Каква добавка за идващите студове

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kukata_pasat
Мнения: 883
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Каква добавка за идващите студове

Мнениеот kukata_pasat » Вто 03 яну 2017 22:33


Колеги във връзка с прогнозите за идващите студове -20 градуса за уикенда искам да повдигна въпроса каква добавка ще е нужна за да не стане скъпоценното ни гориво на парафинени парцали,а ние да останем с пръст в уста и с много ядове в предстоящите студове.Нека който има впечатления кое е ефикасно да се сложи като добавка да сподели.Лично мен ме притеснява,че в момента съм с пълен резервоар и няма тенденция да го изпразня до края на седмицата,а съм чувал,че като дойдат големите студове не е добре да си с пълен резервоар(по лесно се парафенизирала нафтата)нека да споделим мненията си по този въпрос.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4276
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот tdi fen » Вто 03 яну 2017 22:35




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот vlado_tonev » Вто 03 яну 2017 22:54


kukata_pasat написа:а съм чувал,че като дойдат големите студове не е добре да си с пълен резервоар(по лесно се парафенизирала нафтата)

Аз съм чувал,че е точно обратното :th_up
Аз слагам от същата добавка,която е посочил колегата + двутактово масло.Засега съм доволен.


kukata_pasat
Мнения: 883
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот kukata_pasat » Вто 03 яну 2017 23:09


А някой може ли да каже нещо от народната медицина какво може да се сложи(имам в предвид,газ за осветление или малко бензин и други знайни и незнайни материали) едно време все едно бащите ни с бардал и лики моли са карали,какви пропорции може да ни свърши работа,опасно ли е.Защото 40 лв за една добавка извинявам се но ми се вижда дебело и меко казано нерентабилно.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот vlado_tonev » Вто 03 яну 2017 23:17


Ами добавката реално оскъпява литър гориво с около 8 стотинки(конкретно за BDC).В същото време освен срещу парафинизирането,тя има и други полезни своиства,като подобрява на нашата кофти нафта някои показатели.Да,40 лв не е малка сума,но като ги разделиш във времето,не е чак толкова много.По мое мнение,газта за осветление не е толкова подходяща,колкото бензина.Може спокойно на 40-50 литра нафта да сложиш 5-6 литра бензин.Той действа благоприятно и на дюзите.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот инжектопляктор » Вто 03 яну 2017 23:24


Зимата на дизела съм му сипвал по 1 литър бензин на 15 литра дизел. Но това беше тъп дизел с ГНП и без електроника. Не знам как ще се отрази на нов дизел.
Чувал съм, че ако се прекали с бензина почва да чука и детонира по-рано, което не било полезно за двигателя.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот vlado_tonev » Вто 03 яну 2017 23:32


Проблем е наистина,ако прекалиш с бензина.На новите дюзи не знам как им се отразява,но знам че в Италия преди години се е случило да паднат температурите за ден-два до към -10,което си е бая за техния климат.Случило се е тогава,така че на мой познат с камион Волво(2012г производство) му е замръзнала нафтата(парафинизирала).Дошъл е мобилен екип и са му сменили филтъра и са му сипали на около 400-500 литра нафта-30 литра бензин.Не е имал проблем след това


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот milmar » Вто 03 яну 2017 23:45


Аз слагам само liqui moly от 5-6 години вече.
Ами скъпо може да е, но аз слагам максимум два пъти зимата. Само когато очаквам ниски температури слагам една доза и пълня до горе, повече то 70л. са това. Не карам много, особено зимата.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7662
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот goppa » Вто 03 яну 2017 23:50


Чувал съм, че сгряването напомпата и филтъра( поливане с гореща вода преди да запалиш) върши чудото да запали дизел без добавки при много отрицателни температури. Всъщност дебита на горивото през ГНП е много по-голям от изхарченото гориво за да може да се охлажда помпата. Горивото което охлажда помпата се връща във филтъра, а ако той е вече топъл - в резервоара, кудето разтапя желираното от студ гориво.
Та цялата работа става с 2 литра гореща вода сутрин, без да сипваш фъшкий против уроки в резервоара. Все пак тоя студ е два-три дни в годината.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот инжектопляктор » Вто 03 яну 2017 23:57


goppa написа:Та цялата работа става с 2 литра гореща вода сутрин, без да сипваш фъшкий против уроки в резервоара. Все пак тоя студ е два-три дни в годината.

То има подгрев на нафтата на автомобили, които са за по-северните страни. :smile Можеш да си го инсталираш допълнително и на твоята.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7662
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот goppa » Сря 04 яну 2017 0:32


Защо не съм го направил, можеш да прочетеш в цитата, който си дал. :mrgreen


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот инжектопляктор » Сря 04 яну 2017 0:39


goppa написа:Защо не съм го направил, можеш да прочетеш в цитата, който си дал. :mrgreen

Дали е по-добре да поливаш студените детайли по автомобила с гореща вода рано сутрин, вместо да си завъртиш ключа с кеф, да си подгрее и да тръгнеш? Ти си решаваш. Аз си взех бензин и повече дизел не искам да видя.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот milmar » Сря 04 яну 2017 1:19


Не можеш да размразиш гориво станало на грес с 2л. вода, пробвано е, не става :-). Сигурно не пречи, дори помага, но само до там. Ако е некачествено гориво- кофи с вода ще трябват.


Потребителски аватар
Slayera
Мнения: 436
Регистриран на: Съб 10 дек 2005 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Slayera » Сря 04 яну 2017 9:22


Е няма ли толкова една нафта на пазара която да не замръзва :eek ? Миналата зима при -20 нямах проблем без добавки. Сипвах макс моушъна на омв в най-големите студове.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL
Двигател: DGTE 2018
Местоположение: Varna

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот vanesto » Сря 04 яну 2017 9:31


Няма, миналата година ми замръзна нафтата /обикновена/ и повече експерименти не си правя. Даже на максмоушъна нямам вяра, не е ли ти да си направиш пропорцията...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], toci_81 и 55 госта