има един кабел (минава някъде над скоростната кутия) при мен като превключвах скоростите този кабел беше така стегнат със свинска опашка към някака част от скоростната кутия, че го беше пречупил. Като натисна съединителя ми светва лампата за маслото + "падане" на обортомера. В този кабел минават ТОЧНО тези 2 жички - за маслото и обортомера. Прекъснах ги..заголих ги нарочно..малко изолирбан и проблемът се реши. Провери дали не е от него..да не е накъсан някъде.

Поздрави!


kiko144
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 02 юни 2009 19:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PLEVEN

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот kiko144 » Вто 12 апр 2011 21:21


Колеги и при моя голф3 1.9д имам такъв проблем само че напоследък и лампата за акумулатора светва отвреме на време какво ще ме посъветвате дали да сваля генератора и да му зачиста ролката или да пробвам с кабелите да видя какво ще стане и до ден два ще пиша пак да кажа резултати. А има ли вариант да е от релето на генератора защото един майстор ме посъветва да го сменя и щяло да се оправи


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: проблем с обортомера на поло 1.9 дизел

Мнениеот grishitu » Сря 21 авг 2013 7:32


Я сега да видим какво стана! По горе бях писал че при падане на оборотомера на 500 об.решението е ролка на генератора, е оказа се че или пак е за смяна(дали изобщо не са ми я сменили) или проблем с генератора. Симптомите са едно постоянно скърцане което понякога спира, оборотомера при запалване седи на 500 об. и след известно време изсвирва ремъка и оборотите са 1000 об. Предстои да направя замерване към момента на палене когато оборотите са на половина дали зарежда генератора.
Какво друго мога да направя, без да свалям генератора(че там играта е цял ден)?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: miro slav и 170 госта