Избор на двигателно масло?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот Xaxy » Пон 26 окт 2015 21:30


:mhihi :mhihi , не искам се заяждам, че ще ме накажат. Въпросите не ги задавам аз, а само coppy/paste..... както и да е живи и здрави

Последна промяна от gr_kanev на Сря 28 окт 2015 22:00, променено общо 2 пъти.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение - освен бутон "Цитирай", има и бутон "Нов отговор" - използвай го !




Потребителски аватар
hip-hopotam
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот hip-hopotam » Пон 26 окт 2015 22:32


Един приятел ей така не си разви капачката за наливане на масло,когато си сменяше маслото пред блока.После си имаше много ядове,единия бутален болт взе да дава леко накъсо с ауспуха и от там помпеше резервната гума.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот Xaxy » Пон 26 окт 2015 22:57


Колко сте забавни, не е за вярване :mhihi :mhihi

Последна промяна от gr_kanev на Сря 28 окт 2015 22:00, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение - освен бутон "Цитирай", има и бутон "Нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот radi_nrj » Вто 27 окт 2015 15:54


Това с отвиването на капачката преди да се отвие проибката е само за да има откъде да влиза въздух като изтича маслото. Елементарно отдолу излиза масло, отгоре влиза въздух :biggrin Тук идва въпросът, когато човек не може да направи толкова елементарна връзка как по дяволите се захваща да сменя масло?

Мазителната система на колата буквално е едни съд с една помпа дето върти маслото. Какво се шашкате като че ли е ядрена физика. Преди да зададеш глупав въпрос е хубаво да помислиш малко иначе ставаш храна за троловете. :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот muns61 » Вто 27 окт 2015 16:03


radi_nrj написа:Това с отвиването на капачката преди да се отвие проибката е само за да има откъде да влиза въздух като изтича маслото. Елементарно отдолу излиза масло, отгоре влиза въздух :mhihi :mhihi :mhihi

Дали пък не влиза въздух и от друго място? М?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 27 окт 2015 19:07


Примерно от карт.вентилация ли?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот radi_nrj » Вто 27 окт 2015 20:32


То и от отдушника на главата за маслните пари влиза ама това е един друг въпрос. Мен ми е интересно какви са тия майстори дето само шашкат децата :mhihi


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот gergeto » Вто 27 окт 2015 20:56


Аз лично отдавна се отказах от опцията ''смяна на масло пред блока''.
Просто заради конкуренцията, сервизите и дистрибуторите на масла предлагат все повече ''екстри'',за да ползвам техните услуги.Доверил съм се от години на фирма за търговия с горива,масла и др.В сервизите на фирмата смяната на масло или гуми е напълно безплатна ако си ги закупил от тях.Дори и да бързам мога да си оставя колата и да си я прибера обслужена в уговореното време.
Такива фирми в БГ с подобни практики вече са хиляди,така че според мен вече не си струва да се цапаш, освен един-два пъти за ''обща култура'',за да няма бъзици във форума от рода на гореспомената капачка за маслото. :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 27 окт 2015 21:17


Ама много се филмирате с тези масла-кой знае таралясниците с кви мазгочи са ги карали в Италия и сега ги глезкате ,ама малко късничко.


Потребителски аватар
CrafterX11
Мнения: 145
Регистриран на: Вто 29 апр 2014 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот CrafterX11 » Вто 27 окт 2015 22:42


Пассат Афн 110кс - 10В40 , 5В40 или 5В30 кое е по-добре ?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот vlado_tonev » Сря 28 окт 2015 1:38


505.00 5W40


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот drotomir » Сря 28 окт 2015 7:05


gergeto написа:Аз лично отдавна се отказах от опцията ''смяна на масло пред блока''.
Просто заради конкуренцията, сервизите и дистрибуторите на масла предлагат все повече ''екстри'',за да ползвам техните услуги.Доверил съм се от години на фирма за търговия с горива,масла и др.В сервизите на фирмата смяната на масло или гуми е напълно безплатна ако си ги закупил от тях.Дори и да бързам мога да си оставя колата и да си я прибера обслужена в уговореното време.
Такива фирми в БГ с подобни практики вече са хиляди,така че според мен вече не си струва да се цапаш, освен един-два пъти за ''обща култура'',за да няма бъзици във форума от рода на гореспомената капачка за маслото. :th_up


Колега явно и ти си лапнал въдицата ако си мислиш че смяната на масло е безплатна ако си закупиш маслото от тях , в повечето случаи маслото което ти продават е с поне 20 до 30 лева надценка за 4-5 литрова тубичка , казвам ти го от личен опит и аз така си сменях маслото с надеждата че смяната е безплатна докато един ден не видях че маслото което ми наливат не струва 80 лева 5 литрова тубичка а някъде около 50 лева . Така че смяната въобще не е безплатна а бих казал си е кожодерство за 15 минути 30-40 лева печалба.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот simo7 » Сря 28 окт 2015 7:52


Много правилно казано.Безплатен обяд няма,а пък както и казва колегата че си оставя и колата даже и си я взема после готова обслужена,дали е сигурен как са го сменили и какво са сложили вътре.Аз си набелязвам кое масло е добре за мене.Първо го търся в моя град.Ако няма фрапираща разлика със интернет го взимам.Вземам си и филтрите и си го сменям сам за 1 час без много напъване.Не ме скъсала.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот betaserk » Сря 28 окт 2015 8:58


И аз си го сменям сам. Миналия път я дадох на един "майстор" защото нямах такъв ключ за филтъра. Едно че ми одраска колата по калниците и друго че само дрънка с който свари и всичко го направи с краката си, какво да разправям повече и при условие че бях там, ако ме нямаше и стотинки и всичко си заминава. Както когато бях 20 годишен и работих в една автомивка и се базикахме, че прахосмукачката като ги глътне не сме виновни ние и накрая на деня си събирахме от прахусмокачката едни 20 лв :mhihi затова не е за оставяне никъде! На един мой познат му навъртяха 100 км като си остави колата за ремонт, на друг пък уж му сменили подгревните свещи и като ги отвихме да ги видим се хванахме за главите :Mr Green Fun едната руска, другата една стара... :newsm66 за бой си беше тоя, но просто познатия ми спря да ходи при него вместо да се разправя, та ужас е с тези майстори, не оставям колата си при тях без да съм там освен ако не ми е много голям познат и ако му имам доверие, иначе не! Та този път ще си купя ключ да ми е мир на главата! Аз съм доволен от Motul Specific VW 504.00-507.00 5W30 5L 100 лв. но този път ще пробвам с Motul 8100 X-clean+ 5W30 5L 83 лв.

Последна промяна от betaserk на Сря 28 окт 2015 22:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот gergeto » Сря 28 окт 2015 21:24


drotomir написа:Колега явно и ти си лапнал въдицата ако си мислиш че смяната на масло е безплатна ако си закупиш маслото от тях , в повечето случаи маслото което ти продават е с поне 20 до 30 лева надценка за 4-5 литрова тубичка



simo7 написа:Много правилно казано.Безплатен обяд няма,а пък както и казва колегата че си оставя и колата даже и си я взема после готова обслужена,дали е сигурен как са го сменили и какво са сложили вътре.


betaserk написа:И аз си го сменям сам. Миналия път я дадох на един "майстор" защото нямах такъв ключ за филтъра. Едно че ми одраска колата по калниците и друго че само дрънка с който свари и всичко го направи с краката си, какво да разправям повече и при условие че бях там,


A akо напрявя някои уточнения дали ще ви променя мненията?

1.Фирмата на която се доверявам заедно с работниците ги познавам от над 17 години-голяма и развиваща се компания,със официално сертифицирани дистрибуторски права над марки гуми и масла за региона.
2.Жена ми работи от над 15 години точно в едровите складове за масла и гуми на тази фирма.Оттук трябва да се сетите ,че плащам почти доставни цени за стоките и безплатна смяна на гуми и масла.
3.След като един майстор ''само дрънка с който свари'' толкова е майстор.
Такива в фирмата за която говоря ''изкарват''около 4 работни часа (с почивката).
4.Дали според вас тази фирма ,която израсна пред очите ми би стигнала от един нафтопункт с една колонка преди 20 години до над 30млн.лв.годишен оборот,ако не спечели доверието на клиентите си,а както казва колегата :Оставяш си колата за обслужване ,ама дали са сменили нещо или само ти вземат парите....

Колеги времената се менят ,21век сме, няма как да ''седим отстрани'' и само да плюем този или онзи,това или онова.Стига с тоя негативизъм. :dummy



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта