Golf 5 Variant 1.9 105 BLS Филтър картерна вентилация

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Philip Vladimirov
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 28 сеп 2021 15:38
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 Variant 1.9 105 BLS Филтър картерна вентилация

Мнениеот Philip Vladimirov » Пон 08 апр 2024 15:39


Здравейте,

Сменяте ли филтъра на картерната вентилация/капака на клапаните както е предписано на 80к или чакате да се появят симптоми на проблематика преди да предприемете такава стъпка?

Въпрос към подменилите този филтър. Дали някой е сменявал с афтърмаркет или слагате само оригинал? Разликта в цената е много сериозна

Успешна седмица!




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 5 Variant 1.9 105 BLS Филтър картерна вентилация

Мнениеот Vlad777 » Вто 09 апр 2024 17:32


Доколкото съм запознат, единственият човек, който твърди, че има подобно предписание е небезизвестният Крис Младенов от Дас Ауто сервиз, за който имаме тема във форума. :mhihi Ще си позволя да се самоцитирам и ще приключа темата до тук:
Vlad777 написа:Та така - ето го и моето мнение по случая:
DoH_KuXoT написа: В крайна сметка това официален/оторизиран сервиз ли е или само ползва слогана , за да имитира оторизираните ?
Това не е официален и оторизиран сервиз - така ми казаха от Порше БГ, които са официален вносител на марката.
Sarafov_03 написа:Темата им тук също ми беше интересна, жалко, че вече я няма.
Темата тук я няма, защото това беше комерсиална тема. Das Auto Service си плащаха по 20 лв на месец, съгласно правилата на форума за търговци, за да си рекламират сервиза. В един момент обаче се оказа, че в темата им се появяват доста резонни и неудобни за тях въпроси и констатации. Тогава те се опитаха да ни заплашват, че видиш ли ако не вземем отношение ще спрат да си плащат огромната сума от 20 лв месечно.

И естествено, тъй като във VWclub.bg, парите никога не са били решаващи, им отказахме - както всеки друг търговец, така и за тях потребителите могат да питат и коментират (естествено без лични нападки и очевидни клевети). icon_idea И съответно те решиха, че е по-добре да не им висят кирливите ризи във форума и спряха да си плащат за темата, която естествено като комерсиална такава беше премахната от видимия раздел на форума. Затова и я няма.

В тази връзка доста се радвам, че тук се появи настоящата некомерсиална тема, в която да се споделят мнения и отзиви както за сервиза, така и за така наречената "академия".

Не познавам Кристиян лично, само сме си писали на ЛС, докато се опитваше да ми обяснява колко са велики и как сме длъжни да трием негативните коментари от темата им.

Познавам обаче и съм говорил лично с човек, който е бил в екипа и този разговор се случи пред свидетели, така че мога спокойно да преразкажа някои от твърденията, които той направи:
:arrow В сервиза се сменя на ред докато изчезне проблема. Често се сменят и здрави части. Ако клиентът пита - казва се, че такава е процедурата, а такива процедури няма;
:arrow Колите умишлено стоят на плаца пред сервиза с дни и по тях не се работи - за да се представи ремонта като по-сложен и по-скъп, а и за да се демонстрира колко много работа има сервиза и колко много коли чакат;
:arrow Голяма част от оригиналните инструменти, с които се хвалят всъщност са взети назаем за снимката;

Отделно клубният VW Transporter беше в този сервиз веднъж, защото закъса на пътя в София. Оказа се прещипан кабел към датчик колянов вал. Какво последва? Смяна на датчик, понеже кабелът не трябвало да се запоява. Само дето се оказа, че трябва и нова букса, която се запоява към инсталацията :mhihi И така 240 лв за датчик и труд... :mhihi С отстъпка естествено! :mhihi И спойката е 30 см по-наляво, отколкото ако бяха просто запоили кабелчето на стария датчик, на който нищо му нямаше. :inict

Та това е моето лично мнение за сервиза с една дума: Сменявачи. Не съм стъпвал лично там, а и не бих отишъл, особено след това, което ми каза техен бивш доверен човек. icon_idea

А за така наречената "академия" нямам никакви впечатления, но съдейки по хората - едва ли е по-далече от дървото.

icon_idea icon_idea icon_idea


deqnak__
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 12:07
Автомобил: VW Golf 7 16 TDI Variant
Двигател: CXXB
Местоположение: Ихтиман

Re: Golf 5 Variant 1.9 105 BLS Филтър картерна вентилация

Мнениеот deqnak__ » Сря 10 апр 2024 14:26


Точно за картерната вентилация е прав. Последиците от запушена такава не са приятни.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта