Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот the_fast_r1 » Сря 26 ное 2014 19:37


Здравейте колеги.

Мъките на моя Golf продължават. Преди време бях пускал пак подобна тема, за същия проблем и още не съм го решил явно.
На кратко: Преди когато се запали автомобила се чуваше неприятен шум от пистовия ремък, но когато загрееше двигателя шума изчезваше.
Казаха ми, че трябва да сложа на динамото "фрайлауфна" на шайба на динамото или да сменя шайбата долу на коляновия вал.

И се започна:

1. Смених само ремъка - проблема с шума се оправи, но след 2-3 седмици пак почна.
2. Смених шайбабата долу на коляновия вал - нъкъкъв резултат!
3. Казах си - еми ще сменям и на динамото шайбата. Преди седмица я смених, както и ремъка (Bosch), ролката на оптегача (INA). Резултат - вече виенето (шума) от ремъка не спира дори когато се загрее автомобила, както и с увеличаването на оборотите се увеличава.

Направих и клипче с гадния шум. В началото клипа е на тъмно, ама после пуснах и светкавицата, да се види все пак нещо.


Моля колегите от Варна - препоръчайте ми някакъв майстор при който да откарам Golf-а и да решим този проблем, че е много зле работата.
Не мога да разбера - нещо криво ли е по тоя Г образен оптегач, или от какво може да е това нещо. Оптечата не играе, в смисъл нормално е всичко уж, пък явно не е.

Приемам всякакви съвети - по възможност координати на сериозни майстори, работеши в Събота или Неделя - тогава съм свободен.
Благодаря.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот muns61 » Сря 26 ное 2014 20:29


Шайбата на кол. вал с нова ли смени?


boiko stamov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 22:23
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Svishtov

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот boiko stamov » Сря 26 ное 2014 20:37


колега пистовия ремак при 1z задвижва и водната помпа,провери и нея-успех :love.vwclub


Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот the_fast_r1 » Сря 26 ное 2014 20:51


muns61 написа:Шайбата на кол. вал с нова ли смени?


Да с чисто нова.

Водната помпа как да я проверя?


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот drago_tr » Сря 26 ное 2014 21:05


Откачаш ремъка и врътваш шайбата на водната помпа на ръка. Не трябва да има шумове и трябва да се движи мазно.
Кораба слушалка знаеш ли какво е да провериш за шумове с нея.


Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот the_fast_r1 » Сря 26 ное 2014 21:17


Не не зная.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот drago_tr » Сря 26 ное 2014 21:30


Имаш ЛС.
Може и обтегач да се окаже да са му износени втулките, да е климнал и да е избягало съосието на колелетата където върви ремъка. То като гледам си сменил всичко...смени и тия втулки...не са скъпи мисля по 4-5 лева са. Но самия обтегач е сума ти пари.
За мен помпата е малко вероятно да е проблема в нея. Ако е тя ще пищи постоянно а не от време на време.


Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот the_fast_r1 » Сря 26 ное 2014 21:54


Като каза втулките на обтегача - ами забелязах, че по ролката на оптегача се е отбелязал ремъка някак си на половина, все едно се търкаля само по лявата страна на ролката. Даже на клипчето ако го пуснете с 1080p резолюция се вижда как от ляво на дясно 2/3 от ролката изглежда по един начин - има една черта и другата 1/3 се отличава. На криво ли върви мамицата му...

Не знаех, че втулките се сменят.

Последна промяна от the_fast_r1 на Сря 26 ное 2014 22:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот drago_tr » Сря 26 ное 2014 22:00


Обтегача ти е избягл навъна иначе ремъка трябва да върви по средата на тая ролка. Специално аз не съм бърничкал по тоя обтегач и не мога да ти дам съвет, но разтърси се, имаше теми за него.


Потребителски аватар
hip-hopotam
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот hip-hopotam » Чет 27 ное 2014 0:00


Колега ако още си търсиш някой да погледне какво е положението при голфа ти пиши ми.Работя и в събота мога да го погледна.


Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 1z - Пистовия ремък пищи непресттано

Мнениеот the_fast_r1 » Съб 29 ное 2014 21:18


Бих искал да изкажа благодарност към колегата "hip-hopotam" за съдействието, което ми оказа. Цял следобят днес се бореше с проблема. След смяна на втулките на оптегача, проблема си остана, но след смяна и на ремъка - всичко млъкна. Най-важното, е че установихме и вероятната причина за проблемите ми, а тя е несъосие на водната помпа, най-вероятно се е прецекала, когато ми се беше развила шайбата на водната помпа. Решихме, че ще карам до като не се прояви проблема отново със свиренето на ремъка и лекото му протъркване в единя край. В последствие ще сменим и помпата, аз и без това по "неволя" сложих сегашната, щото нямах никакъв избор, когато я подменяхме (като марка имам предвид). Тогава бях си купил водна помпа за 1z от 96г., а се оказа, че старата е сменяна заедно със корпуса й, а той е различен - тоест трябва си водна помпа за по предните години автомобили. Просто в магазина на момента имаха само някаква куча марка уж италянска водна помпа. Та така...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kukata_pasat и 181 госта