2002 Leon TDI, ALH - счупено турбо

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
blagovest yankov
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 2:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пл

2002 Leon TDI, ALH - счупено турбо

Мнениеот blagovest yankov » Съб 10 авг 2013 22:02


Здравейте! Дойде ред и на моето турбо да роди ;)
Докато карах усетих, че няма никой като настъпя и нещо взе много прах да се вдига след мен по улиците :D
Като се прибрах легнах под колата да разглобявам за да стигна до турбото и като дръпнах въздуховода към кулера, маслото изтекло през турбото направо ми оми очите... Общо взето от турбината нищо не става освен стойка за лампа! Като цяло ми се ще да я направя малко по-жива колата, тъй тъй ще се дават пари поне да си струва! Да речем турбо от 150 коня (ARL), едни разпръсквачи, челен кулер, пътища и генерация. Ако някой може да помогне със съвети или части ще съм много благодарен! А другия вариант е някой ако има читаво турбо от 90/110 коня направо го качвам да си карам колата, че вече 1 месец е разчекната в гаража...
Да обобщя накрая - основно търся турбо от 150 коня, ARL мотора, но ако някой има Гарет от 90/110hp също няма да го върна! Всякакви други съвети и насоки са добре дошли! Благодаря Ви, колеги!




Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: 2002 Leon TDI, ALH - счупено турбо

Мнениеот IvailoOo » Нед 11 авг 2013 17:50


Сега е момента за ъпгрейд. Разликата в цената е малка,но след това приятна за душата :Mr Green Fun Тръгнеш ли да слагаш по-голямо турбо ти трябват по-големи дюзи,кулер и съединител. Сам си направи равносметката струва ли си интервенцията...и ако ДА - действай.Само разпръсквачите са ти около 350-400лв. нови като за това турбо.


dermon
Мнения: 70
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: 2002 Leon TDI, ALH - счупено турбо

Мнениеот dermon » Пон 12 авг 2013 0:39


Най-евтино и безболезнено е турбо VA oт 131 коня пд и разпръсквачи 0.216.Можеш да очакваш около 150 коня без да сменяш нищо друго :)


blagovest yankov
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 2:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пл

Re: 2002 Leon TDI, ALH - счупено турбо

Мнениеот blagovest yankov » Пон 12 авг 2013 17:47


благодаря за съветите :) струва ми се обаче, че все ще трябва един челен кулер и една генерация... а и съединителя ще замине почти веднага, но това са неща, които съм ги прежалил така или иначе, само турбо не мога да намеря...


dermon
Мнения: 70
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: 2002 Leon TDI, ALH - счупено турбо

Мнениеот dermon » Пон 12 авг 2013 23:23


За кулера съм съгласен никога не е излишен, пък и си решаваш проблема с шибаните турбо пътища,които постоянно се пръскат.А генерация за тея коне не е нужна толкоз,може да махнеш катализатора(ако вече не си де),може и задното гърне да махнеш и си става права тръба от турбото до края на 55mm,но си бучи :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта