б5, афн странно бълбукане/клокочене в купето

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

б5, афн странно бълбукане/клокочене в купето

Мнениеот V@lDo » Чет 01 дек 2011 22:36


Привет, колеги. Става дума за пасат б5, афн.
Появи се този бълбукащ шум при палене на колата когато е само студена. До колкото разбирам има въздух в охладителната система. Стъклата не се запотяват и не ми тече в краката антифриз.
Тази сутринт забелязах, че имаше локвичка под колата колкото чаша разлято кафе. Друг път не се е случвало. Гледах я на канал, измих мотора покарах оставих я да стои и нищо. Не успях да открия проблема. Само се моля да не съм духнал гарнитура.
Въпроса ми е, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели опит.

Последна промяна от V@lDo на Пет 20 яну 2012 18:42, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
danailr
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:06
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Враца

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето

Мнениеот danailr » Чет 01 дек 2011 23:09


При мен го има същото бълбукане,но не се чува всеки път и нямам идея от какво е.?


V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето

Мнениеот V@lDo » Чет 01 дек 2011 23:26


Начетих се на кво ли не и по чуждите форуми.. хората пишат гарнитура или радиаоторче на парното.
Моля се да мина тънко, щом имам локвичка. Дано е от някое съединение, да засмуква въздух и да бърбуника.
Иначе колата я оставих в сервиз, утре може да кажат кво и е.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето

Мнениеот garsona » Пет 02 дек 2011 10:13


Wladimir написа:Начетих се на кво ли не и по чуждите форуми.. хората пишат гарнитура или радиаоторче на парното.
Моля се да мина тънко, щом имам локвичка. Дано е от някое съединение, да засмуква въздух и да бърбуника.
Иначе колата я оставих в сервиз, утре може да кажат кво и е.

Колега не искам да те плаша , ама се готви за най-лошото за да не останеш изненадан , все пак колата не е първа младост , я виж в антифриза има ли балончета (малко , големи ) , в сервиза може да ти кажат по-лошото за да земат някой лев , преди да правиш нещо се увери че точно това е проблема , много сервизи се опитват да ни кръщават !


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот dimovip » Пет 02 дек 2011 10:28


сигурен ли си, че локвичката е от антифриз?Да не е нафта, а бълбукането да идва от резервоара


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот brum » Пет 02 дек 2011 11:19


Обезвъздушаването на радиатора за антифриза в купето май сте го пропуснали.

Маркучите на радиатора се хващят към радиатора посредством две скоби (по една на всеки маркуч). Над едната скоба има дупчица в маркуча (май е оградена и в бяло). На работеща кола хващаш тая скоба и я стисваш. Дотолкова, че да прокапе антифриз. Няколко пъти така и бълбукането изчезва.

Скобите се намират в дясно от акумулатора. Там гледайте. По спомен е по-далечната от акумулатора. Дупката е много малка, милиметър, че и по-малко. Ако при стисване на скобата не става нищо е защото от дългото стояне там маркуче е залепнал за радиаторчето. Отлепваш го, стягаш скобата, палиш и пробваш пак.

А локвата от какво е - не мога да кажа. Най-честата болка е ако са запушени отводнителните канали на отсека на акумулатора. От радиаторчето ако тече няма да е локва за 1 сутрин и после нищо, ще тече постоянно. Та според мен не се вкарвай във филми. Следи му нивото няколко дни, провери отсека при акумулатора и си карай колата. Ако пада антифриза - тогава го мисли.


V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот V@lDo » Пет 02 дек 2011 17:22


Оказа се от о-пръстена на тройника към блока. Там имаше теч.
Иначе пак си побълбуква леко... мисля, че трябва сама да се обезвъздуши вече.
А другите работи съм ги гледал, благодаря.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот brum » Пет 02 дек 2011 17:38


Ааа, локвата била под колата, не под краката :) . Хич не го мисли тогава. Карай си и си свиркай.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот drago_tr » Пет 02 дек 2011 17:59


При мен се получава такова бълбукане след като по някаква причина точа антифриза и след наливането му няколко дена се чува бълбукане при работа на мотора и после се оправя. Явно се обезвъздушава системата. Но при тебе ако го прави от доста време, значи нещо не е наред. Огледай си маркучите някоя скоба да не е протекла. Ако си духнал гарнитура ще хвърля водата и ще ври в казанчето.


V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот V@lDo » Пет 02 дек 2011 19:14


Горе долу знам какво е да си духнал гарнитура, пукал съм глава на друга кола.
Теча го хванах от както си махнах тъпата кора под мотора и няма да я сложа никога повече.
Иначе от скоро се разбълбука.


Потребителски аватар
tuutii
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 04 авг 2011 21:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот tuutii » Пет 02 дек 2011 19:18


И при мен го има този проблем.Понеже колата не можеше да загрее до 90 градуса,смених термостата и всичко изчезна.Но след две седмици се появи всичко по старому,но няма мехурчета в разширителният съд.Преди го правеше само когато двигателя беше студен,а сега и когато е топъл.Няма течове и загуба на антифриз.Двигателя е 1.9 TDI,116 к.с. модификация на мотора ATJ


V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот V@lDo » Пет 20 яну 2012 18:54


Мислех си, че проблема е решен ама уви продължава да джурбоника като я паля и се чува от радиаторчето на парното.
Огледах кажи речи всички маркучи скоби, пристегнах ги малко... Никъде няма мазно или да цвърчи като е загряла. В казанчето няма мехури и антифриза си е с характерния цвят. Ще пробвам това дето е писал brum и ще пиша.


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот nasttii » Съб 21 яну 2012 1:41


brum написа:Обезвъздушаването на радиатора за антифриза в купето май сте го пропуснали.

Маркучите на радиатора се хващят към радиатора посредством две скоби (по една на всеки маркуч). Над едната скоба има дупчица в маркуча (май е оградена и в бяло). На работеща кола хващаш тая скоба и я стисваш. Дотолкова, че да прокапе антифриз. Няколко пъти така и бълбукането изчезва.

Скобите се намират в дясно от акумулатора. Там гледайте. По спомен е по-далечната от акумулатора. Дупката е много малка, милиметър, че и по-малко. Ако при стисване на скобата не става нищо е защото от дългото стояне там маркуче е залепнал за радиаторчето. Отлепваш го, стягаш скобата, палиш и пробваш пак.

А локвата от какво е - не мога да кажа. Най-честата болка е ако са запушени отводнителните канали на отсека на акумулатора. От радиаторчето ако тече няма да е локва за 1 сутрин и после нищо, ще тече постоянно. Та според мен не се вкарвай във филми. Следи му нивото няколко дни, провери отсека при акумулатора и си карай колата. Ако пада антифриза - тогава го мисли.

хубаво е да щракнеш една снимка когато имаш време за да се види каде е тази дупчица и на кой маркуч


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот brum » Съб 21 яну 2012 1:47


Вижда се лесно - оградена е с бяло. Фотоапарата го удавих в морето преди няколко месеца :) . Подводните снимки с нахлузен презерватив върху него не му понесоха :Mr Green Fun ...


d-r Yordanov
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 07 яну 2010 9:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Странно бълбукане/клокочене в купето б5, афн

Мнениеот d-r Yordanov » Пон 23 яну 2012 16:23


Здравей колега! Разбра ли се какъв е проблема или още търсиш? Имам същият автомобил със същият проблем и вече съм заделил лев за ремонт на главата! Преди година и половина купих колата с бълбукащо парно, втвърдени маркучи и загуба на антифриз около 500мл. на 50км. Направих проверка като на студен двигател напълних разширителният съд догоре /за да се вижда/ и запалих двигателя. след около 15-20сек. излезе първото балонче с което умряха и последните надежди. Последва пълна ревизия на главата и подмяна на гарнитури.Никакъв проблем или загуба на антифриз до първите студени дни на миналата година.До началото на тази съм долял не повече от литър, но се появи и гадното бълбукане от което направо изтръпнах /надявах се, че от студа пропуска някое съединение/.Преди 10-15 дни долях 150гр.и от тогава не съм развивал капачката.Днес проверих маркучите и ми се стори, че са започнали да се втвърдяват, но за всеки случай ще си карам така докато не почне да губи антифриз по-осезаемо. Явно е в начален стадий проблема. Пробвах да обезвъздуша но бълбукането си остана. Все се надявам да има и друга причина за бълбукането и затова с интерес ще следя развитието на темата! Успех и късмет!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта