Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот morfei1 » Пон 23 юли 2012 16:51


Вижте коя грешка набива с ВАГКОМ, когато влезне в авариен.

Направете лог-ове при човек които разбира с вагком на 1,10,11-ти канал.




Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Пет 31 май 2013 18:41


Колеги проблема в случая е ,че не преминава като повечето с този проблем в авариен след определен диапазон от мачкане,а колата по принцип е в нещо като авариен режим .Не мога да го разбера карам със седмици без асистенцията на турбото.Друг ден паля колата и турбото работи през целия път не винаги се стряска на стандартната граница на надуване, която по мое осезание е след 1700 оборота понякога така наречената турбо дупка трае до 2000 оборота но знам ,че е в готовност и все пак ще се включи.Спирам нарочно гася колата ,паля и оооо изчезна няма и помен от това,че е надувало до преди минути през целият път.


Потребителски аватар
produxan
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот produxan » Съб 01 юни 2013 14:19


Колега виж да не е вакум маркуча в компа на тези мотори мап сензора им е в компа , а този маркуч често дефектира и от там авариен до полуда :stumm . Ако е от него го смени и си ти човека


hp7909
Мнения: 321
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 15:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот hp7909 » Съб 01 юни 2013 19:32


produxan написа:Колега виж да не е вакум маркуча в компа на тези мотори мап сензора им е в компа , а този маркуч често дефектира и от там авариен до полуда :stumm . Ако е от него го смени и си ти човека

MAP-a e на cooler-a !


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Чет 06 юни 2013 20:03


Днес ходих в сервиза за справка ,че нямах време.Ще я оставям за по-дълго по-нататък да решат проблема но общо взето като при предния преглед констатираха.Компютъра показа грешка клапан гасене.Техника предполага ,че е нещо от връзките Защото неможе да бъде изчистена.Беше набило грешка високо налягане.Форсира я на място забелязах ,че на компютъра при 900 оборота на свободен ход пишеше 980 ПСИ на турбото като достигна до към 1900 при почти форсиране до критиките.Майстора каза че правила малко налягане.Каза ми да я оставя да я разгледа когато има време.Като се съмнява именно в този мап иии ЕГР каза че не отваря напълно или нещо подобно ще ви излъжа.И се съмнява в този актуатор(уестгейт) да не би да е заседнал отворен и да изпуска налягането.Благодаря за коментарите ви отново.Всяко мнение е добре дошло в този казус.


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот didopoli » Чет 06 юни 2013 20:13


Ако не е тайна кажи кой е сервиза дето гледат тубини на място.Дано да са ти познати че иначе лошо.Клапана за гасене се сваля за 2 минути и се проверява,отделно има тест с ваг-ком-а.Ако се озъбят и там пиши едни лично.


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Чет 06 юни 2013 20:18


Аз ходих за друго ,че то не е едно ама де не отварям и този въпрос.Накарах ги да я погледнат между другото.Вече колегите бяха коментирали по-горе от предното приключение с БошСървиз ,че турбината не се замерва на мястно.Клапана като цяло нищо му няма защото е нов.А в Боша тестваха с друг техен и грешката пак не се трие.И за това тези при които ходих днес сметнаха ,че може да е кофти връзка


Потребителски аватар
D.Topalov
Мнения: 54
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 15:57
Автомобил: VW Golf mk4
Двигател: ALH
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот D.Topalov » Пет 07 юни 2013 14:11


Колега, ако още не си решил проблема нищо, че си сменил дебитомера пробвай я с откачен. Откачи куплунга от него и свий един кръг. Ако е започне да върви по-добре с откачен дебитомер значи проблема е в него, а ако започне да върви по-зле значи тои е изправен. Не боли да опиташ.


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот nasko1978 » Пет 07 юни 2013 15:18


D.Topalov написа:Колега, ако още не си решил проблема нищо, че си сменил дебитомера пробвай я с откачен. Откачи куплунга от него и свий един кръг. Ако е започне да върви по-добре с откачен дебитомер значи проблема е в него, а ако започне да върви по-зле значи тои е изправен. Не боли да опиташ.


:dummy До преди малко питате за помощ вече и акъл давате!! :mhihi


Потребителски аватар
D.Topalov
Мнения: 54
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 15:57
Автомобил: VW Golf mk4
Двигател: ALH
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот D.Topalov » Пет 07 юни 2013 23:20


Аз споделям какво е решило моят проблем. Мислех си, че форумът е за взаимопомощ.... При мен тази загуба на мощност беше от развален дебитомер. Няма да го заболи да пробва, а и това е най-елементарното за което се сещам, макар че и аз не почнах от него... ако не е това поне съм опитал да помогна на човек в положение подобно на моето.... :icon_sad :icon_sad


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот didopoli » Съб 08 юни 2013 21:07


Днес се видяхме с колегата,вързахме компа иии.Сменени ремъци без центровка,а тя се намира на гоорната линия,аванса е на 38%.Температурния датчик половината(тази която влиза в компа) е повреден на 90 градуса на таблото в компа са 40.Най интересното беше за грешката за клапана за гасене,наистина не може да се изтрие,НО при тест с вага когато дойде реда на този клапан колата не угасна.....Предния му клапан е изгорял,което ме навежда на мисълта че в компа най-вероятно е окъсил транзистора който го пуска.Та направихме лог на турбото наистина няма надув.Утре ако има време ще огледаме гейта.По късно ще кача лога на турбото.
Прикачени файлове
LOG-01-011-bojidar-turbo (version 1).xls
(25 KиБ) Свален 104 пъти


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот didopoli » Нед 09 юни 2013 20:47


Днес се помъчих да раздвижа гейта,но....без успех.Свалихме ЕГР-то и малеле много нагар,ама много сега на първо време според мен трябва да се свали колектора и да се чисти..


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Пон 10 юни 2013 13:03


Колеги ако имате свежи идеи след преглеждане на логовете и изкоментираното до тук може да ги споделите.


komanreel
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 26 ное 2009 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот komanreel » Пон 10 юни 2013 18:49


bobomv написа:Колеги ако имате свежи идеи след преглеждане на логовете и изкоментираното до тук може да ги споделите.

Колега аз ти писах навремето, в дизел форума-сега ще ти го напиша и тука!Ако имаш грешка за клапана на гасене на помпата-колата ти няма да върви, никога ама никога!Ровете турбота мапове мафове и други глупости-повече от 25мг гориво с тая грешка не пуска!А не си ме разбрал мога и на руски да ти го напиша!Пали към варна и при бат Иво!


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Вто 07 яну 2014 17:42


komanreel написа:
bobomv написа:Колеги ако имате свежи идеи след преглеждане на логовете и изкоментираното до тук може да ги споделите.

Колега аз ти писах навремето, в дизел форума-сега ще ти го напиша и тука!Ако имаш грешка за клапана на гасене на помпата-колата ти няма да върви, никога ама никога!Ровете турбота мапове мафове и други глупости-повече от 25мг гориво с тая грешка не пуска!А не си ме разбрал мога и на руски да ти го напиша!Пали към варна и при бат Иво!

Никога е доста силно казано за явление което не е постоянна величина както съм посочил в темата си.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта