Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот betaserk » Съб 23 май 2015 8:25


Колеги, от скоро имам проблем с прекъсване някъде около 2000 оборота, включвам втора и набирам за 3та и понякога изведнъж прекъсва, поне аз така го усещам, като прекъсване, утре ще видя с VAG-COM какво ще покаже. От какво може да е? Някой имал ли го е този проблем? След като я подгоня на повече обороти се оправя временно, карам повече градско и до 2000 оборота, да не е от това? Да не е зацапано турбото или нещо от сорта?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот stefan4o » Съб 23 май 2015 8:36


betaserk написа:карам повече градско и до 2000 оборота, да не е от това?

Този автомобил според мен е крайно неподходяща кола за градско каране. Пестенето на нафта и галенето на педала на газта водят до нуждата от интервенции в даден момент - позадръстват се и се спичат някои неща с времето... Има доста изписано по темата, в даден момент нещата спират да се оправят с продухване. Моят съвет е да гледаш, където и когато е възможно да НЕ я караш под 2000 об/мин.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот betaserk » Съб 23 май 2015 8:44


Аз се усетих със закъснение и сега я продухвам от време на време, дано не се влоши проблема.

Последна промяна от betaserk на Нед 12 юли 2015 13:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот stefan4o » Съб 23 май 2015 8:46


Когато сваляха колектора на същата кола, като твоята (баща ми и майка ми карат такава) шурея ми разправя, че голямо чистене паднало - имало 5мм нагар от сажди :mhihi Баща ми кара точно като тебе - гали педала... :icon_lol Затова споделих лиричното отклонение, че тая кола не мисля, че е добър избор за градска среда и галене на газта - постоянно трябва да я тъпчеш над 2000 оборота, а това невинаги е възможно или трябва да караш само на 2 и 3 предавка :wink, а тогава икономията от дизела отива на кино и се губи идеята от него.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот betaserk » Съб 23 май 2015 8:57


Майната му на икономията, но не винаги може в града да и смачкаш газта, дето казваш само на 2ра трябва.
Просто от време на време трябва да я качвам на магистралата да я отпуша :mrgreen Аз я карам извън града, но пак карам като баба :mhihi Другия път ще я подгоня малко :mrgreen Не знам за къде е, но изглежда супер и вози супер, то от кола 131 коня едва ли търся кой знае каква икономия, ако бях си взел 60 коня дизел тогава да мисля за икономия.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот novatora » Съб 23 май 2015 9:10


Като я смачкаш яко забива ли? Изключва ли турбината? За прекъсването може да са много неща. Аз карам 131 avf и като купих колата имаше подобни симптоми. Не прекъсваше но забавяше, зачудване при газ и ако и доиде повече зора забие. Проблема го реших като подмених де що има вакумни маркучи. 5 метра изразходвах но вървежа се промени драстично. Отделно бяло-черното клапанче което пуска въздух само в една посока беше блокирало. Сменених и него. Геометрията не е зацапана че сега както и да я напъта не изключва. Имах и пропушване при студен мотор. Него оправих с подмяна на О пръстени на дюзите. Зацепването им на ново с нови застопоряващи болтове. Сега колата е друга бира. Не дава да я пипна. През ден и прявя по някой ластик за раздвижване на геометрията да не се спече, че не ми се ходи пак по сервизи. Сипвам само омв макс моошън и 2 години нямам ядове сега. Твоето прекъсване трябва да се хване дали е от вакумната система, горивна система или ел система с не добри контакти на дюзите. Отиди при някой вещ с ваг групата.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот betaserk » Съб 23 май 2015 9:55


Прекъсване, забиване, едно от двете е със сигурност. Като я смачкам не прави така! Предполагам иска малко повече газ, защото карам само градско на малки разтояния, ще я засиля тия дни да видя дали ще се оправи трайно проблема и утре ще я пусна на VAG-COM да видя и там какво ще покаже и ще пиша дали се е оправил проблема.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b5.5 2002 AWX 131 hp - Проблем при ниски обороти

Мнениеот betaserk » Нед 24 май 2015 12:36


Проверих за грешки, няма! Може би в мен е грешката, днес я засилих здраво и излетя а друг път нещо крака ми е развален :mrgreen
Искам по плавно да дам газ и за да не я измъча или и аз не знам защо и така се получава, че вместо да ускоря със здрава газ аз я галя и искам полека полека а крака ми не може да го направи плавно, мога или газ до дупка или бавно като баба :mhihi Има някаква тенденция да прекъсне там някъде към 2500 оборота, нещо като заглъхване, не мога да го обесня, може от колата да е, може и от мен да е, не знам.

П.П. Пак така направи днес след обяд и возих и брата и той каза, че и неговата "Фиат Браво 1.6 16V" правила така в жегите, нещо като задъхване е това, засиля ли я здраво и после няма проблеми с това, май е на запушване, къде трябва да изчистя за да видим дали ще има подобрение? Или иска малко на магистралата на 4000 оборота?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта