Passat B6 дюзи

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
fuga
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 23 апр 2015 9:45
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 дюзи

Мнениеот fuga » Пон 27 апр 2015 22:30


Здравейте .
Нов съм в форума , от една две седмици чета ли чета :gruebel , и накрая реших да се регистрирам за да попитам нещо.
Понеже мисля да взимам пасат в6 , гледам колите в ценови диапазон от средата на долу - та повечето са с BKP двигател . Основният ми въпрос е след подмяната на сименсовите дюзи /без значение къде са сменени - тук или преди вноса/някой имал ли е проблем с новите дюзи на континентал . И трябва ли да гледам двигателя да е задължително BMP ?
Втори въпрос .Четох че бошовите дюзи се ремонтират а сименсовите -не . И сега ,дюзите на континентал ремонтират ли се?
Трети въпрос . Имали пасати излезнали от заводите без DPF филтри , и грубо колко струва махането им - изчистване на всичко вътре , настроиване нов датчик.
За шестограма миля че всичко разбрах.

Извинявам се ако някъде е писано по въпросите ми / а най-вероятно е писано/, та Ви моля :bowdown за по-малко критики.




Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Дюзи Pssat B6

Мнениеот marianchev » Вто 28 апр 2015 8:37


Аз имам BKP, дюзите се сменят безплатно в официален сервиз и точно този мотор заводски няма DPF филтър. Досега не съм имал никакъв проблем от октомври 2014 когато купих колата. За шестостена си чел :th_up


fuga
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 23 апр 2015 9:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Дюзи Pssat B6

Мнениеот fuga » Вто 28 апр 2015 13:15


Благодаря за отговора.
Знаех за безплатната подмяна на дюзите ,но не знам дали новите( континентал) дюзи подлежат на ремонт , та основно това ми е питането.Четох че се правили на същото място но със сменено име, и ме преитесни да не са също толкова калпави.
А сетих се и друго нещо да питам.
Как е нормално да пали топъл двигател, трябва ли да завърти два три пъти или цък и пали .


MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Passat B6 дюзи

Мнениеот MITKOOLOT » Нед 03 май 2015 8:57


Смениха ми сименсовите дюзи с континентал и след 14 000км.ми умряха и хайде пак на ново смяна и така.Незнам дали на някой друг му се е случили нещо такова.


fuga
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 23 апр 2015 9:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 дюзи

Мнениеот fuga » Чет 07 май 2015 12:21


MITKOOLOT -Май ти си първият оплакал се от дюзите Континентал .Не съм попадал из форума на друг човек с проблемни континитал дюзи. Нови ли купи , ако да -откъде, не се ли ремонтират .
Ако има и друг с проблеми с континенталовите дюзи нека пише -МОЛЯ.


MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Passat B6 дюзи

Мнениеот MITKOOLOT » Чет 07 май 2015 20:01


ето тук съм обяснил по подробно историята с дюзите http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=421919


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B6 дюзи

Мнениеот Pagemakerboy » Чет 07 май 2015 21:55


Ами колега, не плаши аудиторията, защото при теб проблемът е бил, че ДРУГ ПРОБЛЕМ ти е оплескал новите дюзи!!!
Защо подвеждаш хората??!???
Я виж какво си написал сам?

MITKOOLOT написа:Не знам какво са мерили,правили 2 часа след приема на колата ми се обадиха,че тази помпа е е смесила нафтата с маслото на 100 процента е от там загубата на мощност казват още,че и трябва смяна на под.свещи за всичко 747€.След като им казах,че няма да дам толкова пари ми отговориха,че свещите могат да изчакат но помпата е спешна се разбрахме де е сменят тя е 552€ с нафтовият филтър.И на другият ден когато дойде и монтират помпата излиза че и дюзи иска били запушени.ДЮЗИТЕ ОЩЕ СА В ГАРАНЦИЯ СЛЕД ОНАЗИ КАМПАНИЯ НО ЗАЩОТО СА ПОВРЕДЕНИ ПО ДРУГА ПРИЧИНА НЕ МОГАТ ДА ГИ СМЕНЯТ БЕЗПЛАТНО. :banghead :banghead :banghead :banghead Ако не платя тези които са монтирали ще ми монтират пак моите с които са затлачени с масло.


MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Passat B6 дюзи

Мнениеот MITKOOLOT » Нед 10 май 2015 22:22


Не искам да плаша никой,да наистина моят пост е малко плашещ/така написан/ усетих се и да не го променям пуснах линк за цялата тема.Дано вече тези дюзи на континентал да издържат.Навъртях 15 000км.вече с континенталките.И сега ДАВАМ СЪВЕТ проверете си нафтовият филтър за следи от моторно масло да не стане като моята работа,аз се разминах без да плащам дюзите нооооо в бг.знаете как е .Тук в нашият град казах на трима колеги и на двама от тях се оказа,че филтрите им бяха пълни с масло от износена ос на тандем помпата.Успех и много безаварийни километри на аудиторията. :th_up



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: iwan33 и 197 госта