Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 20 Дек 2014 12:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин Грижа за дизеловите автомобили:
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки за дизел

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 15 Авг 2011 17:54 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Golf 4 TDI 90 bhp AGR 2000 година .Колата няма тяга при ускорение все едно тубината е блокирана от електрониката и не го пълни както трябва.Колата получава изблици на младост и ярост когато и хрумне.Случвало ми се е сутрин да запаля 1-2-3 предавка върви като ,,истребител'' гася и след това пак по старомо.Така сменил съм Дебитомер.Колата е без променлива геометрия това трябва да е ясно на повечето от тук.Днес отидах в Bosch service Стара Загора.След диагностиката и пробна смяна на клапан n75 положението е същото .Задрасваме новия Дебитомер който ако не се лъжа показва нормални граници ,но не искам да ви заблуждавам с цифри.Мисля ,че видях някаква стойност 800 както и да е хората ми казаха че е нормално.ЕГР-а показваше 60% на място ако не се лъжа казаха ,че е отворен доста .Другото което е направи им впечатление,че турбото вдига голямо налягане на място при около 900 беше без газ ако не се лъжа и към 1600 или 1800 при подаване на газ на място.Турбината надуваше по време на път максимално около 1600 - 1800 при газ до ламарината.Като положението беше тромаво с новия n75 както споменах.Тях ги притесняваше факта ,че неможаха да изтрият грешка за клапана ELAF или нещо такова който спира притока на гориво към помпата.Аз го бях сменял защото той изгоря но това си беше след появата на загубата на мощност.Казаха ми че трябва да проверят инсталацията на колата или да сменят компютъра.Някакви идеи колеги ?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 15 Авг 2011 21:08 
Аватар

Местожителство: София,с Герман
Не си за този раздел!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 15 Авг 2011 23:41 
Аватар

Местожителство: Търговище
Автомобил: VW Golf 4 TDI
Двигател: AHF 110+
Колега това 1600 - 1800 става въпрос за налягането на турбото ли е какво ???Ако ти прави 1,8 бара налягане, как не ти е гръмнало турбото още не знам ? Ама ме съмнява толкова малака турбинка да прави такова налягане, ама според мен влиза в авариен режим. Пиши едно ЛС на "ifidik" да видим той какво ще каже, пък ако искаш може да потърсиш малко из търсачката за подобен проблем ?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 15 Авг 2011 23:46 
Аватар

Местожителство: Русе
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Пробвай със затапен EGR .Мен ми навява мисълта ,че не се затваря добре !

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 16 Авг 2011 0:13 
Аватар

Sashko_Trg написа:
Колега това 1600 - 1800 става въпрос за налягането на турбото ли е какво ???Ако ти прави 1,8 бара налягане, как не ти е гръмнало турбото още не знам ? Ама ме съмнява толкова малака турбинка да прави такова налягане, ама според мен влиза в авариен режим. Пиши едно ЛС на "ifidik" да видим той какво ще каже, пък ако искаш може да потърсиш малко из търсачката за подобен проблем ?
В накаква друга мерна единица е на програмата на бош PSI незнам точно говоря това което съм видял като цифри на компютъра.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 16 Авг 2011 0:23 
Аватар

Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
1600-1800mbar най-вероятно. Като извадиш около 1000mbar атмосферното налягане и остава надув 0,6-0,8 бара , което при максимална газ ми се вижда малко. Може да нямаш променлива геометрия, но пак би трябвало налягането максимално да е към 0,9-0,95бара поне така мисля.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 16 Авг 2011 0:41 
Аватар

Имам ново разяснение от един колега във дизел форума при грешка на клапана-за гасене,компа подава наполовина гориво-тоест никога няма да тръгне да върви!Повечето случай заради проблем в реле н109 към съответния клапан се подава независим плюс,и така изкача грешката!Провери си инсталацията или отиди при човек от форума!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 16 Авг 2011 8:15 
Аватар

Колега в дизел форума имаше тема точно за реле 109, ако искаш я виж и може да направиш тая процедура да видим как ще върви колата тогава.

Ето виж как става работата

http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... =16&t=1042

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 16 Юли 2012 14:18 
Аватар

Колеги все още не съм намерил решение на проблема но интересното е че 2 пъти ми се случи.След като загася колата и я запаля отново колата върви като оса .Набира тяга никакви грижи гася паля веднага и пак няма никой вкъщи.Върви като без турбо свири си нормално докато набира но тягата след оборотите в които колата се стряска просто я няма??? Нещо дребно ще е но какво е незнам.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 16 Юли 2012 23:27 
Аватар

Местожителство: españa
пи4 проблема е в турбото.на мен ми праве6е така докато не замина и на го смених

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Пон 16 Юли 2012 23:35 
Аватар

Турбото сигурно пренадува и трябва чистене това ти е проблема, щом се оправя при рестарт на двигателя няма какво друго да е. Той инча проблема щеше да е постоянен и няма да се оправя колата.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 17 Юли 2012 8:46 
Аватар

Местожителство: españa
ми да колата минава в авариен режим и като рестартира се оправя,досу6т като моя г4

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 17 Юли 2012 8:52 
Аватар

Местожителство: София, Младост 4
Автомобил: VW Typ 5K
Двигател: CAXA
Sashko_Trg написа:
Турбото сигурно пренадува и трябва чистене това ти е проблема, щом се оправя при рестарт на двигателя няма какво друго да е. Той инча проблема щеше да е постоянен и няма да се оправя колата.

AGR няма променлива геометрия :!:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 17 Юли 2012 13:29 

:да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение Публикувано на: Вто 17 Юли 2012 17:01 
Аватар

hooligan_sk написа:
Sashko_Trg написа:

AGR няма променлива геометрия :!:

Това не го знаех сори facepalm facepalm

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа