От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
163
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2119
Потребителски аватар
stanimir
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 11 май 2006 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот stanimir » Вто 19 дек 2006 13:22


ОМВ - евродизел,а понякога и(всъщност доста често) и спринт дизел.Алпина още не съм го пробвал,ще ми е за сефте сега-)
Само за информация - никаква разлика в спринт дизела,за мен е излишен харчлъчк,а да екпшериментирам съм си позволил,когато пътувах бая често извънградско с колата ми, но по служба последните месеци.
Също така ползвам нафтата и на Лукойл.
А съм чувал,че лукойл зареждат всички бензиностанции,та имало смисъл само в лукойл да се зарежда??
Нерядко ми се случва да сипвам и Опет,от кръговото на 4-и км,просто ми е близо и удобно,нямал съм проблеми с дизела,та и от там съм доволен
С ШЕЛ-а съм скаран още когато карах самарата!




Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 19 дек 2006 17:31


stanimir написа:ОМВ - евродизел,а понякога и(всъщност доста често) и спринт дизел.Алпина още не съм го пробвал,ще ми е за сефте сега-)
Само за информация - никаква разлика в спринт дизела,за мен е излишен харчлъчк,а да екпшериментирам съм си позволил,когато пътувах бая често извънградско с колата ми, но по служба последните месеци.
Също така ползвам нафтата и на Лукойл.
А съм чувал,че лукойл зареждат всички бензиностанции,та имало смисъл само в лукойл да се зарежда??
Нерядко ми се случва да сипвам и Опет,от кръговото на 4-и км,просто ми е близо и удобно,нямал съм проблеми с дизела,та и от там съм доволен
С ШЕЛ-а съм скаран още когато карах самарата!
Явно са те измамили със Спринт дизела :a boi de :a boi de :a boi de На моя 15 годишен таралясник от тоя елексир пада разхода с близо литър :shock ,а за сметка на тва върви като изоглавен - откинва като кучка от пес mhihi mhihi mhihi На един познат му замръзна половин резервоар със Алпин дизел от OMV :shock :horror: :a boi de :a boi de :a boi de Тази зима съм на Лукойл+газ за осветление!


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Вто 19 дек 2006 18:05


веселин написа:....


Баце пОсмали малку :lol: :lol: :lol:
1л при разход 6/100 е адски голяма разлика :wink:
Да не говорим, че и при мен няма никаква разлика м/у спринт дизел и обикновен, нито при паленето, нито при вървежа. Само в джоба удря mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Вто 19 дек 2006 18:17


Един глас в подкрепа на Опет и един против Спринт Дизел :D


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 19 дек 2006 18:43


Усеща се лека разлика при Спринта-а,ама не чак толкова ,че да даваш 18 ст. отгоре на Супердизела на Лукойл.
Евродизела на ОМВ също идва от Лукойл/е поне не го доразреждат като в селските бензиностанции/,по-смотан е от Супердизела и струва няколко стотинки отгоре.


angelov
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 04 яну 2006 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vratza Волво В40 1,9 ТДИ
Контакти:

Мнениеот angelov » Вто 19 дек 2006 20:25


Благодаря много на хората който отговориха и на тези който гласуваха, чух от един приател който зарежда от Еко-Червеното, и той ми казва че е много доволен и му паднал разхода извънградско с половин литър, вие какво ще кажете за тези бензиностанции, чух даже че вкарвът горивата директно от чужбина, вие знаете ли нещо по въпроса.
Тук в овча купел гледам някаква нова бензиностанция Аванти (цялата е жълта) нящо знаете ли за нея, в едно списание на Ауто Билд пише че е собственост на ОМВ и горивата се внасят директно от Австрия


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 19 дек 2006 20:31


ACCELERATOR написа:
веселин написа:....


Баце пОсмали малку :lol: :lol: :lol:
1л при разход 6/100 е адски голяма разлика :wink:
Да не говорим, че и при мен няма никаква разлика м/у спринт дизел и обикновен, нито при паленето, нито при вървежа. Само в джоба удря mhihi mhihi mhihi
Ех Тома неверни :D лесно ти е така да говориш-дай да хванем бас иначе само чешем езици :wink:,ама де да знам пък :gruebel :dontknow: може би тогава да са сипали повече от добавката без да искат :gruebel mhihi mhihi mhihi :dontknow:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 19 дек 2006 23:18


angelov написа:Благодаря много на хората който отговориха и на тези който гласуваха, чух от един приател който зарежда от Еко-Червеното, и той ми казва че е много доволен и му паднал разхода извънградско с половин литър, вие какво ще кажете за тези бензиностанции, чух даже че вкарвът горивата директно от чужбина, вие знаете ли нещо по въпроса.
Тук в овча купел гледам някаква нова бензиностанция Аванти (цялата е жълта) нящо знаете ли за нея, в едно списание на Ауто Билд пише че е собственост на ОМВ и горивата се внасят директно от Австрия

Всички хвалят червеното Еко и има защо/май всичката им нафта е от Гърция/.Лошото обаче е ,че са доста рядки и да зареждаш от тях трябва да си праиш "седмичен план график" на нафтата :lol: Аз лично отникъде не са ми на път.Ако имаш по път не се колебай а сипвай.За Аванти на ОМВ не знам ама на тях обикновенния дизел/евродизел/ не е техен пък на дъщерната им бензиностанция съвсем.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Мнениеот Svetlix » Сря 20 дек 2006 9:43


Аз лично сипвам от Шел обикновен дизел и до сега не съм имал никви проблеми нито с форда, нито в голфа, нито с примерата. Според мен има значение как я разреждат нафтата на различните бензиностанции ;) Сипвал съм и V-Power diesel но разликата не е кой знай колко голяма и не си залужава според мен.

О време на време като съм на път зареждам и от ОМВ но разлика няма нито във вървежа, нито в разхода ми на гориво.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Мнениеот buller » Сря 20 дек 2006 11:05


Вече сипвам само Sprint Diesel на OMV. Разликата с нормалния дизел не мисля че е голяма, но все пак колата върви една идея по-добре!


Потребителски аватар
Ventoman
Мнения: 980
Регистриран на: Чет 20 яну 2005 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Ventoman » Сря 20 дек 2006 11:34


Аи от едно Iveco , трябва да питам шофьора каде зарежда .....


Pasat1.6TD_87
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Pasat1.6TD_87 » Сря 20 дек 2006 18:58


От 2003 досега съм карал 4 дизелови автомобила - общо с тях съм навъртял около към 110.000 км. досега проблем с нафта не съм имал (да чукам на дърво) - много се приказва за скапана нафта и т.н. аз съм сипвал почти отвсякъде - само в ШЕЛ не сипвам - първо са най-скъпи и второ - от преди имам лош опит с бензина им.
Единственият проблем който съм имал с нафтата въобще беше февруари 2005 - 6.00 часа сутринта при минус 25 градуса си заплих старото пасатче и тръгнах за Сливен - на Вакарел, колко градуса беше не знам, но колата почна да прекъсва и гасне като подам повече газ (със сигурност е било под минус 25 градуса) едвам се добрах до Ихтиман и виснах пред местния ДАП - казаха ми че там имало някакъв майстор. 9.00 майстора се появи и като му обясних проблема ми се изсмя и ми каза че просто нафтата е замръзнала - показа ми и едно пласмасово шише с нафта - беше станала като смола.
Съвета му беше - добавка Кастрол против замръзване - оттогава го спазвам и никакви проблеми.
А иначе съм чувал че ОМВ нафтата им е най-добра, но досега доказателства за това нямам.


shedeff
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shedeff » Сря 20 дек 2006 20:49


Зареждам в Лукойл, защото ползвам отстъпка, а и нафтата им е добра- досега поне не съм имал проблеми, понякога и в ОМВ - последно слагам алпин дизел,не се усеща съществена разлика.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Мнениеот Svetlix » Чет 21 дек 2006 10:41


Pasat1.6TD_87 написа:...... като му обясних проблема ми се изсмя и ми каза че просто нафтата е замръзнала - показа ми и едно пласмасово шише с нафта - беше станала като смола.
Съвета му беше - добавка Кастрол против замръзване - оттогава го спазвам и никакви проблеми.


Този тест и сами можем да го направим. Сипваме по едно шишенце нафта от различни бензиностанции и ги оставям на терасата някъде и в най-големи студ просто проверяваме какво е положението. Аз лично така се научих да не зареждам в Генимекс ;)


Потребителски аватар
Passat_bs
Мнения: 595
Регистриран на: Пон 08 авг 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Passat_bs » Пон 25 дек 2006 3:01


Само на ОМV зареждам. И Пасата ми и Реното и Авенсиса, за който от магазина на Тойота ми препоръчаха само там да зареждам. Не съм имал проблеми с нафтата, ама между нормален дизел и Sprint никаква разлика не намирам. :roll:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch и 36 госта