Нафтата в България не струва!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Нафтата в България не струва!

Мнениеот respekt86 » Пет 27 мар 2015 20:39


Здравейте! Темата е за всички които са на дизел или мислят да си взимат кола с такъв двигател. Нафтата в България е с много високо съдържание на сяра. Колата се разваля, почва да губи мощ и да не пали, почват разходите, а още по зле става когатато колата ви е с турбина, разходите стават още по големи. Затова ви препоръчвам да преминете на бензин или газ-по добра работа и по чист мотор и околна среда. Надявам се да помислите по въпроса! Чао :)




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот IRRITATING » Пет 27 мар 2015 20:41


Да ти кажа само дизели карам и разлика в качеството между нашата и нафтата навън не съм направил.


Потребителски аватар
airjohn
Мнения: 707
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 19:56
Автомобил: 2020 Skoda Karoq
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот airjohn » Пет 27 мар 2015 20:42


Добре, че е само дизела. Иначе щях да се притесня много.


Потребителски аватар
Daniel Kuntov
Мнения: 820
Регистриран на: Пон 05 мар 2012 18:29
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GTI 2.0 8V AGG

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот Daniel Kuntov » Пет 27 мар 2015 20:50


До колкото съм чувал съм останал с впечатление че нафтата в България не струва.Мои познат тираджия каза че като иде в чужбина и сложи там нафта,камиона хем повече върви,хем по малко гори.Имам няколко приятели с дизели и те не са доволни,зимата няма палене,то зависи и от това как се поддържа де.....Пресен пример ми е как лада 2107 1986 година- газ,бенз., дърпа алфа ромео 2002 година дизел .


respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот respekt86 » Пет 27 мар 2015 21:13


Много приятели с дизели слагат в нафтата малко бензин за да вървят колите им по добре, и за да палят зимата. Тая руска нафта е много зле!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот samo_pechka » Пет 27 мар 2015 21:27


Е как да не струва ?! Два и трийсе е :icon_lol Сяра едва ли има вече , ама виж бензин , биодизел и други фракции - да .
Сега за качеството : аз самият карам всеядни колиби , разлики в горивата не намирам фрапиращи , зареждам от вериги с над три бензиностанции . Пробвал съм различни - все еднакво пали и върви . Като съм в немско и карам с техен бензин/дизел , колата върви сякаш една идея по-леко . Разходът и той е по-добър , ама то там си има ясно обяснение защо е така ( не е само кач. на горивото ). Засега твърдо си оставам на дизел, да не казвам лаф голям, ама с бензин само ако е мотоциклет :bowdown .
П.п. това последното за добавянето на бензина е пародия , че се подобрява работата на колата , само течливостта подобрява на горивото , ама че вървяла по-добре ....


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот xxx_man » Пет 27 мар 2015 21:51


Само едно не можах да разбера!? Пуснал си темата , защото имаш цял автосалон с бензинки и не можеш да ги продадеш или някоя чипосана печка те е изрязала и сега искаш да си го върнеш???? Ако си мислиш, че бензина по бензиностанциите е по добър от дизела, си в голяма грешка, колкото кръщават едното гориво, толкова кръщават и другото, а за монтиране на допълнителни простотии тип бомба в колата, въобще не ми говори!!!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 27 мар 2015 22:20


Май няма какво да правиш, темата ти изобщо не е за раздела! И да не съм офф нафтата наистина не е това което трябва да е, не стига че на цена е по-висока от доста държави!


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот joromnt » Пет 27 мар 2015 22:36


Брей, като кажете "Европа" и "чужбина" мед Ви капе от устата...
Оправете си колите и ще почнат да палят зимата, преди да са спряли да палят и лятото.
Голф 2 пали и върви със всичко мазно, тука модерните дизелджий им виновна нафтата :icon_lol
/тая тема е малко като "Петъчния спам" :bowdown /


respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот respekt86 » Пет 27 мар 2015 22:49


След дълги мъки с дизеловия си Мерцедес, мой приятел го смени с бензинов(след като отказах да му продам Голфя) и казва, че за дизел не иска да чуе вече(един от многото). Аз от моето.GT съм си много доволен и без да съм го чипосал и ако сменям ще е с нещо по-ново и пак бензин. Сърказма е излишен, никой не задължавам какво да кара, пиша го единствено за да помогна! Който има уши ще чуе, който няма да се мъчи ;)


respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот respekt86 » Пет 27 мар 2015 22:57


joromnt написа:Брей, като кажете "Европа" и "чужбина" мед Ви капе от устата...
Оправете си колите и ще почнат да палят зимата, преди да са спряли да палят и лятото.
Голф 2 пали и върви със всичко мазно, тука модерните дизелджий им виновна нафтата :icon_lol
/тая тема е малко като "Петъчния спам" :bowdown /

Повечето проблематични дизели са по новички от твоята 2ка, доста по капризни са наистина.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 мар 2015 22:59


xxx_man написа:а за монтиране на допълнителни простотии тип бомба в колата, въобще не ми говори!!!

Брей, че сме...аристократи. Аз пък карам с бомба-та и ми е по-евтино. И все ще ми излиза по на сметка от дизела. Защото газта не е 2лв литъра, а на мен не ми харчи 2 пъти повече газ, отколкото бензин. Икономията сигурно е към 30%. И тия дебели бутилки така гърмят, братче.


respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот respekt86 » Пет 27 мар 2015 23:04


Вземи един хубав бензинов мотор, сложи му ГИ, и ще ти гори почти колкото и на бензин, и ще върви по леко дори. А това с бомбата звучи малко несериозно.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 мар 2015 23:06


respekt86 написа:... и ще ти гори почти колкото и на бензин..

"Почти колкото безин" е субективно. Слагаш няколко литра отгоре и си го докарал. По-леко няма да върви. На бензин има повече динамика.


respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Re: Нафтата в България не струва!

Мнениеот respekt86 » Пет 27 мар 2015 23:07


Вземи един хубав бензинов мотор, сложи му ГИ, и ще ти гори почти колкото и на бензин, и ще върви по леко дори. А това с бомбата звучи малко несериозно. С тая "бомба" мога да карам над автомобил с над 200 кончета и ще харчи по малко и от твоя трактор.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dalgia-73, iwan33 и 70 госта