Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
El Ingeniero
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 06 ное 2012 21:20
Автомобил: 1.9 116hp AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот El Ingeniero » Вто 06 ное 2012 22:19


здравейте!колата е ауди а4 б5 1.9 116hp AJM .пиша в този форум защото в Ауди форума няма резултат а гледам че много хора имат VW с този мотор.та на въпроса.протече ми масло от гарнитурата на капака на клапаните.теча до колкото можах да го локализирам е като се застане пред колата от ляво от задната страна на мотора близо до тандем помпата.до тук си мислех че ще купя гарнитура и ще я сменя и всичко е ок.проверих в ауто плюс и ми предложиха някаква за 15лв.след смяната и навъртях около 300-400 километра повечето от който в града и не го пипаше.последния път пътувах по-надалеч и след като се прибрах реших да проверя нивото и се оказа че има липса на около 300 грама това за около 500км но извънградаско каране което според мен си е доста.забелязах че гарнитурата ми леко сълзи но е малка част от количеството но останалото е от другаде.забелязах че във въпросния отдушник на капака на клапаните съзли масло което по веригата си влиза през кулера и от там в двигателя и си го изгаря.не са пари ами си е лек теч което ме обезпокои.четох каквото можах да намеря в форума но подобен проблем не намерих при някой.някакви идеи? :hmmmm .едиснтвеното което си мисля е че имам прекалено голямо налягане при разпределителния вал от което следствие е протичането на гарнитурата и сълзенето от отдушника.проверявах да не би да е запушен маркуча за вентилацията и си има добра циркулация като надуя с уста.някакви идеи?


сега като се застуди малко и забелязвам че и клапаните като че ли се чуват като запаля сутрин за около 4-5 минути не е нещо фрапиращо но се чуват.маслото е castrol EDGE 5W40.някакви идеи?




Потребителски аватар
zevsa
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 24 яну 2008 14:37
Автомобил: 1.9 116hp - AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот zevsa » Вто 13 ное 2012 23:09


има много хора с подобен проблем включително и аз! дано някой предложи някакво решение на тая досада!ще следя с интерес!айде със здраве :beer


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 14 ное 2012 19:36


Минете на друго масло като начало


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8415
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот samo_pechka » Сря 14 ное 2012 20:14


Не е причината от маслото - другаде е !Я виж тази тема viewtopic.php?f=24&t=349779


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 14 ное 2012 20:23


ПД дали има подобен клапан?


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот RadoShopa » Сря 14 ное 2012 20:36


KirilGeorgiev написа:ПД дали има подобен клапан?


...и аз това се питам :roll: Четох някъде из темите,че има и върви заедно с целия капак на П.Д. но дали не греша...?!? Ако е лесен-сменям веднага,чееее..... :shock Да кажат запознатите :deal :beer


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот morfei1 » Сря 14 ное 2012 20:52


има, но върви комплект с капака. Виждал съм какво представлява капака отдолу..., леко невъзможно ми се струва да се запуши.

Маслените изпарения не отиват директно в него , а в срещуположните ъгли има две дупки. Казано по простичко, нещо като двойно дъно се получава

Щом си тече хубаво през него явно проблема не е в него, ами например в пукнат/и повдигачи, което се среща често при PD на повечко километри, разпределителният вал и той се износва.

Капака се сваля лесно, тъй че нищо не ви пречи да му направите една инспекция, пък ако всичко изглежда наред, както казаха и по-горе, смени си марката или модела масло :)


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот RadoShopa » Сря 14 ное 2012 21:48


Междудругото......преди няколко месеца направих едно упражнение-откачих маркуча от капака на клапаните и надувах като дЗвер насам натам scare с други думи духах/всмуквах!При затворена капачка на капака се създаваше налягане/вакуум и то веднага,все едно още в самият капак (в двойното дъно,както се каза...)!Това какво значи...?!? Все едно ако има клапан е запецнал или аз просто "нямам" компресията да го отворя/затворя.... :roll: но пък от друга страна след като отворих капачката въздуха си минаваше спокойно и в двете посоки..... :wink:

Та така:има ли,няма ли,работи ли,не работи ли....... :banghead: Имам харч на масло,което адски много ме дразни,трябва да се разнищи тази история :deal

Последна промяна от RadoShopa на Сря 14 ное 2012 21:56, променено общо 1 път.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 14 ное 2012 21:51


Там освен една пластмасова мрежа друго няма така че търси проблема другаде


El Ingeniero
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 06 ное 2012 21:20
Автомобил: 1.9 116hp AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот El Ingeniero » Чет 15 ное 2012 23:16


маслото е castrol EDGE.старото беше mobil 5w40 пак за помпа-дюза!и аз съм го отварял тоя капак и е точно така както казва колегата-с двойно дъно.и аз надувах с уста и си имаше циркулация свободна но тука при мен няма сериозни майстори за оглед на повдигачи и т.н..трябва да я водя при ифидик(варна) но като знам как се намира време да ми обърне внимание ми става лошо и все пак трябва горе долу да знам от къде идва тая загуба :cry:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот morfei1 » Пет 16 ное 2012 16:30


Иво е твоят човек. Моят проблем го локализира за 30секинди. За три часа разкости колата смени вала ,лагери, повдигачи,реглаж на дюзи, центровка и ме изпрати да си ходя по живо по здраво. Мотора работи като нов, съпоставен с негови набори помпа дюзи.

Влезна в положение и не ме остави на пътя. Остави си планираната работа и ми оправи колата по възможно най-бързият начин, понеже имах неотложно пътуване.


El Ingeniero
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 06 ное 2012 21:20
Автомобил: 1.9 116hp AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот El Ingeniero » Пет 16 ное 2012 17:33


пича верно е професионалист но времето му е кът!всеки ден му е ужасно натоварен и незнам кога ще може да ме приеме.все пак искам като му звънна да го насоча на някъде и ако е нещо дребно да не го занимавам въпреки че като чета оскъдната информация за подобни случаи си мисля че и аз съм за обслужване на главата :banghead: .ако имате някакви спомени за каква цифра става дума за частите и фирмата производител да сподели за да си направя някаква преценка колко пари да приготвям(клапани,повдигачи...) че всяко мнение ми е ценно.поздрави


Потребителски аватар
zevsa
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 24 яну 2008 14:37
Автомобил: 1.9 116hp - AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот zevsa » Сря 21 ное 2012 8:56


имали някакво развитие по проблема ти колега?


Потребителски аватар
basata-user
Мнения: 1036
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 19:08
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Контакти:

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот basata-user » Сря 21 ное 2012 9:03


ако не си изхвърлил старата гарнитура почисти я обезмасли я също и капака взимаш виктор реинц мажеш и затваряш такова беше решението на колега от форума :wink:
viewtopic.php?f=24&t=226531


El Ingeniero
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 06 ное 2012 21:20
Автомобил: 1.9 116hp AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Audi a4 b5 1,9 AJM масло от отдушника на капака на главата

Мнениеот El Ingeniero » Сря 21 ное 2012 14:00


днес успях да погледна колата отдолу и забелязах че си има теч и то немалак така че и новата гарнитура не държи а беше добре обезмаслено преди да си я монтирам.въпроса е че сега ще се наложи да я лепя както ми казахте с силикон но като сваля капака какво да щракна с фотото за да се види дали разпределителния вал е ок и евентуално лагери или трябва да се разглобява допълнително за да се направи такъв оглед?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта