CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот Brezel » Вто 28 май 2013 18:15


Aprilia написа:....


Изглежда си помислил че отговарям на твоя пост или нещо не съм съгласен с теб. Не съм визирал по никакъв начин твоя случай . Просто описах че много често хората сами си трошат турбината и после реват. А че има неграмотно рециклирани турбини е ясно. Няма да визирам фирми но в нета има достатъчно изписано. То по добре да си вземеш нова китайска отколкото рециклирана с китайски части :biggrin Също така исках да визирам недостатъка на всички турбосервизи (липсата на оборудване и персонал за сваляне качване ти т.н.) Ако те ти свалят турбото, изчистят пътищата от старите парчета заемат се с монтаж настройки , диагностика с ваг ком и т.н. (за всичко разбира се си заплатиш) нещата с гаранцията ще са по надеждни, както за клиента така и за сервиза. Това разбира се няма да стане.

Също така при наличие на нови китайски, цените на пазара спадат и тогава всеки се опитва хем да свали цената хем да спечели, оттам се почва рециклаж с евтини части и кофти резултати. Абе кофти работа, най добре всичко да се прави при човек който си държи на името щото иначе ако не се работи качесвено рано или късно ще падне реномето и клиентите ще намалеят.




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот Aprilia » Вто 28 май 2013 18:43


Нямам против да печелят, но както каза и никс във времето на криза пазарната икономика трябва да работи, не може да купуваш китайски рипеир китчета от ибей по 40 паунда (или по 80 ако е заедно с оста) да духаш с 5мин с песакоструйката едно сглобяване криво-ляво баланс и айде 500 лева. Демек да вложиш 100 лева материали и 400 лева труд, по-лошото е че не ти дават избор, да отида и да ми кажат имаме 2 комплекта един оригинален гарет и един китайски, с гарет комплект ще ти е 700 лева рециклирането с китайския 400 ами те ти слагат китайчета и ти викат че ползвали оригинални комплекти :screwy
Ама то на нас кое ли ни е наред та турбосервизите да са.... Ако имаше адекватен контролен орган надали всеки щеше да си дава гаранция и после да се прави на луд ама друга тема е това...


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот Brezel » Сря 29 май 2013 22:09


по случайност или не мой познат днес разпитваше за цени рециклиране на турбини и за съжаление останах малко потресен. В един от случаите (истински турбосервиз) беше предложена цена от 120 лева (уж с връзки намаления и т.н.) за рециклиране на VNT15. Наясно съм колко струват истинските части и знам че няма как това да е реално .

Други фирми за същото нещо поискаха по 4-600 лева (което според мен е ОК).

Та когато си режиклирате турбото, внимавайте с фирмата. Днес се убедих че има много несериозни измежду сериозните фирми.

И все пак не бих хупил китайска нова турбина.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот bobitur » Чет 30 май 2013 14:35


Като чета темата ме побиват тръпки. Преди 4 години в същия сервиз реал турбо пловдив рециклирах моята турбина на 1з мотор и сега явно да очаквам неприятни резултати. Сам си почистих всички турбо пътища и интеркулера, за чуждо тяло едва ли ще е останало. Вече 50 000км. няма признаци на умора турбината и маслото от смяна до смяна е без промяна.
Може и да кара но с тези китайски репаир комплекти много се отвратих и повече не бих отишъл при тях.
Поздрави на всички.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот niks76 » Чет 30 май 2013 18:09


http://www.nerings.lv/
са едните от които съм доволен,като съвсем наскоро ги пробвах и по гаранцията която всички дават и не спазват-препратих тяхната турбина и седмица по късно получих друга без абсолютно никакви пречки
англииския саит ще постна малко по късно(не му знам името наизуст)при англичаните има и приложена графика с характеристиката на съответната CHRA,само гаранцията е по малко време


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот Aprilia » Чет 30 май 2013 22:03


bobitur написа:Като чета темата ме побиват тръпки. Преди 4 години в същия сервиз реал турбо пловдив рециклирах моята турбина на 1з мотор и сега явно да очаквам неприятни резултати. Сам си почистих всички турбо пътища и интеркулера, за чуждо тяло едва ли ще е останало. Вече 50 000км. няма признаци на умора турбината и маслото от смяна до смяна е без промяна.
Може и да кара но с тези китайски репаир комплекти много се отвратих и повече не бих отишъл при тях.
Поздрави на всички.

1z е уж по-малко натоварена турбина защото не е с променлива геометрия, пък и то е ясно че не ВСЯКА турбина от тях ще се счупи, въпросът е на 100 направени да има 90 успешни а не обратното, защото освен мен знам за още поне 5 човека които след това са имали проблем не само с турбото ами и с гаранцията :censored2


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот didopoli » Чет 30 май 2013 22:10


Моя приятел поръча от Монтана,даже днес дойде не съм я виждал,но ще направя снимки и логове при първо пускане в експлоатация.


emka02
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот emka02 » Пет 31 май 2013 21:36


Преди 3г монтирах турбо китайско(закупено от германиа) на Лт 2,5тди,350000км никви грижи.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот niks76 » Сря 05 юни 2013 21:04


http://www.turbotechnics.com/
това е англииската фирма ,където към всяка chra има и сертификат с графика и проведената контрола
п.п казаха ми че в ауди форума има колега който предлага CHRA ,само не стана ясно откъде е произхода им


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот red.devilll » Сря 05 юни 2013 21:39


А каква ли е ценат в тези сайтове за масофите ни турбинки.GT1749V и GT1749VA,ако не е тайна де .Поне аз не можех да видя никъде цени :Mr Green Fun


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот niks76 » Сря 05 юни 2013 22:21


при англичаните е с регистрация-на единична бройка не им се занимава или по правилното е че наблягат да работят с фирми и сервизи/цената е сходна като при останалите -около 250евро с доставката до франция(малко по тромави са при експедицията като забележка)


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот dmode101 » Вто 11 юни 2013 20:12


Поръчвах ос за турбината ми от латвийците, за които говори по-нагоре никс и съм възхитен от услугите им. Имат магазин в английския ибей, пращат с dhl и получаваш покупката на следващия работен ден на адреса, в случая в София. :bowdown И цената е доста добра.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 апр 2014 9:55


Турбината на клубния бус беше за ремонт. Тъй като е KKK, на доста места отказаха да я правят.

В DG turbo (Митко турбото на 202ра) казаха, че от турбината не става нищо и не може да се рециклира. В Real Turbo също и ни предложиха да я вземат и да ни дадат друга (рециклирана) за около 860 лв. Интересното е, че хем казват, че не може да се рециклира, хем я искат да я вземат срещу новата?!

В крайна сметка единствено в сервиз Колос Турбо (www.turbo-kolos.com) казаха, че могат да оправят турбината, като подменят цялата централна част (или с други думи CHRA / Cartridge). От старата турбина се ползват топлата и студената коруба, променливата геометрия и клапана. Цената с ДДС: 520 лв. за централната част и 100 лв труд.

За мен тази цена е напълно приемлива, особено при положение, че се издава и фактура с ДДС. (516 лв без ДДС)

CHRA е производство на Turbo International (www.turbointernational.com). Гледах, че са американска фирма и в щатски форуми прочетох добри отзиви. Някой друг ползвал ли ги е? Какво може да се очаква?


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот niks76 » Нед 27 апр 2014 18:34


CHRA е название на средната част на турбината,а производители много и най различни.Миналата есен имаше експо за сервизи и 30процента от изложението беше на фирми занимаващи се с рециклиране на турбини.мога да заявя че тепърва ще се чупят все повече "отремонтирани" турбини без значение при кого и как са правени


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: CHRA или рециклирана турбина /Кое е по доброто

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 апр 2014 21:21


В началото от твоето мнение не става много ясно за какво става дума. Аз попрочетох преди да дадем турбината за нова централна част и се информирах. По думите на хората от сервиза, новата централна част е по-добре от разглобяване и подмяна само на някои части на старата, защото апаратурата, с която в последствие се балансира турбината в България не е на заводското ниво.

Ето една диаграма, която показва какво представлява турбината в най-общия случай:
turbo-components.jpg
Турбо


CHRA (Center Housing Rotating Assembly) представлява номера 2,3,5 на снимката. Другото са топъл и студен охлюв от двете страни, но те са просто едни метални коруби. Движещите се елементи са в централната част (CHRA), която изглежда ето така:
Изображение

На мен обаче въпросът ми е дали някой няма някакъв досег с Turbo International и CHRA произведена от тях?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта