Кади ван 1.9 тди - син пушек само при начален старт сутрин

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
pdols
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Кади ван 1.9 тди - син пушек само при начален старт сутрин

Мнениеот pdols » Чет 13 мар 2014 10:36


Кади ван на около 140 000 мили,ПД,1,9ТДИ,с ново турбо,нов интеркулер,нов ЕГР клапан,без катализатор,нови подгряващи свещи,пуши синкав дим само при първоначално стариране за деня.След това без значение колко пъти се пали и по време на всякакви обороти няма абсолютно никакъв пушек.Колата е невероятно динамична до толкова ,че е трудно потеглянето на първа ,защото вместо да тръгне върти гумите на място,което на моменти е доста опасно .Пушека при това първоначално запалване не се влияе от температурата но се влияе пропорционално на дните в ,които двигателят не е пален .Т.е. 2 дена не е пален-2 пъти по-голям облак от пушек,3 дена -3 пъти по-голям пушек....Колата не гори масло,на 10 000 мили и се сипва както и на останалите ванове ,които имам.Не израсходва антифриз,няма никакви странични шумове по двигателя или поне различни от тези на останалите 12 машини.До тук нито един сервиз не успя да излезе със свястно мнение къде да се търси проблема.Проблемът започна 1 месец след като турбото,интеркулера ,ЕГР клапана и свещите бяха сменени.
Всяко мнение ще е добре дошло.
Благодаря.




Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с Кади ван.Син пушек само при начален старт сутр

Мнениеот Volkswangel » Чет 13 мар 2014 12:18


Колега, според мен има стичане на масло в цилиндрите вследствие на повредени ( втвърдени ) гумички на клапаните и като запалиш мотора, това масло изгаря със синкав пушек.Би трябвало да следиш разхода на масло и ако го гори да се сменят въпросните уплътнения.


Потребителски аватар
pdols
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Re: Проблем с Кади ван.Син пушек само при начален старт сутр

Мнениеот pdols » Чет 13 мар 2014 12:29


Няма разход на масло.Сравнявам го с другите Кадита и няма никаква разлика.
Вчера има едно ново предположение,че има течаща дюза и при стоене на място се натрупва дизел в някой от цилиндрите.Не много но достатъчно ,че да изпуши при запалване.Това донякъде обяснява ,че има повече пушек при по-дълго стоене без палене.Ако е това не би ли следвало да има и друг признак ,който да води до "пикаеща "дюза?


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с Кади ван.Син пушек само при начален старт сутр

Мнениеот Volkswangel » Чет 13 мар 2014 12:45


Тогава би трябвало цвета на пушека да е по скоро светло сив отколкото синкав. Поне при моите дизели е така, когато имам дефектна подгряваща свещ.Имал съм подобен проблем и при подмяна на гумичките това изпушване изчезва.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с Кади ван.Син пушек само при начален старт сутр

Мнениеот Zinoto » Чет 13 мар 2014 18:48


При свещ сив пушек да, но не и син, а при дюза...точно син пушек правят студените дюзи започнали да се износват, според мен карай така, засега няма място за притеснение, друг признак... когато се износи много разпръсквача се появява черен пушек в движение, а сега е съвсем в начален стадии и като се стопли се оправя.


Потребителски аватар
pdols
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Re: Проблем с Кади ван.Син пушек само при начален старт сутр

Мнениеот pdols » Чет 13 мар 2014 21:24


Това е колата с ,която започнах бизнесът си.Решил съм още преди да започна да и сменям турбото и сие.,че ще я върна в състоянието в ,което беше.Така ,че отивам на вариант дюзи .Казаха ,че до 3-4 дена ще е готова.Ще пиша за резултата.
На колегите ,които споделиха тук благодаря много.Това значи много за мен. :beer


Потребителски аватар
pdols
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Re: Кади ван - син пушек само при начален старт сутрин

Мнениеот pdols » Пет 21 мар 2014 12:52


Проблема е решен.
При свалянето и проверката на помпа -дюза инжекторите се оказа ,че има 1 за смяна и силни съмнения за износени уплънителни гумички около самите инжектори.Инжектора излезе £250.00 а комплектите гумички и други около тях по £ 12.00 парчето.
Има нещо ,което не бях споменал досега ,защото не я карам аз тая кола.В сервиза откриха едно леко потреперване на двигателя при работа на празен ход.1 на всеки 3-4 мин.Много прилича като леко разтрисане.Това според спеца по дюзите водело веднага до извода за повредена или пикаеща дюза.Оказа се прав.
Сега ванчето си е като ново .Резачка е и няма пушеци,димчета и други подобни добавки.
За кола на 300 000 км. това си е постижение.Браво на VW :bowdown .


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Кади ван - син пушек само при начален старт сутрин

Мнениеот Kalin72 » Пет 21 мар 2014 15:22


Браво :) Моето КАди го търкалям вече 200К км основно по българските пътища, и аз съм доволен. Сменил съм двойномасовия маховик, един лагер на главината на предно дясно колело, и сега ще сменя задни амортисьори. Има и един друг проблем, оказва се чест при Фолксваген - едно щтракане на реле, понякога, което диагностицирано с VCDS показа пакета на контактния ключ. Сега търся начин как да го сваля, че май не е никак лесно.
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4568049


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Кади ван 1.9 тди - син пушек само при начален старт сут

Мнениеот valiosport » Пет 04 апр 2014 20:49


Колеги, имам същия проблем с голф 1.9 ТДИ ARL мотор, при студено палене изкарва син пушек, но после се оправя като загрее, даже и при форсирване не пуши, но ато загрее, дали и аз съм за дюзи и гумички ?


Потребителски аватар
pdols
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Re: Кади ван 1.9 тди - син пушек само при начален старт сут

Мнениеот pdols » Пон 21 апр 2014 14:38


valiosport написа:Колеги, имам същия проблем с голф 1.9 ТДИ ARL мотор, при студено палене изкарва син пушек, но после се оправя като загрее, даже и при форсирване не пуши, но ато загрее, дали и аз съм за дюзи и гумички ?



..."сервиза откриха едно леко потреперване на двигателя при работа на празен ход.1 на всеки 3-4 мин.Много прилича като леко разтрисане.Това според спеца по дюзите водело веднага до извода за повредена или пикаеща дюза.Оказа се прав"

Това може и да Ви помогне.Но аз точно не съм спец по двигатели.Просто споделих какво м се случи на мен.
Успех.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта