Golf 4 2001 г ТДИ 150 к.с Видия в турбопътищата

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Golf 4 2001 г ТДИ 150 к.с Видия в турбопътищата

Мнениеот anpa1 » Чет 15 сеп 2016 20:38


Здравейте колеги
Колата е Голф 4 ТДИ 150 к.с. 2001 г
тези дни се натъкнах на нещо странно.
Мин. седмица сменихме всички О-пръстени на турбопътищата защото тук там таеше масло. Глегам днес че 1та снадка отново е омаслена . Питах майстора защо и той ми обясни че проблема е в една видия. Явно италианеца ( стария собственик) когато е подавал газ поради високото налягане вътре в тръбите, скобата , която държи тръбата към ал.тръба не издържа и маркуча му е изскачал. И за да спасят положението са сложили една видия и силикон за да държи маркуча в тръбата. Тази видия аз я видях и таенето е точно от там. И правилно са предпочели вариант леко да таи, отколко да изскача маркуча , но с времето сякаш таенето става повече. . На въпроса какво може да се направи отговора е : нови турбопътища , но ме посъветва засега да карам така, докато проблема не се изостри. И майстора обясни че това е масова практика при големи турбини съотвтно високо налягане при много марки най вече при Мерцедес и АУДИ.
Имал ли е някой подобен проблем ????
поздрави хубав ден




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf 4 2001 г ТДИ 150 к.с Видия в турбопътищата

Мнениеот valiosport » Съб 17 сеп 2016 19:01


Налягането не е толкова голямо 1.4-1.45бара ако си стоков, но проблема не е толкова в налягането, а в чопчетата на маркуча, ако откачиш маркучите се вижда къде е търкала скобата която ти играе роля на шплент. С времето толкова се износват тия чопове, че направо "изчезват" и вече няма кво да ти държи маркуча. Трябват нови маркучи, но оригинални са много скъпи, а нали искаме като вдигнем капака и да си е сток... Проблема с бързите връзки го имат почти всичките 150-ки(особенно чипосаните), но има много елементарно решение на проблема. Ето ти снимка как съм ги направил при мен, по точно само тази снадка с другите засега няма проблем...


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Golf 4 2001 г ТДИ 150 к.с Видия в турбопътищата

Мнениеот anpa1 » Вто 20 сеп 2016 20:59


благодаря
но при мен вече е пробито, та ще трябва а измисля нещо друго



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта