Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Shifter
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 14 юни 2012 8:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: In the Middle of Nowhere

Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот Shifter » Чет 14 юни 2012 8:44


Здравейте колеги.Дойде ред и да пиша за моя проблем който се получи от скоро като запаля колата сутрин нещо присвирва.И се чудя от какво може да е като загрее колата този звук изчезва това го прави само сутрин да речем като е студена или като не е палена от доста време.Очаквам вашите мнения за проблема




Потребителски аватар
ch2mod
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: извън София

Re: Странно свирене при студен старт

Мнениеот ch2mod » Чет 14 юни 2012 8:54


разхлабен или заминал ремък на алтернатор най-вероятно


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8395
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Странно свирене при студен старт

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 юни 2012 10:51


Или "тръгнала" демферна шайба , има вероятност да е "опечена" гумата вътре и да превърта сама в себе си, звука е като на хлабав ремък . Проверката е лесна- бележи с маркер отгоре двете шайби- на демфера и на хидравликата дето върти. Запали я на другия ден и след присвирването - угаси и виж белезите дали не са се разминали.


Shifter
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 14 юни 2012 8:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: In the Middle of Nowhere

Re: Странно свирене при студен старт

Мнениеот Shifter » Чет 14 юни 2012 11:42


Забравих да се уточня колата е Пасат Б4 1.9 TDI 90коня 1Z


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Странно свирене при студен старт

Мнениеот 110afn » Чет 14 юни 2012 19:31


samo_pechka написа:Или "тръгнала" демферна шайба , има вероятност да е "опечена" гумата вътре и да превърта сама в себе си, звука е като на хлабав ремък . Проверката е лесна- бележи с маркер отгоре двете шайби- на демфера и на хидравликата дето върти. Запали я на другия ден и след присвирването - угаси и виж белезите дали не са се разминали.

Аха....и като загрее и спира да свисти :bowdown
95% е ролка, обтегач или самия външен ремък.
Да ви кажа при мене какво се случи. Преди 10тина дни се разсвири, особено като пусна климатика. Смених обтегача, нови втулки на Г-образния болт и пак имаше прескърцване. Смених и ролката и всичко се успокои ама временно.Ремъка ми беше почти нов прехвален Гейтс. Учудващо пак потрепваше ролката. Съвсем случайно приятел ми каза да търся ремък Континентал Контитек. Сега колата като работи няма никакво трепване, да не говорим скърцане. Разликата идва от там, че Континентала е малко по-къс и "гърбът" му е доста грапав


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот pepi_iliev » Пет 15 юни 2012 7:09


Много причини може да има. При мен се получи на Голф 2-ката преди 2 години. Смених ангренажния ремък и ролките и се оправи. :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8395
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Странно свирене при студен старт

Мнениеот samo_pechka » Вто 19 юни 2012 10:29


110afn написа:
samo_pechka написа:Или "тръгнала" демферна шайба , има вероятност да е "опечена" гумата вътре и да превърта сама в себе си, звука е като на хлабав ремък . Проверката е лесна- бележи с маркер отгоре двете шайби- на демфера и на хидравликата дето върти. Запали я на другия ден и след присвирването - угаси и виж белезите дали не са се разминали.

Аха....и като загрее и спира да свисти :bowdown
....... Съвсем случайно приятел ми каза да търся ремък Континентал Контитек. Сега колата като работи няма никакво трепване, да не говорим скърцане. Разликата идва от там, че Континентала е малко по-къс и "гърбът" му е доста грапав

Ами да колега!! Защо се "чудиш" ?!С триенето нараства температурата на гумата,тя "омеква" в някаква степен и оттам нараства "сцеплението" и спира да "свири", е верно с времето ще се влошава все повече и в един момент без смяна на демфера няма оправия. Не ми стана ясно с ремъка от "Континентала"- как е по-къс?! Освен , ако това не е изрично така купен, щото от писаното оставам с впечатление,че "оригинално" си е по-къс :?: Все едно някой да ми обяснява кое е по-тежко: едно кило желязо или един килограм памук. А за това ,че "Гейтс" ремъци били калпави...е пресилено. Щото и аз си мислех ,че е така , ма смених четири ремъка на различни фирми в това число и Контитек - докато разбера,че причината е в самата демф. шайба- опечена гума и не поема пулсациите на мотора при работата на ниски обороти ( най-вече) и скапва за отрицателно време ремъци- при мен обаче не беше " отлепена" гумата му и не биеше, решението ми беше фрайлауфна ролка на алтернатора и край вече със смяна на ремъци и вибрации с обтегача.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот 110afn » Вто 19 юни 2012 16:44


Ами не съм искал изрично по-къс, той така се предлага. Сега Г-образния болт седи под по-различен ъгъл и натягането на пружината вероятно е друго. Разликата е около 15-20мм в ремъците
Съвсем случайно съм запазил ремъка с който колата дойде и се оказа същия Континентал с тая дължина.
А фрайлауфната ролка с какво би удължила живота на обтегача ?
За Гейтс-а казах, че е прехвален , а не калпав, но имам пресен пример на бензинова Астра с Гейтс ангренажен направо скъсан, а не с паднали зъби. А нямаше и 20 хиляди км.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот milmar » Вто 19 юни 2012 20:38


110afn написа:.... бензинова Астра с Гейтс ангренажен направо скъсан, а не с паднали зъби. А нямаше и 20 хиляди км.


Ей това ми се случи и на мен преди 1-2 години с Голфоретката(1.6ТД) , ремък Гейтс на 15-20х. км. се скъса, но сякаш отрязан с нож на това място, без никакви други следи на износване, да не говорим триене или закъсване :( .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8395
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот samo_pechka » Вто 19 юни 2012 22:45


:shock Хвърлихте ме в тревога колеги :banghead: ,че аз в момента съм с Гейтс - ангренажен на Голфето ... да взема, като се прибера след няколко дни, да го сменям и аз неговата мам.ца. Да не вземе да направи поразия... Аз стана няколко ремъка съм ползвал техни за ангренаж , ма знам ли сега... дертосах се . Вие от какъв сте най-доволни :?:


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8395
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот samo_pechka » Вто 19 юни 2012 22:51


110afn написа:....
А фрайлауфната ролка с какво би удължила живота на обтегача ?
.....

viewtopic.php?f=24&t=149629


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот vanesto » Сря 20 юни 2012 9:02


Колега, скоро имах същия проблем със свирене на студено на ремъка на алтернатора. Беше нов на 5000км, както си карам един ден и лампата на алтернатора ми светна. Слизам и гледам ремъка го няма scare . А беше добре затегнат, два пъти го проверявахме, защото свиреше. Най-лесно се проверява дали свири той, като го полееш с малко вода - веднага спира и след малко пак започва. Иначе ремъка беше Бош, сега сложих Гейтс. За пореден път се убеждавам, че само боклуци продават по магазините.


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот tdi4motion » Сря 20 юни 2012 12:57


Колеги при мен има подобен проблем,но свистенето се чува постоянно,а не само сутрин при първоначален старт.По-скоро е звук наподобяващ щурец и той е само при ниските обороти,но е постоянен.Като полея ремъка с вода и спира след което започва отново.Става на въпрос за пистовия ремък,а мотора ми е 1Z(Vw Vento)- 90 коня и съм без климатик.Когато сменях въпросния ремък преди 1-2 години ми препоръчаха с няколко мм по-къс за да може обтягането да е по-добро и така до ден днешен.Но сега едва ли има още по-къс....Дали вече обтягащия механизъм ми е заминал или не ?


Потребителски аватар
jelevbg
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:42
Автомобил: Golf III
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Re: Странно свирене при студен старт Б4 1Z

Мнениеот jelevbg » Сря 20 юни 2012 18:17


Това май е често срещан проблем който не ме е подминал :? При мен се чува когато е студено и когато колата е студена и в ниските обороти, чува се точно като щурчета както каза колегата и след изминаването на не повече от километър се оправя :roll: Сега лятото нямам проблеми :roll:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ronit333777, tdi fen, Volkswangel, Илиян И. 79 и 127 госта