Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
alakazam4o
Мнения: 214
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот alakazam4o » Вто 11 сеп 2012 17:37


Здравейте, колеги, много теми изчетох за всякакви класации на дизеловото гориво, но във всичките всеки втори отговор е свързан с икономията. Кое според вас е горивото, което дава най-голяма МОЩНОСТ на двигателя, както съм написал в заглавието изобщо не става дума за икономия на разхода а за читав дизел, при който колата да си върви прилично, както е по заводските данни, защото навсякъде само боклук сипвам. Просто искам да усетя разликата. Естествено класацията е само за обогатените дизелови горива ;)




Потребителски аватар
Supawiza
Мнения: 996
Регистриран на: Съб 17 юни 2006 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот Supawiza » Вто 11 сеп 2012 17:43


Колега тая тема си е май за ОФФ.
Все едно да питаш кое масло е най-хубаво или кой автомобил е най-здравия.
Тука ще се получат отговори колкото бензиностанции има в БГ :012: .


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот velinsl » Вто 11 сеп 2012 17:43


Нещата са взаимносвързани - калоричност - икономичност. Няма как просто.


alakazam4o
Мнения: 214
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот alakazam4o » Вто 11 сеп 2012 17:51


Темата е конкретно за обогатените говира от водещите марки - Шел, Лукойл, ОМВ (еко не слагам, понеже нямат обогатен дизел). Всеки съди за качеството на дизела, по това че го е взел с 3ст./л по евтино или че е изминал 15км повече с един резервоар. В тази тема питам за разликата в мощността, която усещате, както като заредите обикновенно гориво и обогатено (разликата е 15ст/л , но от земята до небете). И пак да повторя говоря конкретно за обогатените горива.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот samo_pechka » Вто 11 сеп 2012 19:30


Бе не знам кое гориво ( за дизел ) е най–калорично и колата най–яко тегли . Но колкото и пъти съм в Немско (и в момента пак съм), слагам от най–обикновения им дизел (не биодизел!).Колата върви да си е.е м@йката , а съм с АФН сток, представям си един АРЛ как ще е :horror: .Отделно и разхода е :banana .Не съм слагал "обогатени" и прочие скъпи горива (дори и немски) и нямам наблюдение там . Обаче с риск да кажа нещо шаблонно : в БГ съм карал с всички видове дизел ...еми все тая , само цената различна :twisted: Може би щот не изчаквам напълно (почти) да се изпразни резервоара и да заредя по–голямо кол. от скъпия дизел ли :roll: .. или моята моторетка не го "усеща" :Mr Green Fun


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот red.devilll » Сря 12 сеп 2012 0:15


Там от където ти е най-икономична колата това е най-качественото гориво за мен лично.Щом дава по-нисък разход на гориво значи е по-читаво.Няма как да е хубаво и да повиши разхода


Потребителски аватар
ventostz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 21:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот ventostz » Сря 12 сеп 2012 7:02


колегата само_печка го е казал мн вярно - най-хубавата нафта за по-голяма мощност е извън пределите на БГ, тук всички са еднакви, аз слагам на еко, шел, темпо и т.н. - разлика НЯМА, освен в цената де


Потребителски аватар
kikson1979
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 апр 2010 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново, A4 AJM*Brezel

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот kikson1979 » Сря 12 сеп 2012 8:08


Да споделя и аз,на коя ли бензиностанция не съм ходил и разлика не мога да открия съществена,
НО:
Ето какво ми направи впечатление.Зареждах от Еко,после минах на ЕКТо на Лукойл,разлика почти никаква,после пуснаха рекламата на бензиностанции ЕКО за дизел икономи,реших да го пробвам и него.Пълня резервоара до горе,като ще е проба да е както трябва.Покарах малко,колата ми е с двигател AJM и софт от Брезел.Спор няма,по-икономична стана,но и по-мудна за съжаление.Така няколко резервоара направих и преди няколко дни решавам да сложа добавка на Кастрол ТДА (по принцип я ползвам като е студено времето) и не е истина- усетих разлика,двигателя определено промени поведението си,колата стана по-пъргава.Та решил съм да продължа с ТДАто.
ТДА съм слагал и на нафта от други бензиностанции,е има разлика да Ви кажа.
На конкретния въпрос на колегата.С Максмоушън на ОМВ като че ли колата най-добре е вървяла,след това определено ЕКТо на Лукойл.В интерес на истината колата най-добре върви с чужда нафта,а не българска.Пробвал съм и немски и австрийска,дори с румънската е по-добре.
Какъв е извода,добавките май не е зле ние да си ги слагаме,отколкото да разчитаме преди това,че са обогатили дизела,който зареждаме :012:


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот imedarov » Сря 12 сеп 2012 8:19


Shell V-Power зареден в България - 5,39л/100км - 75км/ч средна скорост
Shell Diesel зареден в Австрия - 5.58л/100км - 75км/ч средна скорост
OMV Diesel зареден в Словения - 6.4л/100км - 88км/ч средна скорост

Това са данни за 5 дни, колата вървеше по един и същи начин.

Много бях чел за чудно хубавите горива в Европа, но моята кола, явно не е придирчива :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Ivo_W12
Мнения: 126
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:21
Автомобил: Golf 4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот Ivo_W12 » Сря 12 сеп 2012 9:51


Лично според мен в България неможе да се говори за различна нафта защото 90% от нея идва от 1 место. По скоро опира до това на коя бензиностанция зареждаме не заради друго а заради контрола който налагат над служителите си и злопутребите които се правят. Аз лично зареждам на 1 бензиностанция от 6-7 години като между временно съм пробвал и други и разликата е голяма , говоря за изминатите километри с 1 резервоар. Аз лично когато искам повече мощ или просто да изчистя системата си купувам добавка и аз си я сипвам.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот buller » Сря 12 сеп 2012 9:54


Няма смисъл човек да зарежда от по-скъпия дизел, защото не се знае реално какво е различното в него ;)
По-добре нормален дизел + добавка - Gold Eagle / Castrol TDA - каквото ви харесва.
Иначе по темата - най-доволен останах от Ромпетрол... Нямат "обогатен" дизел, но колата бе най-икономична с него ;)


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот веселин » Чет 13 сеп 2012 13:33


Smeagol написа:Няма смисъл човек да зарежда от по-скъпия дизел, защото не се знае реално какво е различното в него ;)
По-добре нормален дизел + добавка - Gold Eagle / Castrol TDA - каквото ви харесва.
Иначе по темата - най-доволен останах от Ромпетрол... Нямат "обогатен" дизел, но колата бе най-икономична с него ;)

Аз това го твърдя , откакто стъпиха в България!!!
Дори и предкамерния дизелов Голф 2 го усещаше - все едно умрелите коне се връщаха от отвъдното :bowdown
сега със помпа-дюзата също има добър ефект .... :applause: откъм вървеж и нисък разход - парадокс .... но е възможно - да имаш по-добра динамика и близо литър по-нисък разход


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот lubo007 » Чет 13 сеп 2012 13:38


моето мнение е за ROMPETROL. колата върви по друго, както и с бензина - много съм доволен


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот buller » Чет 13 сеп 2012 16:27


веселин написа:Аз това го твърдя , откакто стъпиха в България!!!
Дори и предкамерния дизелов Голф 2 го усещаше - все едно умрелите коне се връщаха от отвъдното :bowdown
сега със помпа-дюзата също има добър ефект .... :applause: откъм вървеж и нисък разход - парадокс .... но е възможно - да имаш по-добра динамика и близо литър по-нисък разход

От мненията, които си споделял тук зная, че си педант откъм поддръжка и не търпиш неизправности.
Именно на такъв автомобил можеш да забележиш разликите в разхода в детайли, и то в дългосрочен план.
Вече не карам активно дизелчето, но сигурно ще има добър ефект и Ромпетрол + добавка :Mr Green Fun


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-качествен дизел /без фактора икономия на разхода/

Мнениеот relaxxx » Съб 06 окт 2012 21:45


Пробвал съм почти всички бензиностанции... и никва разлика не намирам... само и аз мога да кажа, че ромпетрол са ме шокирали с нисък разход който направих с тяхно гориво, но беше на безнин не на дизел. С дизела им не видях някво чудо.. Обаче ше взема да сложа тоз ТДА че всички го хвалят нещо да пробвам .. мх :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта