Бора 1.9TDI 131hp - теч на масло от кулера

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
shark351
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 02 сеп 2014 19:34
Автомобил:
Двигател:

Бора 1.9TDI 131hp - теч на масло от кулера

Мнениеот shark351 » Вто 02 сеп 2014 20:02


Здравейте, колеги. Наскоро си купих една Бора - 1.9TDI 131 коня. Мотора имаше 2 спукани бутала, дадох 600 лв. за ремонт и "уж" го оправиха, обаче... Първото, което ми се случи - около 5 мин. след като я взех от майстора, отидох да сипя нафта и тръгнах, след малко колата се изфорсира сама, изпуши зверски черен дим и се изстреля, едвам я вкарах в пътя, щях да се убия. Издърпаха ме обратно до майстора, запалихме я, пак много черен пушек, който почна да се избистря постепенно, стана синкав и след това почна да изчезва. Майстора разкачи тръбата на турбото да види дали хвърля масло, всичко било наред, не виждал причина да се случи такова нещо, бил огледал всичко преди да я сглоби и т.н., не даде никакво конкретно обяснение за случилото се. Викам добре, айде да пробвам пак, направих 7-8 дължини на стъпка, колата спря да пуши, накрая не излизаше никакъв дим при форсиране. Сега проблема, който ме притеснява е, че тече масло отпред вдясно, където е кулера, някой има ли идея каква може да е причината?




Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 156 госта